Connect with us

Infrastrukturë

Këto janë top 3 projektet e tuneleve që po bëhen model për sistemet inovative të transportit urban

Published

on

Tunelizimi mbetet një mjet thelbësor për zgjerimin e rrjeteve të infrastrukturës në Evropë.

Pavarësisht sfidave, tunelizimi mbetet një mjet thelbësor për zgjerimin e rrjeteve të infrastrukturës dhe lidhjen e komuniteteve, dhe firmat e ndërtimit në të gjithë globin vazhdojnë të shtyjnë kufijtë e asaj që është e mundur me çdo projekt të ri.

Projektet e tuneleve në të gjithë Evropën po gërmojnë më thellë dhe po bëhen më ambicioze çdo vit ndërsa kërkesa për rrjete të përmirësuara të transportit rritet.

Disa nga projektet më të mëdha nëntokësore në botë po zhvillohen në qytetet evropiane dhe viti 2023 ka parë që disa prej tyre të arrijnë lartësi të reja (ose më të ulëta) pasi TBM-të arrijnë piketa të rëndësishme tunelesh.

Lajmet pozitive vazhdojnë nga vende të tjera në industrinë e tuneleve, pasi pjesa më e madhe e ndërtimit në tunelin e bazës së Brennerit është shpallur se është 91% e përfunduar pasi një makinë shpimi e tunelit (TBM) përfundoi udhëtimin e saj katërvjeçar në kufirin italo-austriak.

TBM Virginia ka përfunduar zyrtarisht udhëtimin e saj në kantierin e ndërtimit të Brenner Pass në Itali. Që nga fillimi i udhëtimit të tij në vitin 2019, është raportuar të ketë gërmuar 14 km nën Alpe, duke vazhduar me një shpejtësi mesatare ditore prej 10.2 m.

Tuneli i përfunduar, seksioni Mules 2-3, po ndërtohet nga BTC JV që përfshin Ghella, Webuild dhe PAC. Seksioni Mules 2-3 përfshin dy tunele me një gjurmë 14 km të gjatë të gërmuar me dy TBM me diametër 10,7 m dhe një tunel eksplorues 14 km të gjatë të gërmuar me një TBM me diametër 6,85 m.

Seksioni Mules 2-3 është pjesa më sfiduese e projektit të tunelit të bazës Brenner. Kjo është kryesisht për shkak të shumëllojshmërisë së gjerë të formacioneve shkëmbore dhe një shumëllojshmërie të sjelljeve mekanike të lidhura nëpër të cilat kalon rruga e tunelit.

Pasi të përfundojë, tuneli hekurudhor i Brenner Base 64 km, i porositur nga Brenner Base Tunnel Societas Europae (BBT SE), do të konsiderohet si më i gjati në botë, duke lidhur Fortezzën në Itali me Innsbruck në Austri.

Ndërkohë, në Skandinavi, Skanska i është dhënë një kontratë 5 miliardë NOK (471 milionë euro) nga autoriteti rrugor norvegjez, Statens vegvesen, për të punuar në pjesën veriore të tunelit Boknafjord në Norvegjinë perëndimore.

Skanska do të jetë përgjegjëse për tunelin E04 Boknafjord në veri, i cili është një nga tre kontratat kryesore të tunelit dhe do të ndërtojë 18.5 km rrugë në tunel dhe 2 km rrugë mbi tokë.

Kostoja totale e projektit është 22 miliardë NOK (2 miliardë euro), dhe kontraktori pritet të ketë filluar punën në projekt në tremujorin e parë të 2023, me përfundimin e planifikuar për tremujorin e tretë të 2029.

Një megaprojekt evropian që po godet të tre shenjat është Grand Paris Express.

Projekti me bazë në Francë është sigurisht ambicioz dhe synon transformimin e Parisit dhe periferive të tij në një metropol të qëndrueshëm dhe të ndërlidhur. Projekti përfshin ndërtimin e katër linjave të reja të metrosë (15, 16, 17 dhe 18) dhe zgjerimin e dy linjave ekzistuese (11 dhe 14). Me një investim total prej mbi 35 miliardë euro, Grand Paris Express është aktualisht projekti më i madh i infrastrukturës urbane në Evropë.

Raportohet se deri në 90% e linjave të reja në ndërtim për Grand Paris Express do të vendosen nën tokë, me TBM të shumta që operojnë në projekt.

Përdorimi i gjerë i makinerive të shpimit të tunelit për të gërmuar dhe ndërtuar linjat e reja hekurudhore është vetëm një aspekt i projektit që nxjerr në pah kompleksitetin dhe madhësinë e tij.

Përderisa faza e ndërtimit vazhdon dhe makineritë e tuneleve hyjnë në punë, nuk ka dyshim se Grand Paris Express dhe projektet e tjera evropiane të tuneleve do të bëhen një model për sistemet inovative dhe të qëndrueshme të transportit urban në mbarë botën./Media Ndërtimi

Infrastrukturë

Arkitekti Shigeru Ban ‘zbarkon’ prototipin e shtëpive të përkohshme nw Marok pas tërmetit shkatërrues

Published

on

Arkitekti fitues i çmimit Pritzker Architecture Shigeru Ban ka krijuar një prototip për një shtëpi të përkohshme që ai planifikon të hapë në Marok pas tërmetit shkatërrues të këtij muaji.

Struktura është përsëritja më e fundit e modelit të Shtëpisë së Dretë të Banit, të cilin ai e zhvilloi si një strehë e shpejtë dhe e përballueshme për viktimat e fatkeqësive natyrore.

Paper Log House u krijua nga Shigeru Ban Architects with Voluntary Architects’ Network, organizata joqeveritare (OJQ) që ai themeloi në 1995.

Ai do të hapet në Marok pas tërmetit me magnitudë 6.8 më 8 shtator, i cili mori mbi 3,000 jetë dhe shkaktoi dëme të konsiderueshme në ndërtesa, duke përfshirë shkollat ​​dhe monumentet e trashëgimisë.

Ban e prezantoi projektin dje në Shkollën Kombëtare të Arkitekturës në Marrakech, ku dha gjithashtu një leksion për të ndarë ekspertizën e tij në ofrimin e ndihmës në fatkeqësi.

Ai qëndron sot në Marrakech me synimin për të vizituar dhe vlerësuar zonat e prekura nga fatkeqësia dhe për të identifikuar vendet e mundshme për instalimin e strukturave.

Ban ka punuar në vendet e fatkeqësive natyrore për më shumë se 30 vjet dhe ai themeloi VAN në 1995 për të mbështetur projektet e tij të ndihmës ndaj fatkeqësive.

Modeli Paper Log House u krijua fillimisht në vazhdën e tërmetit të madh Hanshin në 1995 në Kobe, Japoni dhe së fundmi është instaluar gjithashtu në Antakya për t’u përdorur si një ndërtesë shkolle pas tërmetit Turqi-Siri të vitit 2023.

VAN është gjithashtu i njohur për sistemin e tij të ndarjes së letrës që ofron privatësi për njerëzit që jetojnë në strehimore të përkohshme. Ngjashëm me Paper Log House, ai përdor tuba kartoni dhe është projektuar të jetë i shpejtë dhe i lirë për t’u ndërtuar.

Ajo u instalua kohët e fundit nëpër strehimore të përkohshme në Evropë ku strehohen ukrainasit që ikin nga pushtimi rus, si dhe në strehimin për viktimat e tërmetit Turqi-Siri.

Pas tërmetit në Marok në fillim të këtij muaji, UNESCO tha se po mbështet autoritetet lokale në përpjekjet e saj për të rindërtuar shkollat ​​dhe monumentet e trashëgimisë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Rrugëve të Fshatrave ndërkufitarë mes Kosovës dhe Shqipërisë

Published

on

Është nënshkruar protokolli për zbatimin e marrëveshjes për ndërtimin e Rrugëve të Fshatrave ndërkufitarë që ndërlidhin fshatrat ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, nga zëvendësministri i MMPHI-së,  Hysen Durmishi, dhe Drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit,  Dritan Agolli.

“Nëpërmjet kësaj marrëveshje përveç se do të ndërlidhemi më afër me njëri tjetrin ekonomikisht, bashkarisht do të kontribuojmë në vlerësimin e gjendjes dhe përmirësimin e rrugëve të fshatrave ndërkufitare që lidhin zonat kufitare Shqipëri-Kosovë.”, deklaroi zv.ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi.

Zona e përbashkët në mes të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, e cila do të mbulohet me këtë program zhvillimi, është e përbërë nga Bashkia e Hasit dhe Kukësit në Republikën e Shqipërisë, si dhe Komunat e Prizrenit dhe Dragashit në Republikën e Kosovës.

Zonat e bashkëpunimit, siç përcaktohen në raportin mbi shqyrtimin dhe vlerësimin e gjendjes së rrugëve të fshatrave ndërkufitarë që lidhin zonat kufitare Kosovë – Shqipëri, janë fshatrat si më poshtë:

Zapod (🇦🇱) – Kërstec (🇽🇰 )

Pogaj (🇦🇱) – Gorozhup (🇽🇰) dhe

Dobrunë (🇦🇱) – Blinishtë (🇽🇰).

Continue Reading

Infrastrukturë

Prezantohet një alternativë ekologjike ndaj betonit tradicional në Bienalen e Arkitekturës së Çikagos

Published

on

Për hapjen e edicionit të 5-të Bienales së Arkitekturës së Çikagos, Skidmore, Owings & Merrill (SOM) prezantoi një alternativë ekologjike ndaj betonit tradicional. I quajtur “Bio-Block Spiral”, instalimi është në The Mews në Fulton Market në Çikago. Krijimi u zhvillua me Prometheus Material, një kompani materialesh që ofron materiale ndërtimi të qëndrueshme për një të ardhme me karbon negativ.

Alternativa inovative u krijua duke përdorur mikroalga natyrale që thithin karbonin, të cilat i nënshtrohen një procesi bioçimentimi fotosintetik. Bio Block u krijua si një alternativë ndaj betonit dhe potencialisht mund të zvogëlojë emetimet globale të CO2 deri në 8%. Materiali aktualisht po i nënshtrohet testimit të performancës dhe është i disponueshëm për projekte të ndryshme për të zëvendësuar Njësitë e Masonerisë së Betonit me intensitet karboni (CMU) që përdoren zakonisht në ndërtimet moderne sot.

“The Spiral” ul emetimet e karbonit me një ton metrikë vetëm duke përdorur Bio-Blocks në vend të blloqeve konvencionale të betonit. Në fakt, ajo u ndërtua duke përdorur metodat tradicionale të muraturës nga punëtorë të aftë të sindikatave. Instalimi i lejon pjesëmarrësit e Bienales të vëzhgojnë dhe prekin Bio-Blloqet, por gjithashtu inkurajon vizitorët të dëshmojnë se si materiali reagon ndaj ndryshimeve në erë, lagështi dhe temperaturë gjatë muajve të vjeshtës në Çikago. I krijuar posaçërisht për temën e Bienales të këtij viti: “Kjo është një provë”, ekrani shënon një pikë kthese në udhëtimin drejt një industrie ndërtimi neutrale ndaj karbonit.

Instalimi fillimisht u frymëzua nga përbërja e ngjashme me guaskën e bio-çimentos. I ndodhur në zemër të Tregut Fulton, ai inkurajon vizitorët të largohen nga rrugët e ngarkuara dhe të eksplorojnë prezantimin. Hapësira qendrore e The Spiral ofron pamje të rrugës Halsted, me blloqe të rrotulluara në intervale të rregullta duke krijuar hapje, duke theksuar thjeshtësinë e ndërtimit të bllokut dhe llaçit. Fundet e palosur nxjerrin në pah përshtatshmërinë e formës së bllokut dhe forcojnë integritetin strukturor të instalimit, duke e lejuar atë të qëndrojë më vete. Për më tepër, metodat e patentuara të prodhimit të The Bio-Block Spiral tregohen dhe shpjegohen në një film të montuar në mur që projektohet pas instalimit./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending