Tech

Hyundai prezanton serinë A të ekskavatorëve

Published

on

Hyundai po nxjerr në treg dy ekskavatorë të rinj të përputhshëm me Stage V, duke i shtuar gamës së saj të Serisë A.

HX160A L dhe HX180A L fuqizohen nga motorët me naftë Cummins, të cilët premtojnë një përmirësim 5% në konsumin e karburantit, si dhe një reduktim prej 60% në emetimet e grimcave pa pasur nevojë për riciklimin e gazit të shkarkimit.

Hyundai thotë se makinat 16 dhe 18 tonëshe do të japin një rritje prej 13% në fuqi, plus 27% më shumë çift rrotullues se paraardhësit e tyre.

Kompania thekson shtimin e sistemit të saj të kontrollit të pavarur të pompës elektrike (EPIC), i cili lejon të dy makinat e reja të shfrytëzojnë fuqinë shtesë të motorit Cummins. Të dyja makinat premtojnë një fuqi bruto prej 115 kW, me çift rrotullues maksimal prej 712 Nm në 1200 rpm./Media Ndërtimi.

Karakteristika e re Lifting Mode është standarde me modelet e reja, e cila përmirëson si kontrollin e imët ashtu edhe aftësinë e ngritjes, ndërsa Fine Swing Control është një opsion, duke e bërë lëvizjen e investimeve.

Për operatorët, kabina e Serisë A ka 13% më shumë hapësirë ​​të brendshme. Teknologjia e përmirësuar gjithashtu ka shumë, me një ekran me prekje 200 mm, i cili mund të kontrollohet përmes një moduli të stilit të automobilave.

Të dy modelet kanë gjithashtu një veçori Miracast, e cila i lejon operatorët të funksionojnë smartphone përmes ekranit të kabinës.

Hyundai thotë se shoferët mund të përdorin telefonat e tyre pa duar, të dëgjojnë muzikë direkt nga smartfoni i tyre dhe të përdorin një sërë aplikacionesh të bazuara në internet përmes sistemit Miracast.

Modelet e reja premtojnë gjithashtu ulje të kostove të shërbimit, me intervalet e vajit të motorit dhe filtrit të vajit të zgjatura në 800 orë dhe intervalet e filtrit të karburantit dyfishuar në 1000 orë./Media Ndërtimi.

Trending

Exit mobile version