Shefki Gashi thotë që xhamia të ndërtohet me taksa të qytetarëve

0

Asambleisti i LDK-së, Shefki Gashi ka thënë që xhamia qendrore do të duhet të ndërtohet me para të Kosovës dhe jo me para nga Turqia, transmeton Ndertimi.info.

“T’i heqim disa kilometra asfalt dhe ta ndërtojmë xhaminë”, ka thënë Gashi, që u përkrah edhe nga Yll Hoxha i Vetëvendosjes.

Ai shtoi se duhet të jetë edhe arkitekturë shqiptare.

Këto gjëra po thuhen në Asamblenë Komunale të Prishtinës, ku po zhvillohet debati për Xhaminë Qendrore. /Ndertimi.info/

REKLAMA

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here