Connect with us

Arkitekturë

Këto janë 5 qendrat tregtare më të mëdha në botë

Published

on

Qendrat tregtare janë alternativa më e mirë kur duam të bëjmë pazar, jemi të pavendosur dhe nuk kemi kohë të vizitojmë dyqanet në qytet.

Ato janë gjithashtu alternativa më e zakonshme nëse jemi të mërzitur ose për të kaluar kohën e lirë për të shijuar me familjen.

Sidoqoftë, qendrat tregtare në fotogalerinë e mësipërme janë shumë më tepër se kaq, ato janë vepra arkitekturore që përfshijnë kilometra të tëra opsionesh për të kaluar ditën (madje edhe javën).

Këto komplekse spektakolare kanë brenda tyre dyqane ekskluzive, restorante të panumërta, por edhe akuariume, muze, hotele, kishëza ku mbahen dasma, si dhe trena e shërbime taksi. Këto janë hapësira që përbëjnë një atraksion më vete, përveç blerjeve, pasi kanë zona argëtimi që kanë ndryshuar tërësisht konceptin tradicional të qendrave tregtare, shkruan a2news.com.

The Mall of America

U përurua në vitin 1992, në qytetin e Minesotës dhe nuk është vetëm qendra tregtare më e madhe në Shtetet e Bashkuara, me më shumë se 400 dyqane ekskluzive, por është gjithashtu ajo që merr më shumë vizita, me një mesatare prej 40 milionë njerëzish në vit. Mall of America ka gjithçka, nga një park argëtues “Nickelodeon” për të vegjlit, në një kishëz për të dashuruarit, ku rreth 5000 njerëz janë martuar tashmë. Kjo qendër tregtare ka gjithashtu një simulator fluturimi, një park ujor, një fushë mini golfi, një hapësirë ​​ekspozite dhe dhjetëra opsione për të përfituar nga jeta e natës. Dhe nëse nuk keni kohë për të shijuar të gjitha këto atraksione në një ditë të vetme, mos u shqetësoni, pasi mund të qëndroni në hotelin e tyre ekskluziv.

Dubai Mall

– Kjo qendër tregtare ndodhet në një nga zonat më të mira të qytetit, ku ndodhen edhe Burj Khalifa dhe shatërvani i Dubait. E vendosur në ndërtesën më të lartë në botë dhe me Candylicious, dyqanin më të madh të ëmbëlsirave në botë, me një sipërfaqe prej 1 km katror, Dubai Mall është një nga qendrat tregtare më të mëdha në planet. Është ndërtuar në një sipërfaqe prej 3 963 metrash katrorë të ndarë në 1200 dyqane, 120 bare dhe restorante ekskluzive, Tregu i Arit, një vend grumbullimi për argjendaritë, një rrugë e madhe e modës që përfshin markat më ekskluzive, një akuarium, një kopsht zoologjik nënujor me më shumë se 33 000 kafshë, një përvojë horror “Hysteria” dhe një park tematik për fëmijë, KidZania. Ky “qytet” i vërtetë luksi krenohet gjithashtu me një shesh patinazhi me përmasa olimpike, një kopje dinosauri 155 milionë vjeçare, një rindërtim të një tregu të lashtë arab dhe 22 kinema me ekran shumë të madh.

West Edmonton Mall

Ndodhet në qytetin Alberta (Kanada) dhe është qendra më e madhe tregtare në Amerikë, e ndarë në zona tematike (të tilla si Chinatown). Ajo ka 800 dyqane, dy hotele dhe një gamë të gjerë argëtimi dhe shërbimi, duke përfshirë një sallë koncertesh. West Edmonton Mall jo vetëm që strehon parkun më të madh ujor të brendshëm në botë, me 17 rrëshqitëse uji dhe pishinën më të madhe me valë në planet, por gjithashtu ka një kopsht zoologjik me më shumë se 100 lloje kafshësh dhe një fushë minigolfi. Mos u shqetësoni për vende parkimi sepse kjo qendër ka edhe parkingun më të madh në botë.

Berjaya Times Square

Duke nderuar sheshin ikonë “Times Square” në Nju Jork, kjo qendër tregtare e vendosur në Kuala Lumpur (Malajzi), ndërtimi i së cilës filloi në 1997 dhe u inaugurua në 2003, përfshin gjithçka. Është një kompleks prej dy kullash binjake 203 metra të larta, të shtrira në 48 kate që strehojnë zyra, 1000 dyqane, 65 restorante dhe një hotel luksoz me 5 yje me 1200 suita. Përveç kësaj, në restorantin e tyre Auntie Annes ata ofrojnë gjevrekët më të mirë në vend. Brenda është parku më i madh tematik në Azi, me dy kate slitë. Konsiderohet si ndërtesa e shtatë më e madhe në botë dhe gjithashtu ndërtesa më e madhe në botë e ndërtuar në një fazë të vetme, me një sipërfaqe prej 700 000 metrash katrorë dhe është e lidhur, nëpërmjet një vendkalimi, me stacionin hekurudhor të Malajzisë.

Siam Paragon

E vendosur në qendër të Bangkokut, kryeqyteti i Tajlandës, kjo qendër tregtare, e ndërtuar në vitin 2005 në hotelin e vjetër Intercontinental të qytetit, të prishur në vitin 2002, ka një sipërfaqe prej 300 000 metra katrorë nga të cilat 50 000 m2 janë për dyqane, ku shesin edhe tregtarë makinash luksoze si Lotus ose Porsche. Qendra strehon Siam Ocean World, akuariumin më të madh në Azi, me 30 000 ekzemplarë detarë dhe mundësinë e zhytjes mes peshkaqenëve, një teatër 4D me një kapacitet për 1 100 njerëz dhe operën e qytetit. Përveç kësaj, ajo ka një hotel me 5 yje, 14 kinema, një muze dylli të Madame Tussaud, një treg “gourmet” prej 8000 metrash katrorë, Salon Royal Paragon, një dhomë me një kapacitet për 5000 njerëz dhe e dedikuar për koncerte, ekspozita, konventa dhe ngjarje të tjera./Media Ndërtimi.

 

Arkitekturë

“Pavijoni 3-minutësh” që eksploron mbetjet dhe mungesën e materialeve në Trienalen e Sharjah 2023

Published

on

Trienalja e Arkitekturës Sharjah u hap më 11 nëntor 2023, me temën “Bukuria e Përhershmërisë: Një Arkitekturë e Përshtatshmërisë”.

Sharjah është qyteti i tretë më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe)

Kuruar nga Tosin Oshinowo, programi u fokusua shumë në Jugun Global dhe modelet alternative që rajoni mund të ofrojë në të ardhmen.

Si pjesë e Trienales, pavioni “Korridori 3-minutësh” nga WallMakers eksploron mbetjet tona në një shkallë globale, duke eksploruar metodologjitë e ripërdorimit të materialit.

Vëllimi i mbetjeve që po grumbullohet në ekosistemet tona, duke pasur një efekt si në tokë ashtu edhe në oqeane, është një shqetësim global. Brenda kësaj mase, gomat përbëjnë rreth 2% të mbetjeve në botë dhe konsiderohen si shumë të rrezikshme. Në fakt, vetëm rreth 30 milionë nga rreth 280 milionë goma që hidhen çdo vit në nivel global riciklohen ose përdoren përsëri.

“Pavilioni 3-minutësh” nga WallMakers sugjeron që këto goma të ripërdoren në ndërtesa duke përdorur teknikën “Masoneria e gomave dhe rëra e pastabilizuar”. Duke e shfaqur atë si një material ndërtimi të fortë dhe të besueshëm kur mbulohet me suva balte, kjo qasje kërkon të ofrojë një alternativë ndaj mungesës aktuale të burimeve të ndërtimit.

Struktura e ngjashme me kupolën shërben si një paraqitje vizuale e krijuar nga gomat e hedhura. Në fakt, ekspozita synon të frymëzojë reflektimin mbi sasinë e madhe të mbetjeve të prodhuara çdo ditë nga njerëzit – ekuivalente me 684,931 goma. I ndërtuar nga gomat e vitit 1425, pavioni përfaqëson sasinë masive të mbetjeve të prodhuara çdo ditë, si dhe mundësinë që këto materiale të mund të shndërrohen në zona të banueshme.

I mbledhur nga vende të ndryshme depozitimi në Sharjah, pavioni është montuar me këto goma dhe më pas ato janë të mbushura me rërë të shkretëtirës—një burim gjerësisht i disponueshëm që shpesh mendohet i papërshtatshëm për ndërtim.

Me qëllimin e krijimit të dhomave të izoluara termikisht, kjo qasje moderne e muraturës synon të tregojë se është e mundur të ndërtohen struktura nga këto materiale.

Për më tepër, pavijoni eksploron thatësinë e Sharjah dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, duke pretenduar se këto zgjidhje materiale nuk do të kenë nevojë për ftohje aktive për të arritur rehati termike./Media Ndërtimi

Continue Reading

Arkitekturë

Arkitektura shqiptare brenda një shekulli

Published

on

Qytetet shqiptare me fizionomi mesjetare fillojnë t’i nënshtrohen studimeve të mirëfillta urbanistike të realizuara nga arkitekte austro-hungreze të cilat tentonin t’i jepnin qyteteve shqiptare pamjen e qyteteve evropiane.

Me 1920 Tirana shpallet kryeqytet i Shqipërisë dhe qeveria e Fan Nolit vendos t’i japë qytetit pamjen dinjitoze të një kryeqyteti evropian i cili duhet të ishte njëkohësisht dhe qendër administrative. Për këtë arsye projektohet për herë të parë sheshi në qendër të qytetit (sheshi Skenderbej) ku u hodhën njollat e para të godinave qeveritare, si dhe aksi historik Veri-Jug i bulevardit te madh, në të cilin bën pjesë ky shesh, dhe që ka autor ing. Eshref Frasherin, ministër në qeverinë e Fan Nolit, se bashku me dy autore të tjërë ; njeri italian Chiaravelli dhe tjetri austriak Ëeiss.

Mbreti Zog i dha një rëndësi të madhe planeve rregulluese të qyteteve kryesore të vendit, një pjesë e të cilave gjeti zbatim. Më 1930 në Tiranë fillon zbatimi i bulevardit të madh i quajtur bulevardi “Mbreti Zog”, dhe ndërtimi i ministrive.

Gjithashtu zgjerohen rrugët kryesore të qytetit dhe përcaktohet kufiri i qytetit. Më 1931 kufiri i kryeqytetit brenda shkruante një sipërfaqe prej 600 ha, dhe përcaktoheshin zonat e zhvillimit në perspektivë, si p.sh. zona industriale, e banimit, e gjelbëruar etj.

Në këtë periudhë autorët e planeve rregulluese janë arkitektët austriakë, ku veçojmë arkitektin Kohler.

Ne periudhën e pushtimit nga Italia fashiste pas 1939, arkitektët italianë rishikojnë të gjitha planet rregulluese të qyteteve kryesore ose i bëjnë nga fillimi. Arkitektura dhe Urbanistika në këtë periudhë është racionale, pra e tipit fashist.

Dallohet kompleksi i “sëpatës se liktorit“ ne fund te bulevardit kryesor të Tiranës i përbërë nga Stadiumi, zyrat Fashos (tani UT) dhe dy godinat anash bulevardit Arkitektet italiane ku veçohet arkitekti Gerardo Bosio, Ivo Lambertini dhe Ferdinando Poggi kanë realizuar hartimin e planeve rregulluese të Tiranës, Durrësit, Vlorës, Elbasanit, Beratit, Petreles, Sarandës etj, në të cilat përveç arkitekturës dhe urbanistikes racionale, respektohet psikologjia dhe tradita e shqiptarit të lidhur me pronën private etj.

Ato e projektuan Tiranën sipas karakterit ekstensiv me vila private, duke ruajtur zonat historike në qendër me xhamine, teqen, kullën e sahatit, te cilat merren si pika referimi. Planet rregulluese të qyteteve shqiptare të vitit 1942 të realizuara nga arkitektet italiane janë marrë për bazë në linjat e tyre kryesore në planet rregulluese mbas çlirimit.

Ndërtesat e komunizmit në Tiranë “bashkëjetojnë” me metropolin modern

Modeli komunist në aspektin e ndërtimeve u ndoq paralelisht me ndërtimin masiv të pallateve, por edhe të disa prej objekteve të mëdha dhe të njohura që janë trashëgimi e regjimit komunist dhe që dëshmojnë influencën e regjimit në arkitekturë.

Pas çlirimit të Shqipërisë në nëntor të vitit 1944 nga pushtuesit nazi-fashistë, institucionet e regjimit diktatorial filluan të projektojnë dhe ndërtojnë qytetet me ndërtesat e stilit komunist, duke përfshirë objektet e banimit, institucionet kulturore dhe ndërtesat e institucioneve të rëndësishme shtetërore, shkruan Anadolu Agency(AA).

Ndërtesat e periudhës së regjimit të ish-diktatorit Enver Hoxha sot gjenden në çdo qytet të Shqipërisë, por për shkak të hapësirës më të madhe të qytetit dhe statusit si kryeqytet, këto lloj objektesh gjenden më shumë në Tiranë, që edhe sot u kanë rezistuar zhvillimit urban dhe arkitekturës moderne të ndërtimeve.

Këto ndërtesa vazhdojnë të përdoren për qëllime të ndryshme, si pallate banimi, objekte për institucionet e shtetit shqiptar, për qëllime kulturore, por disa edhe janë shkatërruar apo braktisur, sidomos uzina, apo godina të ish-reparteve ushtarake.

Në Tiranë spikasin sidomos pallatet e banimit, të ndërtuara me parafabrikat, por edhe ndërtesa të tjera me tullat e bardha dhe të kuqe, të vendosura në zona pranë qendrës së Tiranës, por edhe në lagjet më të njohura të kryeqytetit, si dhe godina të tjera njohura që përdoren nga institucionet.

Pas përmbysjes së regjimit komunist në vitin 1991, në Shqipëri shumë ndërtesa që ishin ndërtuar gjatë periudhës komuniste u shkatërruan, sidomos fabrikat, por objektet e banimit pothuajse rezistuan, duke u rikonstruktuar, por edhe duke u ruajtur në formën e dikurshme.

Procesi i transformimit të ndërtesave dhe pallateve që ishin ndërtuar gjatë regjimit komunist i dha kryeqytetit një pamje të re, pasi pas vitit 2000, ish-kryebashkiaku i Tiranës, kryeministri aktual i Shqipërisë, Edi Rama, realizoi projektin e ngjyrosjes së fasadave të këtyre ndërtesave, duke krijuar një “bashkëjetesë” mes zhvillimit urban modern dhe arkitekturës së godinave të periudhës së komunizmit.

Tirana ndryshoi ngjyrat e shumë fasadave të pallateve që i përkisnin regjimit komunist, sidomos në sheshet dhe rrugët kryesore, duke i përshtatur këto ndërtesa, me zhvillimin urban dhe ndërtesat moderne të metropolit shqiptar të ndërtuara në dekadat e fundit.

Ngjyrat që mbizotërojnë edhe sot në këto ndërtesa të transformuara janë e kuqja, e verdha, blu, jeshile dhe portokalli, duke iu dhënë në këtë mënyrë pallateve të ndërtuara gjatë regjimit komunist një “identitet” të ri./Media Ndërtimi

Continue Reading

Arkitekturë

Si të përfitoni sa më shumë nga tavanet me dy lartësi në arkitekturën e banimit

Published

on

Tavanet me dy lartësi, që zakonisht gjenden në muze dhe magazina industriale për të akomoduar objekte të mëdha, ofrojnë avantazhe estetike dhe funksionale.

Ky koncept përkthehet pa probleme në dizajne banimi, ku këto tavane shpesh vendosen në mënyrë strategjike pranë zonave sociale ose shkallëve. Duke vepruar kështu, ato përmirësojnë hapësirën e përgjithshme, rrisin ndriçimin dhe shtojnë një ndjenjë mbresëlënëse të lartësisë. Në këtë kontekst, ne paraqesim shembuj për të ilustruar se si të maksimizoni përfitimet e tavaneve me dy lartësi në shtëpinë tuaj.

Në arkitekturë, tavanet me dy lartësi i referohen hapësirave ku distanca midis dyshemesë dhe tavanit është dukshëm më e madhe, shpesh dyfish, krahasuar me lartësinë standarde të dhomës. Në mënyrë tipike, shtëpitë kanë tavane standarde që variojnë nga 2.5 në 2.7 metra.

Në të kundërt, dhomat me tavane me lartësi të dyfishtë mund të arrijnë lartësi 4,5 metra ose më shumë, duke krijuar një brendshme më të shtrirë dhe tërheqëse vizualisht.

Kjo zgjidhje mund të jetë sfiduese për disa arsye, si arritja e ekuilibrit vizual në dekorimin e hapësirës, ​​e cila mund të duket në mënyrë disproporcionale e zbrazët, ose rritja e kostove të ftohjes sepse ka më shumë ajër për t’u ftohur brenda së njëjtës hapësirë.

Pavarësisht këtyre sfidave, ka shumë përparësi dhe mënyra për të përfituar nga lartësia e ofruar.

Një nga mënyrat më të mira për të përfituar nga tavanet me dy lartësi është duke krijuar një lidhje midis niveleve të ndryshme të shtëpisë. Kjo lidhje mund të marrë formën e qarkullimit vertikal, si një shkallë, duke përfshirë lëvizjen e trupit si një element kyç në perceptimin hapësinor.

Përndryshe, kat i ndërmjetëm ofrojnë një rrugë tjetër për komunikimin vizual midis niveleve të ndryshme. Këto teknika ofrojnë këndvështrime të ndryshme nga brenda së njëjtës hapësirë, duke e drejtuar shikimin lart drejt qiellit ose majave të pemëve, pamje që nuk janë gjithmonë të dukshme nga kati përdhes.

Ngritja ose projektimi i hapjeve në një mënyrë zenitale rrit depërtimin e dritës natyrale me cilësi të lartë. Duke krijuar dizajne që lejojnë hyrjen e tërthortë të dritës, mund të arrihen një sërë tonesh dhe ndjesish gjatë gjithë ditës, duke u përshtatur me ciklin diellor dhe duke forcuar lidhjen midis hapësirave të brendshme dhe të jashtme. Për më tepër, dritaret e pozicionuara në nivele më të larta ndihmojnë në ajrosjen e tërthortë, duke mbajtur në mënyrë efektive një temperaturë të rehatshme pa u mbështetur në pajisjet mekanike./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending