Connect with us

Infrastrukturë

Rugovasit kërkojnë rindërtimin e rrugës Pejë-Kuqishtë

Published

on

Ka vite që rruga nga Peja deri në Kuqishtë të Rugovës nuk i plotëson kushtet të quhet rrugë lokale e lerë më rrugë magjistrale, që është si segment rrugor i magjistrales M9.

Banorët e kësaj treve vazhdimisht kanë shprehur ankesa dhe kërkesat e shumta për rindërtimin e tërësishëm të kësaj rruge, pasi sipas rugovasve kjo rrugë mbi të gjithat ka rëndësi jetësore për zhvillimin e kësaj treve.

Rruga Pejë-Kuqishtë çdo pranverë del prej dimrit gjithnjë më e shkatërruar, me gropa, asfalt të qarë dhe rrëshqitje të gurëve. Ankesat e banorëve për gjendjen e rrugës kanë qenë të vazhdueshme, por deri tash nuk është ndërmarrë asgjë që të intervenohet në tërë gjatësinë e saj, përveç mbushjes së gropave dhe shtrimit të ndonjë shtrese asfalti vende vende nga operatori i kontraktuar prej Ministrisë së Infrastrukturës për mirëmbajtje të këtij segmenti rrugor të magjistrales M9.

“Kjo rrugë ka rëndësi jetësore për zhvillimin e kësaj treve. Prandaj prioritet për banorë është rindërtimi dhe zgjerimi i rrugës nga Peja deri në Kuqishtë. Kështu si është dhe nëse nuk rindërtohet, po humbet koha, turizmi, durimi, zhvillimi…”, përcjellë ankesat e bashkëtrevasve të tij, Agron Nikçi, kryetari i njërës prej dy Bashkësive Territoriale në Rugovë.

Nikçi thotë se banorët e Rugovës janë të shqetësuar sepse në këtë kohë sipas tij rruga nuk i plotëson standardet dhe kërkesat që janë të nevojshme.

“Me këtë gjendje që është rruga, e ndalon zhvillimin e duhur në këtë trevë dhe për këta banorë dhe si vend turistik shkakton pengesa përderisa nuk bëhet një qasje më e mirë dhe më e shpejtë dhe ma e sigurt”, thotë Nikçi.

Rugovasit e shohin problem të madh edhe rrëshqitjet gurëve edhe dheut që shkaktojnë pasiguri, pasi këto rrëshqitje kanë nisur të dëmtojnë edhe disa mure mbrojtëse në atë rrugë. Prandaj, siç thotë Nikçi rugovasit kërkojnë gjithsesi rindërtimin e kësaj rruge nga themeli i saj.

Aktualisht në këtë rrugë vetëm bëhet mirëmbajtja e saj nga operatori i kontraktuar prej Ministrisë së Infrastrukturës.

“Me kontratë e kemi vetëm mirëmbajtjen dimërore dhe verore të kësaj rruge. Rruga është e dëmtuar goxha shumë prej viteve, edhe para se ne me pasë mirëmbajtjen. Varësisht prej urdhëresave që marrim prej ministrisë për me krye punë tjera, na i realizojmë. Nëse na thonë me asfaltua ndonjë kilometër apo me ndërtua ndonjë mure mbrojtës, ne e bëjmë. Por aktualisht nuk kemi ndonjë urdhëresë për ndonjë punë të tillë”, thotë Jahir Lika, nga kompania “Lika Trade”, që mirëmban këtë rrugë.

Ndreqjen e asaj rruge me mirëmbajtje nuk e sheh si zgjedhje Sami Maloku, menaxher në Ministrinë e Infrastrukturës për mirëmbajtje të rrugëve magjistrale në Rajonin e Pejës.

“Mirëmbajtja nënkupton një harrnim dhe ndonjë shtresë më të gjatë të asfaltit në ndonjë pjesë të rrugës, e kjo nuk është zgjidhje. E përpos mirëmbajtjes nuk ka asgjë tjetër në atë rrugë. Ne jemi vazhdimisht aty me mbylljen e ndonjë grope, në sanim… çka i takon mirëmbajtjes së rrugëve. Thjeshtë me përkthye në gjuhën e popullit, veç po harrohet”, thotë Maloku.

Ajo rrugë, sipas tij duhet të rindërtohet, të riparohet dhe duhet të ndërtohen galeritë për mbrojtjen e pjesëmarrësve në trafik.

“Ajo rrugë duhet të rindërtohet. Ai është një projekt që donë studim, që donë investim të madh që me i shërbye popullit edhe si aset kulturor e turistik, si mundet me pas Rugova. Pa i bë gjitha këto, gjitha mbesin sikur duke ecur nëpër teh të shpatës, sepse mirëmbajtja nuk mund e kthen ne veti atë rrugë”, thotë Maloku.

Në mars të vitit të kaluar, ish ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, kishte premtuar në Pejë, se në kuadër të mirëmbajtjes do të asfaltohet e gjitha rruga dhe do të ndërtohen mure mbrojtëse. Kjo nuk ka ndodhur në asnjë metër të kësaj rruge, e as sivjet nuk do të ndodhë rindërtimi i rrugës siç kërkojnë banorët, pasi nuk figuron asnjë cent për sivjet në listën e investimeve të Ministrisë së Infrastrukturës.

“Sa i përket investimeve kapitale në ndërtim, rehabilitim apo zgjerim të këtij segmenti rrugor për vitin kalendarik 2020, nga Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit në mungesë të mjeteve financiare është planifikuar të fillojë me projektin ‘Ndërtimi i Urës në Drelaj’ dhe për këtë projekt janë ndarë 300 mijë euro”, thotë Mehdi Qorraj, udhëheqës i Divizionit për Ndërtim dhe Rekonstruktim të Rrugëve në Ministrinë e Infrastrukturës.

Ai tregon se për komunitetin rugovas janë planifikuar të realizohen edhe dy projekte rrugore. Ndërtimi i rrugës “Kuqishtë-Pejë” dhe asfaltimi i rrugës “Drelaj – Llutovë – Pepaj”.

Për asnjërin prej këtyre dy projekteve nuk tregohet se për kurë janë planifikuar dhe sa mjete do të ndahen për realizimin e tyre. Për ta bërë nga e para rrugën Pejë-Kuqishtë, sipas Sami Malokut, menaxher në Ministrinë e Infrastrukturës për mirëmbajtje të rrugëve magjistrale në Rajonin e Pejës, do të duheshin mbi 10 milionë euro, për ta bërë atë rrugë me standardet që duhet ti ketë një rrugë malore shumë e frekuentuar.

Rruga Pejë-Kuqishtë është asfaltuar në vjeshtën e vitit 2004. Mirëpo, jo shumë gjatë pas asfaltimit, rruga me vetëm 7 centimetra asfalt të shtruar, filloi të dëmtohet. Fillimisht para se të realizohej ky projekt, ishin premtuar 4 milion euro për rindërtimin dhe asfaltimin e kësaj rruge magjistrale.

Por, nga 4 milionë euro buxheti i projektit kishte rënë në rreth 2.4 milionë euro, dhe në këtë përgjysmim të mjeteve pastaj kanë lindur edhe problemet në këtë rrugë të ndërtuar pa drenazh dhe pa mure mbrojtëse. Kjo rrugë atë vit nuk është punuar me një projekt kryesor por vetëm me një projekt ideor me mangësi të mëdha, i cili është konsideruar më vonë si burim i të gjitha problemet që janë shfaqur në këtë rrugë në vitet në vijim.

Infrastrukturë

Mungesa e hapësirave publike në plazhet e Velipojës

Published

on

Velipoja ka çelur sezonin turistik ku kanë mbërritur turistet e parë vendas e të huaj. Rezervimet janë të kënaqshme për 3 muajt e verës, por shqetësim mbetet hapësira e vogël e plazheve publike dhe uji që shkon në çezma në orar të reduktuar.

Velipoja e ka nisur sezonin duke pritur turistë nga Gjermania e vende të tjera. Prenontimet janë të kënaqshme, ndaj pritet një sezon i suksesshëm.

Pushuesit shprehin shqetësim për hapësirën e pamjaftueshme në plazhet publike dhe ujin e pijshëm që shkon me orar të reduktuar, shkruan Report TV.

“Kemi shtëpinë këtu dhe e shfrytëzojmë ne vere. Ne kemi ankesa jemi banorë dhe nuk na lënë një vend të caktuar për plazh publik e kanë cunguar kane ardhur deri tek pika e vrojtimit. Shqetësim tjetër mungesa e ujit në çezma, vjen një herë në ditë, por këtu duhet të ketë ujë 24 orë”, tha një qytetar.

Ndërsa turistët e ardhur nga Kosova tregojnë arsyet pse mbeten besnikë të këtij destinacioni turistik.

“Çdo vit vij këtu, dy here ne sezon më pëlqen pastërtia, këtë vit më mirë se vitet e tjera. Unë e zgjedh Velipojën për ujin e pastër dhe rërën me jod”, tha një pushues nga Kosova.

Operatoret turistike kane nisur prej javësh përgatitjet dhe shprehen të kënaqur me rezervimet.

“Velipoja gjatë fillimit të qershorit ka pasur vizitorë të huaj gjermane e zvicerane dhe italianë që janë të përhershëm. Po kthehet në turizëm elitar”.

“Bëj thirrje bashkisë, atyre që do marrin drejtimin e ri të kenë një koordinim më të mirë me bizneset për pjesën e pastrimit. Velipoja të ketë panoramë tjetër sa i përket pastrimit”, Lekë Marku, operator turistik në Velipojë.

Vetëm 35 km larg qytetit, Velipoja është kryefjalë e sezonit turistik për Shkodrën./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Zgjerohet stadiumi ikonik Anfield Road për 5200 ulëse

Published

on

Sapo lojtarët e Liverpool FC u larguan nga fusha në fund të sezonit të futbollit në Premier League të Mbretërisë së Bashkuar, vinçat dolën në fushë për të filluar zgjerimin e stadiumit ikonik Anfield Road.

Pamjet tregojnë sesa punë është bërë tashmë për të siguruar që shtëpia e Liverpool FC të jetë në gjendje të mbajë rreth 61,000 tifozë kur lojërat të rifillojnë në gusht.

Rreth 5,200 vende për pranim të përgjithshëm po shtohen, plus 1,800 të tjera me akses në sallonet e bareve sportive dhe ambientet e mikpritjes.

Kur të përfundojë përmirësimi prej 100 milionë eurosh i stadiumit, stadiumi do të jetë një nga më të mëdhenjtë në Premier League.

Liverpool thotë se kërkoi 75 punëtorë ndërtimi, plus katër vinça me kapacitet deri në 600 tonë, për të ngritur çatinë e stadiumit./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Brenda 1 viti përfundon autostrada 16 km Thumanë-Kashar, do të ketë 12 ura dhe 11 nënkalime

Published

on

Brenda 12 muajsh, aksi Thumanë-Kashar do të ketë përfunduar. Lajmin e dha ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, gjatë inspektimit të kësaj rruge, së bashku me kryeministrin Edi Rama. Sipas saj, deri më tani janë dorëzuar 40% e punimeve dhe brenda këtij viti do të ketë mbaruar e gjithë traseja.

Balluku theksoi se edhe në këtë aks që është pjesë e korridorit blu, krahas autostradës, janë ndërtuar edhe rrugët paralele pa pagesë.

“Në gjurmën Thumanë-Kashar punimet kanë ecur shumë mirë dhe bëhet fjalë për 40% të punimeve të dorëzuar. Gjurma është 21 km dhe rrugët paralele që ndërtohen u japin mundësi qytetarëve të zgjedhin autostradën e shpejtësisë 140 km në orë dhe me pagesë, ose rrugët e tjera paralele. I gjithë korridori blu do të jetë me rrugë paralele. 16 km rruga paralele”, raporton A2.

Balluku bëri të ditur se po punohet njëkohësisht në të dy kantierët, ndërsa autostrada krahas korsive do të ketë edhe korsi emergjence.

“Kemi autostradën 2 herë 2 korsi 3. 75 metra dhe korsi emergjence me nga 3 metra secila. 11 ura 12 nënkalime dhe dy pjesë së lidhjes së nënkalimeve me disnivel. Procesi më i rëndësishëm është lidhja e nyjës së Rinasit. Këto projekte të hapura duhet të vendosen në mënyrën e duhur që të mos kemi mbivendosje të projekteve dhe të gjitha do të jenë në të njëjtën kohë dhe ARRSH do të jetë mbikëqyrësi. Thumanë-Kashar është shumë i avancuar kemi interes të jetë më shumë e avancuar. Problemi më i madh që hasim është Fushë-Kruja e ngarkuar sidomos në verë. Brenda vitit mbarojë e gjithë traseja, kurse brenda 12 muajsh të jetë e dorëzuar si rrugë”.

Balluku foli edhe për segmentet e tjera të korridorit blu, ku aksi më i komplikuar, sipas saj do të jetë Kashar-Lekaj, që do të ndërtohet plotësisht i ri.

“Segmenti Muriqan-Milot e kemi çuar fokusin te lidhja në urën e Zusit. Pjesa e parë do të nisë nga ura e Zusit. Shumë shpejt do të kemi dizajnin për ta pasur dhe kuptuar si do të shkojë. Milot-Thumanë jemi në momentet e fundit të negociatës, e kemi bazën kontraktuale dhe brenda këtij muaji firmoset aksi Milot-Thumanë duke i dhënë mundësi që aksi të hapet menjëherë.

Aksi më i komplikuar është Kashar-Lekaj. Është 100% gjurmë e re do të jetë gjeologji problematike dhe një zonë që do të ndërtohet nga e para me tunele dhe ura dhe jemi në fazën e negocimit. Një problematikë që kemi është fakti që kemi një lidhje të By Pass-it të Tiranës dhe këtij segmenti dhe po koordinojnë detajet e fundit mes stafeve që punojnë për By Pass-in e Tiranës dhe stafit të këtij aksi.

Pjesa Lekaj-Fier është totalisht e përfunduar dhe mund të nisë puna. Ka shumë zhvillim ekonomik në të dyja anët e rrugës. Ka vend për shpronësim. Të gjitha akset e tjera janë funksionale. Me përfundimin e Levan-Vlorë është formatuar disi në faza të ndryshme i gjithë korridori”./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending