Connect with us

Infrastrukturë

Qytetet nga SHBA dhe Evropa kërkojnë të ndalojnë karburantet fosile në ndërtesat e reja

Published

on

Bostoni është qyteti i fundit që ka shpallur një plan mbarëbotëror që, nëse miratohet, do të eliminonte përdorimin e lëndëve djegëse fosile në ndërtimet e reja dhe projektet e mëdha të rinovimit.

Kjo masë zgjerohet mbi angazhimin për të miratuar veprime klimatike dhe për ta bërë Bostonin një qytet të Marrëveshjes së Re të Gjelbër.

Qytetet e tjera amerikane si Nju Jorku, Los Anxhelosi, San Jose, Seattle dhe Berkeley kanë vendosur të gjitha masa të ngjashme vitet e fundit. Shtatë qytete evropiane – Bilbao, Bratislava, Dublini, Mynihu, Roterdami, Vjena dhe Winterthur – kanë zhvilluar gjithashtu një projekt për të hequr gradualisht lëndët djegëse fosile nga ngrohja dhe ftohja urbane.

Përdorimi në vend i lëndëve djegëse fosile në ndërtesa përbën më shumë se një të tretën e emetimeve të gazeve serrë në Boston, sipas deklaratës për shtyp të Këshillit Bashkiak.

Kjo kontribuon jo vetëm në ndryshimin e klimës globale, por edhe në ndotjen lokale të ajrit, e cila ndikon në mënyrë disproporcionale tek komunitetet me të ardhura të ulëta.

Kalimi në banesa pa lëndë djegëse fosile sjell përfitime afatgjata si përmirësimi i cilësisë së ajrit reduktuar emetimet e karbonit dhe rehati termike të përmirësuar, ndërsa shton pak ose aspak rritje të konsumit sipas hulumtimeve.

Nëse miratohet, ky program pilot do të lejojë qytetin e Bostonit të forcojë grupin e politikave klimatike, të cilat përfshijnë gjithashtu plane për të elektrizuar flotën e transportit publik të qytetit, rritjen e instalimit të paneleve diellore dhe reduktimin e mbetjeve ushqimore duke zbatuar një program grumbullimi.

Qytetet në të gjithë Evropën po trajtojnë gjithashtu çështjen e ndryshimit të klimës dhe aksesit të kufizuar në burime.

Qytetet e Bilbaos, Bratislavës, Dublinit, Mynihut, Roterdamit, Vjenës dhe Winterthurit i janë bashkuar projektit H2020 Decarb City Pipes 2050.

Plani krijon udhërrëfyes të diferencuar për dekarbonizimin e ngrohjes dhe ftohjes për ndërtesat. Duke bashkuar forcat, qytetet pjesëmarrëse shpresojnë të mësojnë nga njëri-tjetri, të krijojnë besim me autoritetet lokale dhe të përpunojnë iniciativa të suksesshme.

Duke pasur parasysh se afërsisht gjysma e konsumit përfundimtar të energjisë së BE-së lidhet me ngrohjen dhe ftohjen, nismat si kjo janë thelbësore për vendet e BE-së për të përmbushur objektivat e tyre të zotuara për klimën dhe energjinë./Media Ndërtimi.

Infrastrukturë

“Izoloni shtëpitë, para se të bëhet ftohtë. Ndërroni mënyrën e ngrohjes”

Published

on

Ministrja Artane Rizvanolli ka folur sot në Kuvendin e Kosovës ku ka arsyetuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për zgjatjen e masave emergjente për furnizim me energji.

Ajo ka thënë se si Qeveri kanë marrë disa masa për përballjen me këtë situatë derisa ka dhënë edhe disa këshilla për qytetarët.

Ajo ka thënë se qytetarët duhet t’i izolojnë shtëpitë përpara se të ftohet moti derisa ka potencuar se duhet të ndërrohet edhe mënyra e ngrohjes, pra që të mos shfrytëzohet rryma për ngrohje.

“Izoloni shtëpitë, para se të bëhet ftohtë. Ndërroni mënyrën e ngrohjes”, ka thënë ministrja Rizvanolli./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Infrastrukturë

Asfaltohet segmenti i parë i rrugës “Skënderbeu” në Podujevë

Published

on

Në qershor të këtij viti kishin filluar punimet për rikonstruktimin e një prej rrugëve kryesore të qytetit të Podujevës. Asokohe ishte paralajmëruar se rruga “Skënderbeu” do t’i kushtojë kësaj komune mbi 1.3 milionë euro.

Dhe nga zyrtarët komunalë ishte premtuar se kjo rrugë do të ndërtohet sipas standardeve europiane dhe do të vendosen rrjeti i kanalizimit, ujësjellësit, ndriçimit dhe po ashtu do të ndërtohet edhe shtegu për biçikleta.

E tre muaj më vonë ishte kryetari i kësaj komune Shpejtim Bulliqi, ai i cili njoftoi se tashmë punimet për vendosjen e infrastrukturës së nevojshme kanë përfunduar dhe se ka filluar asfaltimi i segmentit të parë të kësaj rruge e cila ka një gjatësi prej 600 metrash.

Bulliqi përmes rrjeteve sociale tha se gjatë tërë kohës i ka ndjekur nga afër punimet dhe se është i kënaqur me cilësinë e punëve që janë bërë.

Rruga “Skënderbeu” është ndër rrugët më të qarkulluara në qytetin e Podujevës./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Infrastrukturë

Super stadiumi Lusail me 80 mijë vende është gati për ndeshjet e Kupës së Botës në futboll

Published

on

Super stadiumi Lusail është gati për ndeshjet e Kupës së Botës në futboll,

Stadiumi Lusail, stadiumi më i madh në Katar dhe vendi kryesor i Kupës së Botës FIFA Katar 2022™, tani është i hapur për publikun.

Më 9 shtator, stadiumi priti finalen e Superkupës Lusail midis Al Hilal SFC dhe Zamalek, një ngjarje që shihet si pararendësja e Kupës së Botës FIFA në Katar që do të luhet më vonë këtë vit.

I vendosur në Lusail City, 15 kilometra në veri të Dohas, stadiumi me 80,000 vende synon të krijojë një atmosferë zhytëse si për lojtarët ashtu edhe për spektatorët.

Ndërtesa u projektua me partnerin e sipërmarrjes së përbashkët të Foster + Partners, Arup, dhe specialistin e sportit Populous.

Fasada përmban hapje trekëndore të cilat krijojnë një ekran të shpuar që siguron hije dhe filtron dritën që hyn në konkurset e brendshme.

Kjo, në kombinim me dizajnin e çatisë, përfaqëson një përshtatje me profilin klimatik të Katarit dhe ndihmon në uljen e konsumit të energjisë.

Çatia me rrjetë kabllore me diametër 307 metra me rrota me rreze është një nga çatitë më të mëdha me rrjetë kabllore tërheqëse në botë.

Unaza e jashtme e kompresimit lidhet me një unazë qendrore të tensionuar nga një sistem kabllor kompleks.

Teknologjitë e ftohjes së jashtme janë zbatuar gjithashtu për të maksimizuar komoditetin në stadiumin në ajër të hapur.

FIFA World Cup Katar 2022™, kampionati ndërkombëtar katërvjeçar i futbollit për meshkuj, është planifikuar të mbahet në Katar, për herë të parë në një vend arab, nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor 2022.

Që nga shpallja e ngjarjes në 2010 , Katari ka përgatitur gjithsej 8 stadiume për të pritur një nga ngjarjet sportive më të pritura.

Stadiumi Lusail është më i madhi nga të 8 strukturat dhe do të presë finalen e FIFA World Cup Katar 2022™.

Stadiumet e tjera janë projektuar nga Zaha Hadid Architects + AECOM, Ibrahim Jaidah Architects & Engineers, Fenwick Iribarren Architects, dhe më shumë./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending