Connect with us

Auto

Pavioni i Mercedes-Benz në Mynih zbulon mrekullitë e lëvizshmërisë elektrike

Published

on

Automjeti koncept është paraqitur në pavijonin Mercedes-Benz në Apothekenhof të Munich Residenz. Residenzhöfe është vetëm një nga shumë vendndodhjet e famshme ku shfaqen zgjidhje të qëndrueshme dhe inteligjente të lëvizshmërisë për të gjithë vizitorët në zemër të qendrës së qytetit të Mynihut si pjesë e ngjarjes IAA Open Space nga 5 deri më 10 shtator.

Vizitorët në sallonin e Mercedes-Benz mund të mësojnë për veçoritë më të avancuara si Vision One-Eleven dhe E-Class me një makinë hibride plug-in. Në showroom diskutohet edhe sistemi ChatGPT AI, i cili së shpejti do të instalohet në disa automjete të pajisura me sistemin infotainment MBUX.

“Klasa Concept CLA është pararendëse për një portofol krejtësisht të ri të automjeteve të para elektrike që do të shërbejnë si portë hyrëse në botën e Mercedes-Benz. Ne do të ngremë masivisht ofertën tonë në këtë segment – të zhvilluar nga e para në platformën tonë të re të dedikuar MMA. Të gjitha këto modele janë krijuar për të përmbushur një mision: Ripërcaktimin e çdo aspekti të asaj që klientët mund të presin në këtë format.” tha Ola Källenius, Kryetar i Bordit të Menaxhimit, Mercedes-Benz Group AG.

Vizitorët në pavijon mund të marrin pjesë në Eksperiencën IAA në Apothekenhof, ku ata mund të përjetojnë të ardhmen e lëvizshmërisë nga dora e parë duke bërë provë me një Mercedes-Benz elektrike. Vizitorët mund të rezervojnë gjithashtu udhëtime në kampionin e efikasitetit VISION EQXX, i cili ka një distancë prej më shumë se 1200 kilometrash. Përveç kësaj, Pavijoni organizon çdo ditë ngjarje kulturore për të gjitha grupmoshat. Këto përfshijnë turne me udhërrëfyes për fëmijë dhe një të dielë familjare./Media Ndërtimi

Auto

Çmimet e veturave elektrike po barazohen me ato të benzinës

Published

on

Ajo që u paralajmërua në industrinë e automobilave po ndodh, por më shpejt se sa parashikimet.

Gjegjësisht, çmimet e baterive po bien me shpejtësi, gjë që ul edhe çmimet e veturave elektrike.

Faktorët që nxisin rënien prej 51 për qind të çmimeve të baterive përfshijnë rënien e çmimeve për lëndët e para si litiumi dhe kërkesa më e ulët se sa pritej për vetura elektrike. Rezultati tashmë po ndihet në Kinë – veturat elektrike tashmë kanë çmime në nivelin e makinave me benzinë ose edhe më të ulëta se ato, dhe ulje të ndjeshme të çmimeve të makinave elektrike po shkojnë edhe në kontinentin evropian. Përkatësisht, shumë automobila elektrik më të lirë do të shfaqen në treg në vitin 2025 dhe 2026.

Kërkesa globale për bateritë litium-jon në vitin 2023 u vlerësua kohët e fundit në rreth 950 gigavat orë, ndërsa kapaciteti global i prodhimit, kryesisht në Kinë, është dyfishi i kësaj shifre. Analistët parashikojnë se përpjekjet në Perëndim për të zhvilluar kapacitetin e prodhimit të baterive në përputhje me Kinën vetëm sa do të përkeqësojnë problemin e mbikapacitetit.

Ky është një lajm i mirë për konsumatorët, raporton BloombergNEF, i cili llogarit se çmimet më të ulëta do të reflektohen në modelet më të lira të makinave elektrike, prodhimi i të cilave është planifikuar për vitet e ardhshme.

Ndërsa çmimet më të ulëta për automjetet elektrike zakonisht mendohet se po rrisin kërkesën dhe për këtë arsye çojnë në një rikuperim të çmimeve globale të baterive, analiza e Bloomberg sugjeron se ka faktorë të tjerë në punë që tregojnë uljen e çmimeve për disa kohë në vijim./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Jaguar Land Rover drejt elektrifikimit të linjës, ndalon prodhimin e gjashtë modeleve

Published

on

Kanë kaluar më shumë se tre vjet që kur Jaguar Land Rover përshkroi strategjinë “Reimagine” për të elektrizuar linjën.

Pika më e diskutueshme e planit ishte që Jaguar të elektrizohej tërësisht deri në vitin 2025.

Kjo na sjell në një njoftim të ri. Marka ka njoftuar se do të ndërpresë prodhimin e modeleve XE, XF sedan, kamionçinë XF, F-Type, E-Pace dhe I-Pace.

Fillimisht, Jaguar kishte thënë se SUV-i elektrik do të vazhdojë së bashku me valën e re të EV-ve, përcjell Telegrafi.

Megjithatë, kompania ndryshoi mendje dhe zbuloi vitin e kaluar se I-Pace gjithashtu do të largohej së bashku me veturat e tjera me gaz.

Duke larguar jo më pak se gjashtë modele, formacioni i Jaguar do të thjeshtohet shumë.

Me sa duket prodhuesi i automjeteve po fokusohet në vetura me fitim më të lartë, në një përpjekje për të ndjekur Bentleyn.

Të gjitha modelet e ardhshme do të mbështeten nga platforma e automjeteve elektrike me rrota të gjata. EV-të e reja pritet të kenë sistem të lëvizjes me të gjitha rrotat dhe aftësi të karikimit të shpejtë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Published

on

Ne kemi shkruar disa herë për kondicionerët në vetura dhe ndikimin e tyre në konsumin e karburantit, ndërsa tani matje ka bërë edhe Klubi i Automobilave Gjerman (ADAC).

Falë kompresorëve modernë të ajrit të kondicionuar, ndikimi në konsumin e karburantit dhe kostot shtesë po bie ngadalë.

Testi tregoi një konsum mesatar shtesë prej 10 deri në 15 për qind. Zona ku drejtoni makinën tuaj gjithashtu ka një ndikim të madh në konsumin e karburantit.

Në qytet konsumi është rritur me rreth 20 për qind, në rrugë të hapura (shpejtësia mesatare rreth 100 km/h), konsumi rritet me rreth gjashtë për qind dhe kur makina është në kthim, konsumi rritet me 70 për qind.

Për konsum më të ulët të karburantit, sistemi duhet të rregullojë temperaturën e brendshme në mënyrë sa më të pavarur, d.m.th. në modalitetin Auto, nëse keni ajër të kondicionuar automatik).

Kjo do të thotë, një mënyrë e tillë e punës është shumë më e mirë sesa të përcaktoni vetë fuqinë e fryrjes së kondicionerit./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending