Lëndohet një person në vendin e punës

0

Lëndimet në vendin e punës nuk po kanë të ndalur. Së fundmi në fshatin Llozaj të Komunës së Ferizajt është raportuar për një të lënduar në vend të punës, shkruan Ndërtimi.info.

Zëdhënësi i Policisë në Ferizaj, për Ndërtimi.info ka treguar se personi në fjalë ka qenë në vendin e punës ku është goditur nga tensioni i lartë derisa ka qenë duke drejtuar pompën e betonit.

“Ai duke punuar me një makinë të betonit ka dhënë kontakt me rrymën dhe ka marr lëndime. E kanë dërgu në spitalin e Ferizajt urgjentisht, e më pastaj edhe në Prishtinë, tha Gashi.

Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor.

REKLAMA