Connect with us

Auto

Evropa mund të mos jetë gati për shitjen e makinave vetëm elektrike nga viti 2030

Published

on

Mercedes-Benz nuk pret që shitjet e automjeteve të tij në Evropë të jenë vetëm me modele elektrike deri në vitin 2030, por do ta ketë gati linjën e saj, tha shefi ekzekutiv Ola Kaellenius në një panair të automjeteve në Mynih.

Prodhuesi premium i automjeteve ka thënë prej kohësh se synon të bëjë shitjen e veturave tërësisht elektrike deri në vitin 2030 “aty ku tregjet lejojnë”, duke thënë se klientët në fund do të vendosin se çfarë produkti duan dhe duke treguar nevojën për infrastrukturë për të mbështetur kalimin në automjete elektrike (EV), transmeton Telegrafi.

Tregu evropian për vetura elektrike është rritur ndjeshëm viteve të fundit, por ka gjasa që nuk do të jetë gati nga viti 2030 për shitjen e veturave vetëm elektrike, tha Kaellenius.

“Kjo shifër nuk do të jetë 100 për qind (e veturave elektrike) në vitin 2030… nga i gjithë tregu evropian, por ndoshta edhe nga ana e Mercedesit”, tha ai.

“Ne do të jemi gati… por do të kemi gjithashtu fleksibilitet taktik”, tha ai, duke iu referuar kapacitetit për të prodhuar automjete elektrike ose me motor me djegie në të njëjtën linjë prodhimi./Media Ndërtimi

Auto

Çmimet e veturave elektrike po barazohen me ato të benzinës

Published

on

Ajo që u paralajmërua në industrinë e automobilave po ndodh, por më shpejt se sa parashikimet.

Gjegjësisht, çmimet e baterive po bien me shpejtësi, gjë që ul edhe çmimet e veturave elektrike.

Faktorët që nxisin rënien prej 51 për qind të çmimeve të baterive përfshijnë rënien e çmimeve për lëndët e para si litiumi dhe kërkesa më e ulët se sa pritej për vetura elektrike. Rezultati tashmë po ndihet në Kinë – veturat elektrike tashmë kanë çmime në nivelin e makinave me benzinë ose edhe më të ulëta se ato, dhe ulje të ndjeshme të çmimeve të makinave elektrike po shkojnë edhe në kontinentin evropian. Përkatësisht, shumë automobila elektrik më të lirë do të shfaqen në treg në vitin 2025 dhe 2026.

Kërkesa globale për bateritë litium-jon në vitin 2023 u vlerësua kohët e fundit në rreth 950 gigavat orë, ndërsa kapaciteti global i prodhimit, kryesisht në Kinë, është dyfishi i kësaj shifre. Analistët parashikojnë se përpjekjet në Perëndim për të zhvilluar kapacitetin e prodhimit të baterive në përputhje me Kinën vetëm sa do të përkeqësojnë problemin e mbikapacitetit.

Ky është një lajm i mirë për konsumatorët, raporton BloombergNEF, i cili llogarit se çmimet më të ulëta do të reflektohen në modelet më të lira të makinave elektrike, prodhimi i të cilave është planifikuar për vitet e ardhshme.

Ndërsa çmimet më të ulëta për automjetet elektrike zakonisht mendohet se po rrisin kërkesën dhe për këtë arsye çojnë në një rikuperim të çmimeve globale të baterive, analiza e Bloomberg sugjeron se ka faktorë të tjerë në punë që tregojnë uljen e çmimeve për disa kohë në vijim./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Jaguar Land Rover drejt elektrifikimit të linjës, ndalon prodhimin e gjashtë modeleve

Published

on

Kanë kaluar më shumë se tre vjet që kur Jaguar Land Rover përshkroi strategjinë “Reimagine” për të elektrizuar linjën.

Pika më e diskutueshme e planit ishte që Jaguar të elektrizohej tërësisht deri në vitin 2025.

Kjo na sjell në një njoftim të ri. Marka ka njoftuar se do të ndërpresë prodhimin e modeleve XE, XF sedan, kamionçinë XF, F-Type, E-Pace dhe I-Pace.

Fillimisht, Jaguar kishte thënë se SUV-i elektrik do të vazhdojë së bashku me valën e re të EV-ve, përcjell Telegrafi.

Megjithatë, kompania ndryshoi mendje dhe zbuloi vitin e kaluar se I-Pace gjithashtu do të largohej së bashku me veturat e tjera me gaz.

Duke larguar jo më pak se gjashtë modele, formacioni i Jaguar do të thjeshtohet shumë.

Me sa duket prodhuesi i automjeteve po fokusohet në vetura me fitim më të lartë, në një përpjekje për të ndjekur Bentleyn.

Të gjitha modelet e ardhshme do të mbështeten nga platforma e automjeteve elektrike me rrota të gjata. EV-të e reja pritet të kenë sistem të lëvizjes me të gjitha rrotat dhe aftësi të karikimit të shpejtë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Sa karburant harxhon kondicioneri në qytet dhe në rrugë të gjata

Published

on

Ne kemi shkruar disa herë për kondicionerët në vetura dhe ndikimin e tyre në konsumin e karburantit, ndërsa tani matje ka bërë edhe Klubi i Automobilave Gjerman (ADAC).

Falë kompresorëve modernë të ajrit të kondicionuar, ndikimi në konsumin e karburantit dhe kostot shtesë po bie ngadalë.

Testi tregoi një konsum mesatar shtesë prej 10 deri në 15 për qind. Zona ku drejtoni makinën tuaj gjithashtu ka një ndikim të madh në konsumin e karburantit.

Në qytet konsumi është rritur me rreth 20 për qind, në rrugë të hapura (shpejtësia mesatare rreth 100 km/h), konsumi rritet me rreth gjashtë për qind dhe kur makina është në kthim, konsumi rritet me 70 për qind.

Për konsum më të ulët të karburantit, sistemi duhet të rregullojë temperaturën e brendshme në mënyrë sa më të pavarur, d.m.th. në modalitetin Auto, nëse keni ajër të kondicionuar automatik).

Kjo do të thotë, një mënyrë e tillë e punës është shumë më e mirë sesa të përcaktoni vetë fuqinë e fryrjes së kondicionerit./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending