Connect with us

Auto

Tesla planifikon të mbajë prodhimin në fabrikë me rreth 93 për qind deri në fund të vitit

Published

on

Tesla planifikon të mbajë prodhimin në fabrikën e saj në Shangai me rreth 93 për qind të kapacitetit deri në fund të vitit, pavarësisht një përmirësimi të fundit, thanë dy njerëz me njohuri për këtë çështje, në një veprim i rrallë për prodhuesin amerikan të automjeteve elektrike.

Që nga hapja e uzinës në tregun e saj të dytë më të madh në fund të 2019-ës, Tesla ka kërkuar të përdorë objektin në qendrën tregtare të Kinës me kapacitet të plotë dhe së fundmi ka përmirësuar prodhimin e saj javor me 30 për qind, në një maksimum prej 22,000 automjetesh, transmeton Telegrafi.

Burimet, të cilët folën në kushte anonimiteti pasi çështja nuk është publike, nuk dhanë një arsye për vendimin për të mos e drejtuar uzinën me anim të plotë, megjithëse njëri tha se shifra ishte më e ulët nga sa priste.

Tesla nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment të martën.

Megjithatë, lëvizja e kompanisë vjen në një kohë të konkurrencës në rritje nga prodhuesit vendas të automjeteve elektrike (EV) në një ekonomi në rënie të mprehtë, pasi konsumi bie mes kufizimeve strikte të COVID-19.

Fabrika e përmirësuar mund të prodhojë 14,000 Model Y dhe 8,000 Model 3, shtuan burimet. Tesla ka kërkuar ta mbajë atë të funksionojë me kapacitet të plotë, përveç gjatë përmirësimit dhe një bllokimi në mbarë qytetin për COVID-19 për dy muaj këtë vit.

Tani Tesla planifikon të nxjerrë 20,500 njësi në javë për pjesën tjetër të vitit, për një total prej 13,000 Model Y dhe 7,500 Model 3, thanë burimet.

Shitjet e Teslas në Kinë u rritën gati 60 për qind në tetë muajt e parë të këtij viti, treguan shifrat nga Shoqata e Makinave të Pasagjerëve në Kinë./Media Ndërtimi.

 

Auto

Ka mbetur mbrapa në tregun e veturave elektrike, Mazda investon 11 miliardë dollarë për përshpejtimin e tranzicionit

Published

on

Mazda ka mbetur pas krahasuar me pjesën tjetër të grupit, ndërkohë që gara për fitim pjese tregu për automjete elektrike bëhet më e ethshme.

Pasi u kritikua për zhvillimin (ose mungesën) e automjeteve elektrike, Mazda synon të arrijë 40% të shitjeve të automjeteve elektrike brenda vitit 2030, me një strategji investimi prej thuajse 11 miliardë dollarësh për të përshpejtuar tranzicionin.

Ashtu si shtëpitë rivale automobilistike japoneze, Toyota dhe Honda, Mazda është një nga më të ngadaltat në sektor për të kaluar tek automjetet elektrike.

Mazda nisi prodhimin e makinës së parë 100% elektrike, MX-30, në vitin 2020 dhe prej atëherë nuk ka përparuar shumë. MX-30 doli fillimisht në shitje në tregun europian, ku rregullat më të ashpra ishin, me shumë gjasa, faktor vendimtar.

Pas debutimit në Shtetet e Bashkuara, shumë ishin entuziastë të shihnin se si makina elektrike e Mazda do të përballej me shtëpitë e tjera automobilistike tradicionale që kishin prezantuar makinat e tyre me emetime zero. Entuziazmi u shua shpejt, duke qenë se MX-30 kishte çmim duke nisur nga 33 mijë dollarë dhe autonomi vetëm 100 kilometra.

Mazda ka shitur në total 505 MX-30 deri në gusht, të gjitha në Kaliforni, ku shtëpitë automobilistike janë të detyruara të shesin një sasi të caktuar automjetesh me emetime zero.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, Mazda konfirmoi se modeli i tyre i parë EV ishte shitur plotësisht në SHBA ndërkohë nuk pranoi të komentonte nëse një model i vitit 2023 ishte apo jo në program.

Pas një prezantimi zhgënjyes në tregun e automjeteve elektrike, Mazda po shton përpjekjet, pasi kërkesa për automjete plotësisht elektrike vazhdon të rritet globalisht.

Shtëpia automobilistike japoneze njoftoi synimin për të shpenzuar rreth 10.6 miliardë dollarë (1.5 trilionë jenë) deri në fund të vitit 2023 për të fuqizuar zinxhirin e vet të furnizimit për automjete elektrike dhe për të shpejtuar prodhimin.

Sipas Mazda, shtëpia automobilistike do të kërkojë partnerë që ta ndihmojnë të arrijë objektivat e saj, duke u mbështetur në idenë “të krijosh së bashku me të tjerët”.

Plani i ri i menaxhimit të Mazda, përfshin, për shembull, disa pika kyçe:

Neutraliteti i emetimeve të karbonit – Arritja e neutralitetit të emetimeve të karbonit brenda vitit 2050, me një objektiv të ri ndërmjetës për t’i bërë fabrikat Mazda neutrale nga pikëpamja e emetimeve të karbonit në nivel botëror brenda vitit 2035.

 Strategjia EV – Për të ndihmuar kompaninë për të fituar terren në garën e makinave elektrike, Mazda ka paraqitur një qasje në tri faza.

Faza e parë, Mazda do të përdorë teknologjinë ekzistuese për të “prodhuar produkte tërheqëse”.

Faza e dytë konsiston në prezantimin e një hibridi të ri në Kinë.

Faza e tretë dhe e fundit përfshin promovimin e “lançimit të plotë të makinave elektrike me bateri dhe mundësinë për të investuar në prodhimin e baterive”.

Si rezultat i përpjekjeve të reja, Mazda parashikon që kuota e automjeteve elektrike të jetë nga 25% deri në 40% deri në vitin 2030./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Çmimi i baterive të veturave elektrike shënon rritje për herë të parë në më shumë se 10 vjet

Published

on

Çmimi i baterive litium-jon u rrit për herë të parë në më shumë se një dekadë këtë vit, pasi kostot në rritje të lëndëve të para pritet të sfidojnë përpjekjet e industrisë së makinave për t’i kthyer automjetet elektrike në një produkt për tregun masiv.

Rritja e çmimeve të metaleve të baterive, si për shembull litiumi, kobalti dhe nikeli, si dhe kostot më të larta të komponentëve, bënë që çmimet e paketave të baterive të arrijnë deri në 151 dollarë për kilovat orë, një rritje prej 7% krahasuar me një vit më parë dhe e para rritje që kur BloombergNEF filloi të kryente studimin e tij të përvitshëm në 2010.

Kompania pret që çmimet të rriten më tej, duke shkuar në 152 dollarë për kWh vitin e ardhshëm. Në vitin 2010, çmimet ishin mesatarisht 1,160 dollarë për kWh.

Industria e makinave i ka konsideruar prej kohësh bateritë prej 100 dollarësh për kWh si pikën e kthesës ku makinat elektrike do të bëhen konkurruese me automjetet që përdorin motor me djegie.

Megjithatë, çmimet e litiumit janë rritur 10-fish që nga fillimi i vitit 2021 dhe nikeli është rritur me 75 për qind, ndërsa çmimet e kobaltit këtë vit kanë qenë më shumë sesa dyfishi i mesatares së vitit 2020.

Si rezultat, BloombergNEF parashikon që niveli prej 100 dollarë për kWh do të arrihet në vitin 2026, dy vite më vonë nga sa pritej më parë. Kjo do të “ndikojë negativisht mundësitë e prodhuesve të automjeteve për të prodhuar dhe shitur automjete elektrike në sasi të mëdha, në ato vende ku mungojnë subvencionet.”

Kompania shtoi se kostot më të larta mund të jenë gjithashtu problematike për projektet e ruajtjes së energjisë të baterive, të cilat janë jetike për stabilizimin e rrjetit në një kohë kur po rritet sasia e energjisë së rinovueshme që përftohet në intervale të çrregullta.

Rritja e çmimeve të paketave të baterive do të kishte qenë edhe më e lartë nëse kompanitë e makinave dhe prodhuesit e qelizave të baterive në tregun kinez nuk do të kishin kaluar te bateritë më të lira të përbëra nga fosfat litium hekuri (LFP), të cilat nuk përdorin kobalt dhe nikel, por kanë një jetëgjatësi më të shkurtër.

Në vitin 2022 kishte 603 gigavat orë kërkesë për bateritë e ndërtuara me litium-jon, pothuajse dyfishi i nivelit të një viti më parë.

Çmimet e paketave të baterive litium-jon ndryshojnë ndjeshëm në rajone të ndryshme. Në Kinë, ato kushtojnë mesatarisht 127 dollarë për kWh, ndërsa në SHBA dhe në Europë, çmimet janë përkatësisht 24 dhe 33 për qind më të larta.

Dallimi shpjegohet me kostot më të larta të prodhimit në tregjet perëndimore më pak të zhvilluara, si dhe me preferencën e tyre për bateritë me jetëgjatësi më të madhe që përdorin nikel dhe kobalt./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Apple shtyn datën e lansimit të veturës elektrike

Published

on

Apple Inc ka zvogëluar planet ambicioze ndaj sistemit vetë-drejtues për automjetin e saj të ardhshëm elektrik dhe ka shtyrë datën e synuar të lansimit të makinës për vitin 2026, raportoi të martën Bloomberg News, duke cituar njerëz me njohuri për këtë çështje.

Aksionet e prodhuesit të iPhone-it, ranë 2.4 për qind pas raportit.

Përpjekjet e kompanisë për automobil, i njohur si Projekti Titan, kanë ecur në mënyrë të pabarabartë që nga viti 2014, kur ajo filloi për herë të parë të projektonte një automjet nga e para.

Apple tani po planifikon një dizajn më pak ambicioz që do të përfshijë një timon dhe pedale dhe do të projektojë përpjekjet e sistemit të plotë autonom në autostrada, thanë njerëzit për Bloomberg.

Raporti shtoi se kompania planifikon të zhvillojë një automjet që lejon shoferët të kryejnë detyra të tjera në një autostradë dhe të paralajmërohen me kohë të mjaftueshme për të kaluar në kontroll manual.

Vitin e kaluar, një raport i Bloomberg tha se Apple po shtynte datën e lansimit të makinës së saj elektrike deri në vitin 2025, dhe ta rifokusonte projektin në aftësitë e plota të vetëdrejtimit./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending