Connect with us

Ndërtim

Shqipëri, janar-mars u dhanë 400 leje ndërtimi që sjellin 323 milionë euro investime

Published

on

Lejet për ndërtimet e reja nuk ndalin vrullin. Sipas të dhënave të Instat, vetëm në tremujorin e parë të vitit bashkitë e vendit kanë miratuar 397 leje ndërtimi, 146 leje më shumë se krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Rreth 39 miliardë lekë apo 323 milionë euro llogaritet vlera e përafërt e këtyre lejeve të miratuara nga pushteti vendor si për ndërtesa ashtu edhe për punime inxhinierike infrastrukturore për periudhën janar-mars, në rritje me gati 47% kundrejt të njëjtit tremujor të 2021, raporton top channel.tv.

Edhe sipërfaqja e lejeve të dhëna është zgjeruar ndjeshëm këtë periudhë me më shumë se 1 milionë m2 për këto 397 leje ndërtesash, ku rreth 800 mijë metër katrorë  përkasin ndërtesave që janë në proces ndërtimi dhe do të ndërtohen në kryeqytet.

Pjesa më e madhe e tyre rezultojnë leje të miratuara për ndërtesa banimi, kryesisht për objekte me një ose dy kate, ndërsa rreth 105 të tilla janë firmosur për ndërtesa jo rezidente, kryesisht hotele e struktura të ngjashme akomoduese, ndërtesa tregtare, godina industriale apo edhe për zyra.

Tirana kryeson edhe listën me më shumë leje për ndërtesa të reja me 112 të tilla, ndjekur nga qarku i Durrësit me 84 leje dhe Fieri me 48 leje të miratuara, tre qarqet që kanë marrë hov të madh zhvillimi dhe mbajnë edhe peshën më të madhe të ekonomisë së vendit.

Prej vitit 2010 e deri në fund të marsit të këtij viti janë miratuar mbi 10 700 leje për ndërtesat e reja. Vrulli i ndërtimeve u frenua  përgjatë viteve 2014-2015 me vendosjen e moratoriumit për ndërtimet, për t’iu rikthyer sërish rritjes në vitet në vijim për të shënuar nivele rekord në vitin 2021 me mbi 1 300 leje dhe një vlerë të përafërt prej 820 milionë euro.

Më shumë leje për godina të reja do të thotë më shumë para për buxhetet e bashkive që po bëhen gjithnjë e më të varura prej të ardhurave që grumbullojnë nga taksa e ndikimit në infrastrukturë, pagesa që kompanitë e ndërtimit duhet të kryejnë pasi marrin miratimin e lejes për ndërtim të objekteve./Media Ndërtimi.

Ndërtim

Fillon prodhimi i vinçi për ngarkesa 3000 tonësh  

Published

on

Kompania holandeze e vinçit dhe inxhinierisë së rëndë Huisman ka filluar punën për të prodhuar një vinç me kapacitet 3,000 tonë për vinçat e rëndë BMS të Danimarkës.

Një aplikim parësor për vinçin do të jetë të ndihmojë në ngarkimin e komponentëve të turbinës së erës në themele dhe anije në det të hapur.

Një ceremoni për të shënuar fillimin e prodhimit u mbajt në mes të qershorit në objektin e prodhimit të Huisman në Republikën Çeke. Dy pjesët e para, prej çeliku të klasës S690, u ngjitën së bashku duke përdorur një sistem robotik.

Huisman përdor gjithashtu prodhimin e shtesave me tela dhe hark (WAAM), për të bërë disa komponentë, duke përfshirë blloqet e grepave.

Në thelb është një printer 3D që funksionon duke ndërtuar shtresa saldimi. Duke përdorur këtë metodë, mund të prodhohen komponentë të përmasave të mesme deri në të mëdha, me formë të ndërlikuar nga çeliku me tërheqje të lartë. Një përfitim kryesor i printimit 3D, thotë Huisman, është se ai redukton ndjeshëm kohën e dorëzimit me një çmim për të konkurruar me falsifikimet dhe derdhjet. Cilësia është gjithashtu vazhdimisht e lartë, tha Huisman.

Dorëzimi i vinçit është planifikuar për gjysmën e dytë të vitit 2023.

Ngarkesat deri në 3000 tonë do të trajtohen vetëm në lartësi të reduktuar./Media Ndërtimi,.

Continue Reading

Ndërtim

Pothuajse 50% e punëtorëve të ndërtimit kanë raste të diskriminimit në punë

Published

on

Pothuajse gjysma e punëtorëve të ndërtimit (49%) kanë qenë dëshmitarë të rasteve të diskriminimit të dukshëm në punë me një tjetër 43% dëshmitar të diskriminimit të paqëllimshëm, sipas një raporti të ri nga O.C. Tanner.

Raporti Global Culture 2022 analizoi perspektivat e mbi 1080 punëtorëve nga industria e ndërtimit nga e gjithë bota.

Hulumtimi zbulon se organizatat po ndrydhin mundësitë e rritjes dhe zhvillimit për disa punonjës si me mjete të hapura ashtu edhe të paqëllimshme. Rezultati është se 38% e punëtorëve të ndërtimit janë ndjerë të përjashtuar nga mundësitë e promovimit në organizatën e tyre, me vetëm 61% që besojnë se të gjithë janë në një fushë loje të barabartë kur bëhet fjalë për rritjen dhe zhvillimin e karrierës së tyre.

“Shumë organizata kanë diversitetin dhe përfshirjen lart në axhendat e tyre, megjithatë me kaq shumë punonjës që ndjehen të diskriminuar dhe të përjashtuar nga avancimi i karrierës së tyre, përpjekjet për përfshirje janë qartësisht të dobëta”, thotë David Danzig, Drejtor Evropian, O.C. Tanner.

Llojet e ndryshme të diskriminimit

O.C. Raporti i Kulturës së Tanner këshillon që për të arritur gjithëpërfshirjen, përfshirja duhet të ndërtohet në aspekte të shumta të përvojës së punonjësve, në vend që të shihet si një ‘iniciativë’ e veçantë.

Vetëm 55% e punëtorëve të ndërtimit të anketuar deklarojnë se organizata e tyre është më e interesuar t’i kuptojë ata sesa t’i kategorizojë, dhe më pak se gjysma (48%) mendojnë se mendimet e tyre përfaqësohen në mënyrë të drejtë brenda ekipit drejtues të organizatës së tyre, hulumtimi nxjerr në pah shkallën e problemit në ndërtimi.

Udhëheqësit duhet të hedhin një vështrim të ri në kulturat e tyre organizative dhe të vlerësojnë nëse ata janë plotësisht gjithëpërfshirës, ​​ose nëse diversiteti dhe strategjia e tyre e përfshirjes është thjesht duke dokumentuar mbi të çarat.

Vetëm kur shumë individë unikë përfaqësohen, respektohen, trajtohen në mënyrë të barabartë dhe integrohen në jetën e përditshme të punës, përpjekjet për përfshirje mund të shihen si vërtet funksional./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Hapet autostrada e re në shkretëtirën më të madhe të Kinës

Published

on

Një autostradë e re që përshkon shkretëtirën Taklimakan në Rajonin Autonom të Xinjiang Ujgur në veriperëndim të Kinës, u vu në funksion të enjten.

E pozicionuar në Prefekturën Autonome Mongole Bayingolin të Xinjiang-ut jugor, autostrada, që lidh Yuli dhe Qiemo, është e treta përgjatë shkretëtirës Taklimakan, shkretëtira e dytë më e madhe në botë me rërë lëvizëse, citon “Xinhua”, shkruan Albanian.cri.cn.

Me shpejtësinë e projektuar prej 60 ose 80 km në orë për seksione të ndryshme, autostrada ka një gjatësi totale prej 334 km, ku 307 km kalon nëpër shkretëtirë.

Autostrada ka pasur një investim rreth 261.5 milionë dollarë amerikanëdhe ndërtimi i saj filloi në tetor 2017./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending