Connect with us

Infrastrukturë

“Ne duhet ta mbajmë pasqyrën për vete”, thonë arkitektët turq pas tërmeteve

Published

on

Përmirësimet si në edukimin arkitekturor ashtu edhe në praktikën duhet të jenë pjesë e planit të rimëkëmbjes për të parandaluar përsëritjen e historisë, argumentojnë arkitektët turq pas tërmeteve vdekjeprurëse të muajit të kaluar.

Arkitektët në Turqi besojnë se shkalla e shkatërrimit të shkaktuar nga tërmetet e 6 shkurtit u përkeqësua nga ndërtimet e dobëta në vend, të shkaktuara pjesërisht nga mospërfillja e legjislacionit.

“Ndërtesat e ndërtuara me arkitekturë kompetente, inxhinieri kompetente, ndërtim kompetent dhe mekanizma kontrolli kompetent nuk shemben edhe nëse janë drejtpërdrejt në vijën e prishjes”, tha Altinisik, i cili është drejtor i studios turke Melike Altinisik Architects.

Arkitekti Alper Deri̇nboğaz, themeluesi i studios Salon Alper Derinboğaz, u pajtua, duke shpjeguar se shkatërrueshmëria e tërmetit “nuk i atribuohet vlerave numerike”.

“Dëmi është për shkak të cilësisë së dobët të ndërtesave në rajonin e prekur,” i tha ai. “Fakti që disa ndërtesa me të njëjtën topografi mbetën në këmbë, ndërsa të tjerat u shembën e theksoi këtë çështje.

Arkitektja GEO_ID Asena Ak beson se kjo është për shkak të “minimit të roleve të arkitektëve dhe inxhinierëve civilë” në ndërtim në vitet para katastrofës.

“Ky tërmet pritej në Turqi dhe arsyet kryesore për këto pasoja katastrofike janë urbanizimi i paplanifikuar, neglizhenca dhe mospërfillja e mendimeve të ekspertëve”, tha Ak.

“Përveç ndërtesave të vjetra, disa blloqe të reja banimi në zonat e prekura janë dëmtuar dhe shkatërruar për shkak se nuk janë ndërtuar siç duhet dhe nuk janë respektuar standardet kundër tërmeteve.

Për Altinisik, plani i rimëkëmbjes nga tërmeti duhet të përfshijë krijimin e një grupi edhe më të madh – një organizatë ndërkombëtare e dedikuar për trajtimin e fatkeqësive natyrore.

Ajo beson se tërmeti Turqi-Siri duhet të shërbejë si një kujtesë për fatkeqësitë e tjera natyrore që mund të vijnë si rezultat i ndryshimeve klimatike./Media Ndërtimi.

Infrastrukturë

Dy kompani marrin dritën jeshile për projektin më të madh të sinjalizimit në botë me vlerë 1.1 miliardë dollarë

Published

on

Firma inxhinierike dhe e ndërtimit DT Infrastructure dhe specialisti i mjeteve lëvizëse dhe sinjalizimeve Alstom kanë fituar një marrëveshje prej 1 miliard dollarësh Australianë (1.1 miliardë dollarë) për të zëvendësuar sistemet ekzistuese të sinjalizimit dhe kontrollit të trenave në Perth, Australia Perëndimore.

Do të jetë projekti më i gjatë i sinjalizimit në botë për nga gjatësia e rrugës dhe do të shfaqë teknologjinë e kontrollit të trenave të bazuar në komunikimet Urbalis të Alstom (CBTC) të instaluar nga fuqia punëtore lokale e DT Infrastructure sipas një kontrate për Autoritetin e Transportit Publik të Australisë Perëndimore (PTA).

Pasi të përfundojë, projekti do t’i sigurojë Perth një rritje prej 40% në kapacitetin e rrjetit.

Projekti i sinjalizimit me kapacitet të lartë është pjesë e programit Metronet dhe siguron 750 vende pune në Australinë Perëndimore me një sërë ekspertësh globalë të Alstom dhe DT Infrastructure që vendosen ndërkombëtarisht në Perth për projektin./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Fillon punën fabrika e parë në Gjermani për prodhimin e ‘asfaltit të gjelbër’

Published

on

Fabrika e “parë” e përzierjes së asfaltit pothuajse pa karbon në Gjermani filloi prodhimin në Bavari pas një bashkëpunimi midis Benninghoven dhe kompanisë së ndërtimit të rrugëve Altomünster.

Marka Wirtgen Group tha se objekti i ri – i vendosur në Aichach, Bavari, Gjermani – është një hap tjetër në krijimin e “asfaltit të gjelbër” në zero.

Hapja e rrugës për një produkt më të qëndrueshëm është përdorimi i pluhurit të drurit në vend të naftës si burim energjie. Më parë, uzina përdorte rreth 600,000 litra vaj ngrohjeje për të prodhuar një prodhim vjetor prej 60,000 litrash asfalti, i cili rezultoi në emetime prej 1,800 ton CO2.

Kontraktori dhe operatori i një fabrike përzierjeje në Aichach, Gjermani, Christian Schweiger iu afrua Benninghoven më shumë se katër vjet më parë për të bashkëpunuar në një plan për përdorimin e burimeve të rinovueshme si burim energjie.

Benninghoven instaloi një kufizues fuqie që ndihmon në uljen e performancës së djegësit në 12 MW/h. Nëse impianti zgjerohet, djegësi është projektuar me kapacitet të mjaftueshëm rezervë për të shkallëzuar performancën në përputhje – një aspekt që Schweiger i sinjalizoi Benninghoven si jetik për projektin.

Fabrika e “parë” e asfaltit të gjelbër në Gjermani kaloi vite në purgatorin rregullator

Pavarësisht nga qëllimi i bashkëpunimit i rrënjosur në reduktimin e emetimeve të CO2 – pra reduktimin e dëmit publik – Wirtgen Group vuri në dukje se afati kohor nga ideja në prodhim kërkonte vite miratimi rregullator.

 

 

Continue Reading

Infrastrukturë

Mos dhënia e lejeve ilustron rënien e vazhdueshme të ndërtimit të banesave në Gjermani

Published

on

Sipas statistikave të reja zyrtare, rënia e numrit të lejeve të ndërtimit të lëshuara për apartamente në Gjermani u rrit në maj.

Rënia prej 24% e lejeve në maj, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, nënvizoi një rënie të vazhdueshme të kërkesës në industrinë e ndërtimit dhe të pasurive të paluajtshme, sipas një raporti të Reuters.

Rreth 17,800 leje u dhanë në maj, treguan të dhënat. Rënia prej 24% e majit ishte më e madhe se rënia prej 17% e muajit të kaluar dhe duke sjellë një rënie prej 44% gjatë dy viteve të fundit, ndërsa Gjermania po përballet me krizën e saj më të keqe të pronave në dekada.

Shifrat pasojnë të dhënat e kësaj jave se ndërtimi po tkurret më tej, me ndërtesat e reja që nisin të bien 26% në gjysmën e parë të vitit, duke u krahasuar me rëniet e mëdha të mëparshme. Javën e kaluar, një nga pronarët më të mëdhenj të vendit, CEO i Vonovia, Rolf Buch, parashikoi se më shumë kompani pronash do të shkatërroheshin.

Për vite me radhë, normat e ulëta të interesit dhe një ekonomi e fortë mbajtën një bum në të gjithë sektorin gjerman të pronave, por ky bum përfundoi në vitin 2022 kur inflacioni i shfrenuar e detyroi Bankën Qendrore Evropiane të rriste me shpejtësi kostot e huamarrjes./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending