Connect with us

Ambienti

Fillon dezinsektimi hapësinor i qytetit të Ferizajt

Published

on

Këto janë zonat të cilat do të dezinsektohen.

Nata 1- QYTETI

Vetura 1.

Parku, Brahim Ademi, rr e Spitalit, Mbrapa spitalit, Rr. Naim Beka, Epopeja e Jezercit, Sejdi Sejdiu, Zenel Hajdini (Skenderbeu),

Vetura 2.

Mbrapa Superviva (te hib lamborgjini), rr. Driton Islami, Cen Dugolli, Arsim Rexhepi, rr. e Reçakut, Fatmir Retkoceri (sh,f, Ganimete Tërbeshi) (Ana e Majtë)

Vetura 3.

Fatmir Retkoceri (sh,f, Ganimete Tërbeshi) (Ana e djathtë), Vëllezërit Gërvalla, Kadri Zeka Rr. Rexhep Bislimi (rr. e Gjilanit) (Ana e majtë)

Vetura 4.

Rr. Rexhep Bislimi (rr. e Gjilanit) (ana e djathtë) rr. e Varoshit, Nikadin, rr. Enver Topalli.

Nata 2 Fshatrat

Vetura 1.

Nikadin Varosh Rakaj Gaçkë Greme Doganaj

Vetura 2.

Jezercë, Neredime, Manastircë, Balaj Zaskok. Pleshinë

Vetura 3.

Gërlicë, Komogllavë, Fshati i vjetër (Bibaj), Sojevë,

Vetura 4.

Talinovc i M, Sazli, Softaj – Pojatë – Papaz

Nata 3 Fshatrat

Vetura 1.

Talinoc i J., Muhoc, Prelez i J., Prelez i Muhaxherëve,

Vetura 2.

Cërnillë, Mirash, Rahovicë, Mirosalë,

Vetura 3.

Tërrn, Bablak Zllatar, Dardani,

Vetura 4.

Slivovë Koshare, Lloshkobare, Dremjak, Kosinë

Ambienti

NATO synon të ulë emetimet me 45% deri në vitin 2030, dhe të jetë neutral ndaj karbonit

Published

on

Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) synon që të ulë emetimet e gazrave serrë civilë dhe ushtarakë me të paktën 45% deri në vitin 2030 dhe të jetë neutral ndaj karbonit deri në vitin 2050, tha të martën Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg ndërsa shpalli objektivat e para të emetimeve për organizatën.

“Nuk do të jetë e lehtë, por mund të bëhet”, tha ai në një fjalim në margjinat e samitit të NATO-s në Madrid.

Lajmin e ka përcjellur Reuters, ku është raportuar se me zotimin për të eleminuar net emetimet e gazrave serrë deri në 2050, NATO përafron aleancën me rrugën për të arritur objektivin e Marrëveshjes së Parisit për të kufizuar ngrohjen globale në 1.5 gradë Celsius (34.7°F), transmeton Kosovo.Energy.

Objektivat e NATO-s i referohen aseteve të vetë aleancës si avionët e saj të vëzhgimit AWACS, dronët e saj me bazë në Itali dhe selinë e saj në Bruksel, si dhe selitë ushtarake në vende të tjera si Mons (Belgjikë), Napoli (Itali) ose Brunssum (Holandë).

Në të njëjtën kohë, NATO poashtu kërkon ndihmën e aleatëve në reduktimin e gjurmës së karbonit të ushtrive kombëtare.

Por emetimet ushtarake shpesh përjashtohen nga objektivat e vendeve të emetimeve të karbonit dhe Departamenti i Mbrojtjes i SHBA-së, për shembull, është konsumatori i vetëm më i madh i naftës në botë, sipas hulumtimit në 2019 nga Neta Craëford në Universitetin e Bostonit.

Një studim i porositur nga Parlamenti Evropian llogariti në vitin 2021 se gjurma e karbonit e ushtrive të BE-së në 2019 ishte rreth 24.8 milion ton ekuivalent të dioksidit të karbonit – afërsisht i njëjtë me emetimet e CO2 nga rreth 14 milion makina.

Një tank kryesor beteje si Leopard 2 i Gjermanisë thith 400 litra (106 gallon) naftë në fushë për të mbuluar vetëm 100 km (62 milje), sipas një burimi të brendshëm që nuk pranoi të përmendet emri.

Stoltenberg tha se reduktimi i emetimeve ushtarake jo vetëm që do të ndihmonte mjedisin, por gjithashtu do të përmirësonte automjetet ushtarake.

“Unë besoj se në të ardhmen, mjetet ushtarake më të avancuara dhe forcat e armatosura më elastike, do të jenë ato që nuk do të mbështeten në lëndët djegëse fosile,” tha ai./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ambienti

Amoniaku, një lëndë djegëse e rinovueshme e prodhuar nga dielli, ajri dhe uji, mund të fuqizojë globin pa karbon!

Published

on

Amoniaku, një lëndë djegëse e rinovueshme e prodhuar nga dielli, ajri dhe uji, mund të fuqizojë globin pa karbon!

Duke përdorur sasi të mëdha të energjisë diellore dhe të erës, Australia po synon të zëvendësojë recetën e çrregullt, 100-vjeçare për prodhimin e amoniakut.

Sipas Douglas McFarlane, një kimist në Universitetin Monash jashtë Melburnit, peizazhet e lashta të thata të Australisë janë tokë pjellore për rritje të reja: pyje të gjera me turbina me erë dhe panele diellore. Ka më shumë dritë dielli për metër katror në këtë vend se në çdo vend tjetër dhe të fuqishme. erërat fryjnë në brigjet e saj jugore dhe perëndimore, transmeton SCAN tv.

Në përgjithësi, potenciali i energjisë së rinovueshme të Australisë është 25,000 gigavat, një nga më të lartat në botë dhe rreth katërfishi i kapacitetit të instaluar të gjenerimit të energjisë elektrike të planetit. Megjithatë, me një popullsi të vogël dhe mungesë mënyrash për të ruajtur ose eksportuar energjinë, burimet e saj të rinovueshme praktikisht nuk përdoren.

Kjo është ajo ku McFarlane vjen në shpëtim. Për 4 vitet e fundit, ai ka punuar në një qelizë karburanti që mund të shndërrojë energjinë elektrike të rinovueshme në një lëndë djegëse pa karbon: amoniak.

Qelizat e karburantit zakonisht përdorin energjinë e ruajtur në lidhjet kimike për të gjeneruar energji elektrike, ndërsa MacFarlane bën të kundërtën. Në laboratorin e tij, ai demonstron një nga pajisjet e hokejit në madhësinë e topit të bërë prej çeliku inox.

Gazi i azotit dhe uji furnizohen përmes dy tubave plastikë në pjesën e pasme të pajisjes dhe energjia elektrike furnizohet përmes kordonit të rrymës. Nëpërmjet një tubi të tretë në pjesën e përparme, ai nxjerr në heshtje gaz amoniak, të gjitha pa nxehtësinë, presionin dhe emetimet e karbonit që normalisht nevojiten për të prodhuar këtë kimikat.

Kompanitë në mbarë botën prodhojnë tashmë 60 miliardë dollarë në vit amoniak, kryesisht si pleh, dhe pajisja e MacFarlane mund t’i lejojë ata ta bëjnë atë në mënyrë më efikase dhe të pastër. Por ai ka ambicie për të bërë shumë më tepër sesa thjesht të ndihmojë fermerët.

Continue Reading

Ambienti

Sektori i transportit është një nga ndotësit më të mëdhenj në Kosovë

Published

on

Sektori i transportit është një nga ndotësit më të mëdhenj në Kosovë dhe gjithashtu nga emetuesit kryesorë të gazrave serrë në atmosferë.

Si i tillë, është sektor që duhet të mbulohet nga taksa e karbonit. Taksa e karbonit në sektorin e transportit duhet të vendoset drejtpërdrejt në lëndët djegëse fosile, duke kushtëzuar kështu qytetarin me mënyra më të qëndrueshme të transportit.

Në Kosovë shumica dërrmuese e transportit privat dhe publik bazohet në lëndë djegëse me intensitet karboni, kështu që tranzicioni i këtij sektori është kyç për arritjen e dekarbonizimit.

Si masë parandaluese ndaj ndotjes së mëtejshme të ajrit, taksa ndaj karbonit në sektorin e transportit paraqet edhe një masë stimuluese karshi transformimit të sektorit dhe riorientimit të tij drejt gjelbërimit.

Pikëpamjet e shprehura në këtë publikim janë të INDEP dhe në asnjë mënyrë nuk mund të konsiderohen si qëndrim i Fondacionit Kosovar për Shoqëri të Hapur./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending