Connect with us

Ndërtim

Deri kur mund të ndërtojmë? Urbanistët parashikojnë deri në vitin 2050 mbi 6 miliardë njerëz do të jetojnë në qytete

Published

on

Shumë planifikues urban parashikojnë se deri në vitin 2050, më shumë se 6 miliardë njerëz do të jetojnë në qytete dhe në vende ku ndërtimi nga jashtë nuk është një opsion, e vetmja mënyrë për të vazhduar me dendësinë në rritje është ndërtimi.

Ndërtesa më e lartë vjen gjithmonë me sfida të shumta dhe gjithashtu një konkurrencë jo aq delikate për firmat e arkitekturës që të kenë emrin e tyre të lidhur me ndërtesat më të mëdha. Pothuajse aq shpejt sa një ndërtesë quhet si një nga më të lartat në botë, një tjetër bën rrugën drejt tabelës së vizatimit, disa vite më vonë duke marrë titullin.

Ndërsa qielli është kufiri, si ndikon kjo në konstruktueshmërinë e projekteve dhe cilat bëma të metodave dhe materialeve të ndërtimit na kanë mundësuar të ndërtojmë retë?

Së pari, është e rëndësishme të kuptojmë se si të përcaktojmë teknikisht ndërtesat e larta. Këshilli për Ndërtesat e Larta dhe Habitatin Urban (CTBUH) përcakton dy nëngrupe ndërtesash që arrijnë lartësi të konsiderueshme.

Një ndërtesë “supertall” përkufizohet si 300 metra (984 këmbë) ose më e lartë, dhe një strukturë “megatall” arrin të paktën 600 metra (1968 këmbë) e lartë. Me ritmin e sotëm, të paktën një rrokaqiell super i lartë përfundon çdo vit, me 132 rrokaqiejt super të lartë që kanë përfunduar ndërtimin që nga qershori 2020.

Burj Khalifa është ende rrokaqiell më i lartë në botë, me përmasa 2722 këmbë ose pak më shumë se gjysmë milje. Kohët e fundit, pas 8 vitesh ndërtimi, Merdeka 118 në Malajzi përfundoi ndërtimin dhe ishte vetëm 500 këmbë më i shkurtër se Burj Khalifa.

Parashikohet se ndërtesa e parë në botë me një milje të lartë mund të përfundojë brenda 30 viteve të ardhshme, duke sjellë gjithashtu një trend të ri të ndërtesave që janë mbi 3200 metra të larta.

Ndërtesat e larta vijnë me të gjitha llojet e problemeve mekanike dhe strukturore. Sa kohë do të presin njerëzit për një ashensor kur udhëtojnë nga lobi në katin e 200-të? Si do t’i rezistojnë ndërtesave megatalike forcat natyrore që ne mund t’i parashikojmë dhe ato që nuk mund t’i parashikojmë? Shumë nga këto çështje zgjidhen duke hakuar materialet dhe sistemet moderne me të cilat jemi njohur tashmë dhe duke krijuar të tilla që mbështesin një industri inovative ndërtimi.

Edhe më të ardhme janë idetë se si mund të duket e ardhmja e betonit.

Betoni ka mbetur kryesisht i pandryshuar për qindra vjet.

Ndërsa është jashtëzakonisht i qëndrueshëm, shumë njerëz po kërkojnë alternativa të reja pasi vazhdon të jetë një burim kryesor i emetimeve të CO2.

Disa studiues janë duke kërkuar për bio-betonet, që kanë aftësinë të shërojnë çarjet e tyre duke shtuar baktere gëlqerore që mund të zgjasin jetën e betonit deri në dyqind vjet.

Edhe druri, i cili duket se nuk ka gjasa të përdoret ndonjëherë si një element kryesor strukturor në një strukturë megatali, po gjen një jetë të re në strukturat prej druri të laminuara të kryqëzuara që i japin atij forcë të krahasueshme me çelikun.

Për të demonstruar aftësitë e drurit, Sumitomo Forestry, një firmë projektimi me bazë në Japoni, zbuloi së fundmi planet e saj për të ndërtuar një strukturë prej druri 350 metra të lartë në Tokio. Ndërtesat më të larta janë vetëm në horizont, dhe materialet dhe metodat e ndërtimit po arrijnë shpejt për të qenë në gjendje t’i bëjnë realitet këto ëndrra të larta.

Ky artikull është pjesë e ArchDaily për temën “E ardhmja e Materialeve të Ndërtimit”./Media Ndërtimi.

Ndërtim

Rreziqet në rritje rreth ndërtimit nuk ndalojnë marrjen e kredive për këtë investime në këtë sektor

Published

on

Kredia për sektorin e ndërtimit këtë vit po shënon nivelet më të larta në të paktën gjashtë vitet e fundit.

Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për 7-mujorin 2022, kredia e re për ndërtimin kishte vlerën e 22.7 miliardë lekëve ose 194 milionë eurove.

Kredia e re për sektorin e ndërtimit është rritur me 38% krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Vlera totale e portofolit të kredisë për ndërtimin në fund të muajit korrik arriti në 70.4 miliardë lekë, në rritje vjetore me pothuajse 30%.

Kredia për ndërtimin po përjeton një fazë të re rritjeje, e nxitur nga zhvillimet në sektorin e pasurive të paluajtshme, sidomos në kryeqytet dhe bregdet.

Mbështetur në të dhënat e INSTAT, për 6-mujorin 2022, vlera e lejeve për ndërtesa, përfshi rikonstruksione, ishte rreth 60 miliardë lekë, në rritje me 54% krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Ndërsa sipas Bankës së Shqipërisë, rritja mesatare vjetore e çmimeve të pasurive të paluajtshme për vitin e kaluar shënoi nivelin 9%.

Rritja e çmimeve ka inkurajuar jo vetëm sipërmarrësit, por po nxit edhe më shumë bankat t’i mbështesin këto projekte.

Megjithëse pjesa më e madhe e investimeve në ndërtim po financohet me burime të tjera, edhe bankat tregtare po e shfrytëzojnë ecurinë e favorshme në tregun e pasurive të paluajtshme, për të zgjeruar biznesin si në financimin e këtyre investimeve, ashtu edhe në blerjen e tyre nga familjet shqiptare.

Ndërtimi këtë vit është sektori i dytë më i kredituar i ekonomisë, pas tregtisë. Por, ndërkohë që kredia e re për tregtinë paraqitet pothuajse në të njëjtat vlera me vitin e kaluar, kredia për ndërtimin është në rritje të ndjeshme./Media Ndërtimi

Continue Reading

Ndërtim

Hyundai do të zbulojë konceptin e ngarkuesit me hidrogjen

Published

on

Prodhuesi me bazë në Korenë e Jugut Hyundai do të marrë pjesë në ekspozitën e Bauma të këtij viti, ku do të zbulojë një koncept ngarkues me rrota me energji me qeliza hidrogjeni.

Ngarkuesi i ri 14 tonësh, HW155H, premton tetë orë funksionim, me një kohë mbushjeje prej 20 minutash – dhe emetimi i vetëm është uji.

Hyundai do të shfaqë gjithashtu gamën e tij të ekskavatorëve, ngarkuesve me rrotën dhe kamionëve të artikuluar (ADT).

Duke punuar temën Think Further, Think Future, kompania do të zbulojë gjithashtu dy ADT të reja, HA30A dhe HA45A, me nën respektivisht 28 dhe 41 ton.

ADT- janë projektuar me korniza të pjerrëta të shas së pasme, duke u rritur qëndrueshmërinë e tyre në shumë qendra të makinave.

Sipas Hyunda, ADT-të janë të ndryshme për të përqafuar tokën, me boshtet e njëpasnjëshme që kanë një nivel të lartë kontakti me tokën dhe “tërheqjen më të mirë në klasë”. Në të dy makinat, një unazë rrotulluese e bashkimit të artikulacionit është montuar afër boshtit të përparmë, duke nxitur zgjidhjen e njëjtë të problemeve.

Kjo vetëm njëlloj e barabartë me peshën i lejon operatorit të përdorë diferencialet e mjedisit të rrëshqitjes me një vlerë bllokimi 45°, duke mbajtur lëvizjen në të dy rrotat e përparme edhe kur drejton drejtimin.

Stenda Hyundai do të përfshijë një teknologji të tillë, por do të bëjë që të ketë një zonë të veçantë teknologjike në sallën e TIK, ku do të demonstrojë si risitë ekzistuese, ashtu edhe vizionin e kompanisë për të ardhmen.

Pikat kryesore do të jenë të sigurta për energjinë, duke përfshirë teknologjinë elektrike dhe hidrogjenin e karburantit për makineri të ndërtimit./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Komuna e Prizrenit ndanë parcelë për ndërtimin e objektit të ri të Arkivit Ndërkomunal

Published

on

Me asnjë votë kundër, Kuvendi Komunal i Prizrenit, ka miratuar Kërkesën e Arkivi Kosovës për ndarjen e parcelës për ndërtimin e objektit të ri të Arkivit Ndërkomunal – Prizren.

Në mbledhjen e së enjtes të Kuvendit Komunal të Prizrenit, anëtarët e Kuvendit votuan buxhetin e Komunës për vitin 2023.

Për përgatitjen e buxhetit janë mbajtur 9 dëgjime buxhetore, 1 dëgjim buxhetor është mbajtur edhe nga Komiteti për Politikë dhe Financa.

Për organizimin e dëgjimeve buxhetore, zyrtarët përgjegjës kanë përgatitur raport me të gjitha detajet i cili është i publikuar në uebfaqen e Komunës, në rubrikën “Dëgjimet Buxhetore”./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending