Connect with us

Arkitekturë

Objektet që arritën rekordet botërore në ndërtim

Published

on

Idetë dhe sugjerimet për arkitekturën nga më të ndryshmet ka bërë namin viteve të fundit, duke sjellë në syrin e njeriut atë që dikur kishte vetëm në imagjinatë.

Ndërtimet e shumta përmes arkitekturave moderne kanë sjellë edhe garën, duke arritur edhe rekordet botërore në ndërtim, gjë e cila rrallë herë ndodh, shkruan Ndërtimi.info

Nëse fati i mirë, projektimi dhe financimi janë në anën tuaj, arkitektura dhe teknologjia mund të arrijnë majat e ndërtimit të suksesshëm.

Burj Khalifa Burj Dubai: Rreth 2.723 metra e lartë  dhe ka 163 kate. Burj Khalifa ndodhet në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe, dhe është ndërtesa më e lartë e bërë nga njeriu në botë, në 829,8 m (2.722 ft). Ndërtimi i saj filloi më 21 shtator 2004, dhe ka përfunduar më 1 tetor 2009. Arkitektura e kullës së dhe punët inxhinierike janë kryer nga Skidmore, Owings dhe Merrill të Çikagos, me Adrian Smith si kryearkitekt, dhe Bill Baker si kontraktori kryesor strukturor ndër kompanitë kryesore ishte Samsung C & T e Koresë së Jugut. Investimi i planifikuar në Burj Dubai është më shumë se 8 miliard dollarë.

Kulla “Capital Gate”, është ndërtuar nga kompania “Abu Dhabi National Exhibitions” (ADNEC) dhe është një kompleks ekspozitash,rreth 160 metra e lartë dhe ka 35 kate. Ndryshe nga kulla e Pizës, arkitektët e saj kanë kërkuar vetë që ky qiellgërvishtës të jetë i pjerrët duke filluar nga kati i 12-të. Ndërtesa është njohur nga libri i rekordeve Gines si kulla më e pjerrët në botë, me një pjerrësi prej 18 gradësh, ose katër herë më tepër se kulla e Pizës, njofton shtypi arab. Kulla, ka përfunduar  në fund të vitit 2010 dhe të përfshin brenda saj një hotel me pesë yje si dhe disa zyra.

Bëhet fjalë për qendrën më të madhe tregtare në botë të quajtur “Dubai Mall” që gjendet në ndërtesën Buruxh Halifa është një parajsë e vërtetë për të gjithë ata që i kanë xhepat e thellë dhe janë të varur nga shopingu. Se sa është qendra e madhe, për të gjithë të interesuarit, do t’u duhen disa ditë për ta vizuar të tërën.

Kjo qendër është hapur në vitin 2008, kur momentalisht në të janë të hapura mbi 1200 dyqane, ku janë të prëfaqësuar brendet më të mëdha dhe më të njohura botërore, ku gjithahsut bëjnë pjesë edhe shitorja më e madhe e ëmbëlsirave në botë, restorantet elitare, kino, pistë e patinazhit, teatër dhe akuariumi gjigand.  Se sa e vizutuar është kjo qendër vlen statistika e vitit të kaluar ku thuhet se vetëm për vitin 2012 kjo qendër është vizuat nga 65 milion njerëz.  Në vijim të gjithë ata që nuk kanë mundësi ta vizitojnë realisht ju mundësojmë disa sekuenca në foto dhe video nga kjo qendër.

Ura e Margaritarit, Akashi Kaikyo, Japoni . Strukturat elegante janë bërë thjesht nga varja e urës nga kabllot e çelikta ndërmjet kullave.

Edhe pse urat e varura nuk mund të maten me atë që qëndrojnë mbi shtylla në ujë, ato duken më të lehta, më të fuqishme dhe më të bukura. Ura e Margaritarit është më e bukura ndër to. Me tri sajle të bashkuar, dy me nga 960 metra dhe njërën 1.990 metra, Margaritari shtrihet nga qyteti Kobe deri te ujdhesa Avaxhi e cila nuk është rastësishme të jetë Meka japoneze për prodhimin e margaritarëve. Ura  përballon kushtet ekstreme atmosferike, erërave që fryjnë deri në 288 km/h dhe tërmeteve deri në 8,5 shkallë të Richterit. Në dritën e ditës kabllot japin pamjen e margaritarit.

Ura më e lartë  Viadukt në Millau, Francë. Millau, qytezë në jug të Francës ishte i njohur jo vetëm me tollovitë në komunikacion por edhe me turistët që ktheheshin rrugës për në Spanjë. E falë urës, qyteti është bërë një nga atraksionet turistike. Ura i ka shtyllat e larta 245 metra dhe ato e bëjnë rrugën më të lartë në Evropës, 343 metra mbi tokë (në pikën më të lartë).

Diga më e madhe në botë, Three Gorges Dam në Kinë. Mendohet të jetë më e fuqishme se 15 reaktorë bërthamorë së bashku!  E quajtur diga e tre grykave është hartuar për të përballuar përmbytjet e mëdha gjatë periudhave me reshje të larta shiu, Three Gorges Dam, është një arritje madhore e inxhinierisë moderne, që arrin të “kapërdijë” deri në 70.000 metra kub ujë në skedon dhe që shndërrohet në energji elektrike. “Fuqia totale e prodhimit të 22.500MË, përcakton Three Gorges Dam, si hidrocentralin më të madh në botë dhe burmim më të madh të energjisë së pastër”, deklaroi drejtori ekzekutiv i China Yangtze Poëer Co. Ltd. Ndërkohë, përfundimi i punimeve të kësaj vepre –dhe vënien në funksion të gjeneratorit të tretë- arrihet në një moment kut përmbytjet në rajon kanë qenë më tragjike se ato të vitit 1998, të shënuarat si më shkatërrueset. Përmbytjet ka qenë njëri një shkaqet kryesore të nisjes së këtij super-projekti.

_0004_The Boeing Plant, USA

Fabrika më e madhe prodhuese e avionëve Boeing, në Everett , Ëashington . Ndërtimi i avionëve të mëdhej kërkon hapësira të medha ndaj është liston  fabrikën si ndërtesën më të madhe për prodhimin e avionëve në botë . Fillimisht e ndërtuar në vitin 1966, objekti ende përdoret për të ndërtuar të gjitha llojet e avionëve Boeing  duke përfshirë edhe gjeneratën  e fundit 747 , 767 , dhe 777 Dreamliner e ri . Ndërtesa ka qenë zgjeruar tri herë që nga viti 1966 – një herë në vitin 1980 për të akomoduar 767 linja prodhimi dhe përsëri më 1993 për të strehuar 777 të linjës së prodhimit,  dhe tani mbulon një sipërfaqe prej 39.8 hektarësh. Vëllimi total i ndërtesës është 13.3 milion € metra kub. Prodhimi në uzinë ndryshon sipas kushteve  funksionale të  tregut.

_0009_9

Ishulli në formë të Palmës, Jumeirah është një ishull artificial, ishulli i parë dhe më i vogël në kuadër të Ishujve Palmore, të krijuara në bregun e Dubait, në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ishulli në formë të palmës është aq i madh saqë mund të shihet edhe nga Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë. Momentalisht në të gjenden shtëpitë luksoze si dhe qendra e madhe turistike “Atlantis, The Palm” dhe nuk ka mëdyshje që në të do të ketë edhe shumë hotele të tjera super luksoze. Ndërtimi i këtij ishulli filloi në vitin 2001 dhe që nga ajo kohë, ky ishull mund të thuhet lirisht që e ka dyfishuar gjatësinë e bregut të Dubait.

_0007_Dubai Airport

Areoporti Ndërkombëtar i Dubait  ndodhet në zemër të Dubait . Nuk do ta besoni por është aeroporti që përballon më së miri trafikun ajror dhe fluksin e pasagjerëve  që është ndërtuar ndonjëherë. Terminali ka një hapsirë rreth  1.456.000 metra katrorë. Aeroportika një  potencial  për të përballuar rreth 75 milionë udhëtarë çdo vit . Terminali  do të ketë një kapacitet maksimal vjetor prej 43 milionë udhëtarësh .

_0005_Kulla Q1- Australi

Kulla e lartë Q1 në Queensland, Australi. Kjo ndërtesë është  323m e latë dhe 78-katëshe . Ndërtimi i kësaj kulle  ka përfunduar në 2005 dhe renditet e 28-ta në listën e ndërtesave më të larta në botë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Arkitekturë

Zaha Hadid përqafoi potencialin e arkitekturës dekonstruktive

Published

on

Duke rishikuar arkitekturën dekonstruktiviste, arkitektja e ndjerë, Zaha Hadid, “mbretëresha e kurbës” që projektoi Qendrën Heydar Aliyev dhe Qendrën Ujore në Londër, kishte mendime pozitive për potencialin e këtij lloji të ndërtimit.

Si arkitektja femër më e suksesshme në histori, Hadid i shtyu kufijtë e strukturës në lartësi të reja.

Momenti përcaktues për arkitekten e ndjerë britaniko-irake erdhi kur në vitin 1983, në moshën 32-vjeçare, ajo fitoi konkursin arkitektonik për të projektuar klubin privat The Peak në kodrat e Kowloon, Hong Kong.

Me kënde të guximshme, pamje që nxisin marramendje dhe konsolë që sfidojnë gravitetin, të gjitha të dala nga një “mal i krijuar nga njeriu”, pikturat e Hadid të Majës ishin një shfaqje e fuqishme e mundësive të dekonstruktivizmit.

Megjithëse nuk u ndërtua kurrë, skema ishte dëshmi e asaj që mund të pritej nga arkitekti në të ardhmen.

Ishte ky dizajn që formoi kontributin e Hadid në ekspozitën kryesore të Arkitekturës Dekonstruktiviste në Muzeun e Artit Modern të Nju Jorkut në 1988, ku ajo u shfaq së bashku me Frank Gehry, Rem Koolhaas, Daniel Libeskind, Peter Eisenman dhe Coop Himmelb(l)au.

Dekonstruktivizmi është një nga lëvizjet më me ndikim të arkitekturës së shekullit të 20-të. Seria profilizon ndërtesat dhe punën e përkrahësve të saj kryesorë – Eisenman, Koolhaas, Gehry, Hadid, Libeskind, Tschumi dhe Prix./Media Ndërtimi.

 

Continue Reading

Arkitekturë

“Vdekja e George Floyd është bërë një katalizator për ndryshimet sociale dhe rizhvillimin urban”

Published

on

Një e ardhme e re premtuese për Minneapolis po del nga trauma e vrasjes së George Floyd nga një oficer policie dy vjet më parë, shkruan një arkitekt vendas që e njihte atë, James Garrett Jr.

“Kam arritur të kuptoj vuajtjet dhe vdekjen e George Floyd (ose Big Floyd, siç e njihnim ne) si një katalizator dhe përshpejtues për një valë të re ndryshimesh shoqërore dhe rizhvillimit urban në të gjithë rajonin Minneapolis-St Paul. Qytetet janë organizma jashtëzakonisht të qëndrueshëm dhe elastikë, por kompleksiteti i sistemeve dhe strukturave të tyre organizative është i pasigurt edhe në kohët më të mira.”, shkruan arkitekti James Garret.

Mijëra procese të zakonshme duhen të ndodhin çdo ditë për t’i mbajtur gjërat në rregull: ndërtimi dhe mirëmbajtja rutinë e rrugëve publike, trotuareve, parqeve, shërbimeve komunale dhe infrastrukturës. Prodhimi, montimi dhe transporti. Transporti i zinxhirit të furnizimit nga portet e hyrjes në magazina, dyqane, restorante, shtëpi dhe biznese.

Mjekët, infermierët dhe stafi mbështetës i mbajnë spitalet dhe dhomat e urgjencës në punë. Zjarrfikësit dhe oficerët e zbatimit të ligjit u përgjigjen thirrjeve të krizës. Kjo valle e përditshme zhvillohet si orë, pa u vënë re, derisa nuk ndodh.

Hapësira e kontestuar urbane u bë shpejt shprehja më e dukshme e mosmarrëveshjes

Pasojat e menjëhershme të vrasjes së transmetuar globalisht të George Floyd rezultuan në një spirale të shpejtë në rënie të civilizimit dhe rendit në Qytetet Binjake, e vendosur në sfondin e një recesioni ekonomik brenda një pandemie globale.

Hapësira e kontestuar urbane u bë shpejt shprehja më e dukshme e kësaj mosmarrëveshjeje. Dhjetra kampe joformale të FEMA-blu-blu me sa duket lulëzuan brenda natës në lagjet tona.

Mijëra të rinj të privuar nga e drejta pushtuan rrugët e qytetit, trotuaret dhe rrugët e shpejta si një pararojë e rezistencës së unifikuar ndaj klimës së pabarazisë që bëri të mundura vrasje si Big Floyd. Ndërkohë, agjitatorët e bardhë nacionalistë dhe anarkistë të maskuar u fshehën mes protestuesve paqësorë, duke qëlluar, goditur, plaçkitur, djegur dhe shkatërruar pa dallim në çdo rast që paraqitej.

Megjithatë, nga kjo mjegull kaosi dhe përçarjeje, dolën disa iniciativa që sot po na ndihmojnë të rikrijojmë veten dhe t’i transformojmë komunitetet tona në vende më të drejta dhe gjithëpërfshirëse.

Në kohë reale, kushtet e patolerueshme dhe pabarazitë e pandërgjegjshme si në mundësi ashtu edhe në rezultate të vuajtura prej kohësh nga Black Minesotans u përballën me valë shpërthyese të rezistencës nga të rinjtë e pakënaqur në mënyra që rezonuan në të gjithë globin./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Arkitekturë

Kjo është ndërtesa më dekonsktruktive e projektuar nga Zaha Hadid Architects

Published

on

E projektuar nga Zaha Hadid Architects në vitin 1993, ndërtesa ishte një vepër kyçe në vendosjen e stilit të dekonstruktivizmit dhe tani shërben si një hapësirë ​​ekspozitash dhe ngjarjesh.

Forma dinamike e stacionit ishte përkthimi i ndërtuar i pikturave të hershme, vizionare të Hadid, të cilat portretizonin forma të çrregullta, dinamike “duke shpërthyer në copa të vogla” me një ndjenjë lëvizjeje që do të bëhej karakteristikë e stilit dekonstruktivist.

Në Stacionin e Zjarrfikësve Vitra në Gjermani, kjo ndjenjë lëvizjeje kapet në rrafshet fshirëse prej betoni të ekspozuar që prenë në të gjithë vendin përgjatë shtigjeve të informuara nga rrethina, e demonstruar në një animacion të shkurtër të prodhuar nga praktika.

Hapësirat jashtëzakonisht të ngushta, të pjerrëta të krijuara ku këta avionë përplasen së bashku, synojnë të krijojnë një ndjenjë “tensioni”, duke parashikuar nxitimin e papritur të aktivitetit që mund të ndodhë në çdo kohë nëse bie alarmi i stacionit.

“Kjo ndërtesë është ‘lëvizja e ngrirë’ – një shprehje e gjallë, e qartë e tensioneve të nevojshme për të qëndruar ‘vigjilentë’, për të shpërthyer në veprim siç kërkohet,” thonë nga Zaha Hadid Architects.

Për kritikët e dekonstruktivizmit, raportet se zjarrfikësit dyshohet se e kishin gjetur të vështirë për t’u përdorur ndërtesën shërbyen si provë se stili i jepte përparësi formës mbi funksionit. Sot, Muzeu i Dizajnit Vitra vazhdon të përdorë hapësirat për evente dhe ekspozita të vogla.

Përdorimi i betonit të ekspozuar për të krijuar mure këndore, të pjerrëta dhe skaje të dhëmbëzuara do të bëhej një shenjë dalluese e projekteve të hershme të Zaha Hadid, duke përfshirë Muzeun MAXXI në Romë dhe Qendrën Shkencore Phaeno në Ëolfsburg./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending