Connect with us

Ndërtim

A rrezikohet Parku Nacional “Sharri” nga ndërtimi i autostradës Prizren-Tetovë?

Published

on

Një prej projekteve të ambicioze të premtuara nga Qeveria e Kosovës është autostrada në vlerë 150 milionë euro që do të lidhë Prizrenin me Tetovën, duke çarë Malet e Sharrit.

Kjo autostradë do të shkurtojë rrugën mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Po ashtu edhe do të lidhë segmente të tjera rrugore, nga Bullgaria, Rumania, Shqipëria dhe Greqia.

Gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet e shkurtit 2021, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një fjalim gjatë fushatës zgjedhore, kishte premtuar ndërtimin e autostradës Prizren-Tetovë.

Sipas tij, gjatësia e kësaj autostrade që do të kalojë përmes Maleve të Sharrit do të jetë 45 kilometra, prej të cilave 35 kilometra në Kosovë dhe 10 kilometra në Maqedoninë e Veriut, shrkuan Kallxo.com.

“Qeveria jonë do ta lidhë Prizrenin me Tetovën, do t’i lidhë dy autostrada”, kishte premtuar ai.

Projekti pritet të fillojë në vitin 2023 derisa viti 2022 do të shkojë vetëm për projektim. Në buxhetin e vitit 2022, Qeveria e Kosovës nuk ka ndarë buxhet për realizimin e rrugës që lidhë Prizrenin me Tetovën.

Traseja e autostradës planifikohet të kalojë nëpër terren shumë të ashpër përmes Maleve të Sharrit. Se do të ketë vështirësi në realizimin e këtij projekti të madh e ka thënë edhe ministri i Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe infrastrukturës, Liburn Aliu.

“Tuneli do të jetë 6.4 kilometra, ku diku mbi 2 kilometra do të jenë në anën e Kosovës. Ky projekt do të realizohet me komisione të përbashkëta, mbase do të kemi kompaninë e njëjtë që do të bëjë dizajnimin dhe realizimin e tunelit. Pastaj pjesët e rrugëve që lidhen deri në tunel, mund të bëhen nga të dyja vendet veç e veç“, theksoi ai.

Aktivisti për mbrojtjen e mjedisit, Osman Krasniqi, ka thënë se autostrada do të ketë ura kalimi të vazhdimit të biodiversitetit të specieve dhe gjallesave.

“Do të mundësojë sigurisht një zhvillim të turizmit të fshatit i cili turizëm i fshatit vetvetiu do ta mbrojë natyrën e Parkut Kombëtarë të Sharrit”, ka thënë Krasniqi.

“Thuaj JO asfalltit në Sharr! Nënshkruaje këtë peticion!”, është kjo thirrja e disa aktivistëve për mbrojtjen e ambientit të cilët kanë krijuar një peticion online ku kërkohet që të mos dëmtohet njëra nga kodrat nëpër të cilën parashikohet të ndërtohet rruga që lidh Prizrenin me Tetovën.

“Ne, të gjithë aktivistët e mjedisit dhe dashamirësit e natyrës nga të dy vendet DUHET TË BASHKOHEMi dhe të ndalojmë këtë ide të çmendur që nuk ka ndikim apo çfarëdo në jetën e njerëzve, por që është rezultat i premtimeve elektorale.”, shkruan në njoftimin e peticionit.

Projekti për ndërtimin e rrugës që lidhë Prizrenin me Tetovën është paraparë të fillojë në vitin 2023.Zv.ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka thënë se projekti ende është në fazë të hershme, madje ai ka deklaruar se viti 2022 do të shkojë vetëm me fazën e projektimit.

“Për pjesën e Kosovës i kemi dy opsione, njëri që del në Reçan dhe pastaj në Prizren dhe tjetri që del në daljen jug të autostradës “Ibrahim Rugova” dhe kjo është shumë e rëndësishme. Keni parasysh, kjo nuk është autostradë, është rrugë gjashtë metra gjerësia e rrugës, nuk është autostradë”, deklaroi Hysen Durmishi./Media Ndërtimi.

Ndërtim

Berlini do të ndërtojë banesa dhe lagje teknologjike pa makina në ish-aeroportin Tegel

Published

on

Ndërtimi do të fillojë në rizhvillimin e ish-aeroportit Tegel të Berlinit në një qendër kërkimore teknologjike, një zonë rezidenciale dhe rezervë natyrore në veriperëndim të qytetit.

I quajtur Berlin TXL – Republika Urban Tech (Berlin TXL), zhvillimi do të përfshijë një park kërkimor, zonë të peizazhuar dhe Schumacher Quartier – një lagje banimi pa makina që do të strehojë deri në 10,000 njerëz.

Ndërtimi në zonën prej pesë kilometrash katrorë do të fillojë më vonë këtë vit, me përfundimin e lagjes së parë rezidenciale të planifikuar për vitin 2027.

Projekti udhëhiqet nga Shteti i Berlinit, i cili autorizoi Tegel Projekt me zhvillimin dhe menaxhimin e Berlin TXL dhe Schumacher Quartier.

Tegel Projekt e quan Berlin TXL “një nismë unike në Evropë” dhe synon që të ofrojë një model të qëndrueshëm për qytetet moderne urbane që përballen me një krizë strehimi.

Aeroporti brutalist Tegel, të cilit iu dha statusi historik në vitin 2019, ishte në prag të mbylljes që nga viti 2011, ndërsa qyteti priste mbërritjen e Aeroportit të Brandenburgut të Berlinit, i cili u shty për shkak të një sërë vonesash të njëpasnjëshme. Përfundimisht u mbyll më 30 tetor 2020.

Imazhet e aeroportit origjinal, i cili u ndërtua pothuajse tërësisht në beton dhe metal, u kapën nga fotografët Robert Rieger dhe Felix Brüggemann në një libër të titulluar Flughafen Tegel.

Aeroporti Tegel nuk është i vetmi aeroport në Berlin që ka pësuar një transformim. Aeroporti Tempelhof i qytetit, i cili shërbeu si aeroport nga viti 1927 deri në 2008, është përdorur si një hapësirë ​​rekreative dhe panair dizajni, si dhe si kampi më i madh i refugjatëve në Gjermani./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Ndërtesa më e lartë në botë me lëndë druri ndërtohet në Amerikë

Published

on

Një objekt banesor prej 86.6 metra e lartë prej druri në Milwaukee, SHBA, është njohur si struktura më e lartë në botë me masë druri.

Zyrtarët nga Këshilli për Ndërtesat e Larta dhe Habitatin Urban (CTBUH) e kanë shpallur zyrtarisht Ngjitjen 25-katëshe si ndërtesën hibride më të lartë në botë prej druri-betoni.

Ndërtesa përmban 259 apartamente dhe katet e saj të banimit prej druri masiv janë ndërtuar mbi një garazh parkimi prej betoni pesëkatëshe duke përdorur një sistem trarësh glulam.

Kolonat mbështesin dyshemetë prej druri të ndërthurura, me dy bërthama betoni që ofrojnë qëndrueshmëri anësore. Trarët e betonit të posttensionuar transferojnë ngarkesat nga dyshemetë e banimit në strukturën e garazhit prej betoni më poshtë.

Rreth 50% e strukturës masive të drurit të Ascent mbetet e dukshme brenda ndërtesës, kështu që banorët mund ta shohin dhe prekin atë.

Është vlerësuar se përdorimi i lëndës drusore masive për sistemin strukturor uli kohën e ndërtimit me afërsisht 25%, krahasuar me një ndërtesë betoni të ndërtuar në mënyrë konvencionale të së njëjtës shkallë. Ascent u ndërtua duke përdorur një model dixhital binjak, kështu që çdo rreze, kolonë dhe panel mund të mbërrinte në vend gati për t’u montuar, me vrima të hapura paraprakisht.

Procesi i ndërtimit të Ascent mblodhi së bashku ekspertë nga e gjithë bota dhe shpresohet që të ketë krijuar një model për projektet e ardhshme të drurit të gjatë./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

ScottishPower po planifikon të ndërtojë një impiant hidrogjeni prej 150 milionë funtesh

Published

on

ScottishPower po planifikon të ndërtojë një fabrikë hidrogjeni të gjelbër prej 150 milionë funtesh (177 milionë euro) në Portin e Felixstowe në MB për të furnizuar trenat, kamionët dhe anijet, sipas një raporti të lajmeve nga Guardian.

Impianti 100 megavat, i bazuar në portin Suffolk, thuhet se “do të sigurojë karburant të mjaftueshëm për të fuqizuar 1300 kamionë me hidrogjen nga viti 2026”.

Raporti i lajmeve thotë gjithashtu se kompania me bazë në Skoci ka paraqitur një aplikim në Fondin Net Zero të Hidrogjenit të qeverisë – një fond i krijuar për të siguruar mbështetjen e shtetit për të zhvilluar projekte hidrogjeni me karbon të ulët për tre vitet e ardhshme.

Thuhet se ScottishPower ka plane për të ndërtuar objektin në tokë kafe, ku i gjithë uzina do të jetë sa një fushë futbolli. Është vlerësuar se projekti mund të kushtojë një total midis 100 milion £ (118 milion €) dhe 15 milion £ (177 milion €)./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending