Connect with us

Infrastrukturë

Tregjet më të mira dhe më të këqija të pronave në Evropë

Published

on

Rendimenti (yield) i qirasë, kthimi vjetor nga dhënia me qira e një prone, është thelbësor për investitorët e pasurive të paluajtshme. Rendimente më të larta, do të thotë kthime më të mira.

Kur bëhet fjalë për investime në pasuri të paluajtshme, rendimenti i qirasë – i përcaktuar si kthimi vjetor nga dhënia me qira e një prone – është një metrikë kritike.

Rendimentet më të larta të qirasë, tregojnë kthime më të mira nga investimi, thelbësore për çdo investitor të zgjuar.

Për ta ilustruar, le t’i zbërthejmë fjalët në shifra: blerja e një prone për 500,000 € dhe fitimi i një qiraje mujore prej 2,000 € (ose 24,000 € në vit), rezulton në një rendiment bruto vjetor të qirasë, prej 4.8%. Pas llogaritjes së taksave dhe shpenzimeve të tjera administrative, yield-i neto do të jetë më i ulët.

10 vendet më të mira në Europë sipas rendimentit të qirasë

Letonia, Irlanda dhe Italia kryesojnë listën e vendeve me rendimente mesatare shumë të forta të qirasë, duke sinjalizuar mundësi kryesore për investitorët. Letonia, me rendimentin e qirasë 8.06%, shquhet si më e larta në Europë.

Nëse rendimentet aktuale të qirasë, mbeten të qëndrueshme, do të duheshin afërsisht 12 vjet të ardhura nga qiraja, për të rikuperuar një investim fillestar të pronës në Letoni. Në Irlandë dhe Itali, sasia e viteve të nevojshme, do të ishte përkatësisht trembëdhjetë dhe katërmbëdhjetë.

Letoni – 8.06%

Irlandë – 7,85%

Itali – 7.38%

Rumani – 6.63%

Lituani – 6,44%

Turqi – 6.36%

Mbretëria e Bashkuar – 6.21%

Spanjë – 6.17%

Maqedonia e Veriut – 6.00%

Mali i Zi – 5,95%.

10 qytetet më të mira në Europë sipas rendimentit të qirasë

Dublini kryeson, me rendiment mesatar të qirasë 7.33%. Brenda Dublinit, apartamentet me dy dhoma gjumi, përfaqësojnë një investim fitimprurës.

Stambolli dhe Riga, janë gjithashtu opsione tërheqëse, me rendiment mesatar të qirasë 6.6% dhe 6.5%.

Dublin, Irlandë – 7.33%

Stamboll, Turqi – 6.63%

Riga, Letoni – 6.46%

Bukuresht, Rumani – 6.36%

Podgoricë, Mali i Zi – 5.7%

Lisbonë, Portugali – 5.65%

Londër, MB – 5.59%

Bruksel, Belgjikë – 5.54%

Varshavë, Poloni – 5.51%

Vilnius, Lituani – 5.47%.

10 vendet më të këqija në Europë për nga rendimenti i qirasë

Luksemburgu, që ofron rendimentin më të ulët 2.67%, është më pak tërheqës për të ardhurat nga qiraja e pronave.

Në Luksemburg, një apartament me dy dhoma gjumi, ka një çmim mesatar blerjeje prej 1.2 milionë euro. Megjithatë, me një qira mesatare mujore prej 2,800 €, ky investim jep një kthim bruto nga qiraja prej vetëm 2.7%.

Në Luksemburg, një investitori do t’i duheshin mesatarisht 37 vjet për të shlyer investimin fillestar të strehimit nëpërmjet qirave, duke supozuar rendimente të vazhdueshme. Zvicra e ndjek nga afër, e cila kërkon 33 vjet.

Investitorët e pasurive të paluajtshme, që synojnë të maksimizojnë kthimet, mund të dëshirojnë të largohen nga këto tregje.

Luksemburg – 2.67%

Zvicër – 3.05%

Austri – 3,59%

Maltë – 3,66%

Gjermani – 3.74%

Norvegji – 3,79%

Republika Çeke – 3,95%

Danimarkë – 4,16%

Belgjikë – 4.20%

Finlandë – 4,24%.

10 qytetet më të këqija në Europë nga rendimenti i qirasë

Oslo ka rendimentin më të ulët, 2.46%. Për shembull, një apartament me një dhomë gjumi, do t’i kushtonte një investitori 379,731 €, dhe vetëm merr një qira mesatare mujore € 894, duke rezultuar në një rendiment prej vetëm 2.83%.

Zyrihu renditet si qyteti i tretë më pak tërheqës, për të ardhurat nga qiraja e pronave. Investitorit do t’i duhet të investojë 1.1 milion €, për të blerë një apartament me dy dhoma gjumi në Zyrih, por me një qira mesatare mujore prej 2,538 €, rendimenti vjetor bruto është vetëm 2.8%.

Oslo, Norvegji – 2.46%

Luksemburg, Luksemburg – 2.71%

Zyrih, Zvicër – 2.79%

Vjenë, Austri – 3.64%

Valleta, Maltë – 3,67%

Helsinki, Finlandë – 3.8%

Berlin, Gjermani – 3.83%

Sofje, Bullgari – 4.04%

Pragë, Republika Çeke – 4,05%

Bratislavë, Sllovaki – 4,11%. /Media Ndërtimi

Infrastrukturë

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Published

on

Në Shqipëri gratë dhe vajzat po depërtojnë edhe në industrinë e prodhimit të automjeteve. Arjeta Puca themeluese e kompanisë “Timak”, që bazohet në punën e vajzave, në pak vite ja ka dalë të prodhojë disa qindra të tilla, së fundi dhe prototipin e makinës së parë të blinduar ushtarake, e cila do të ekspozohet në panairin Eurosatory në Paris. Nën moton “gratë në timonin e ndryshimit” zonja Puca po ndërton të ardhmen e saj në Shqipëri, pas kthimit nga emigracioni.

“Pas 25 viteve, të ngarkuara me mall për Shqipërinë, më në fund e vendosa të kthehem. Në familje vazhdimisht dëgjoja të thuhej “do kthehemi në Shqipëri”. Nuk dija asgjë, thjesht kisha mallin për vendin tim”- nis rrëfimin për Zërin e Amerikës, Arjeta Puca, themeluese e Kompanisë “Timak”, shkruan Telegrafi.com

Arjeta është vajza nga Dibra që pas vitesh 25 vitesh vendosi të rikthehet në Shqipëri, prej nga ishte larguar me prindërit në fillim të viteve 90 në moshën 4 vjeçare, në Ankara të Turqisë. E arsimuar në degën e inxhinierisë kompjuterike, me një përvojë pune në Japoni dhe Gjermani, ajo vendosi të sjellë me vete gjithçka kish fituar krah prindërve të saj. Ata zotërojnë një kompani për prodhimin e makinerive borëpastruese si dhe të atyre për panelet diellore prej gati 20 vitesh në Ankara. Fillimi pas rikthimit 9 vjet më parë ishte i vështirë.

“ Fillimi ishte i vështirë, nuk dija mirë gjuhën, nuk kisha shoqëri, e ndjeja veten të izoluar. Përpiqesha të krijoja rrjetin e duhur të komunikimit, të mësoja sa më shumë. Ka qenë më shumë mësim dhe krijim i njohjeve të reja. Kam mësuar jashtë mase shumë. Puna ime

e parë, ka qenë shitja e automjeteve borëpastruese. Nuk ka patur shumë kërkesë dhe bëja çdo punë tjetër”- tregon Arjeta.

Por ajo nuk dorëzohet, dhe krijon Kompaninë “Timak” si një nismë për shtimin e produkteve “Made in Albania”. Gjatë fillimeve të punës që bazohej në tregëtimin e automjeteve të ndryshme, Arjeta tregon se e tërhoqi autoambulanca dhe ja doli ta prodhojë atë për herë të parë në Shqipëri.

Arjeta është e rrethuar nga 15 vajza. Ka zgjedhur të punojë me to, të ofrojë dhe të marrë prej tyre më të mirën. Ato janë duke i dhënë dorën e fundit projektit për Shotën.

“Nuk është projekti i parë kaq sfidues. Na pëlqejnë sfidat dhe gjithmonë i marrim përsipër. Nuk i themi jo asnjë oferte dhe projekti të ri”- thotë ajo.

Por i gjithë ky pasion i Arjetës ka një bazë të fortë trashëgimie që është babai i saj Shpëtim Puca. Ka dashur që Arjeta si fëmija i dytë pas një vajze të jetë djalë, – “por sot jam krenar për të”- tregon ai për Zërin e Amerikës.

“Gjithmonë kur kishte Arjeta ndonjë problem gjatë punës i thosha, çfarë të bëj unë që nuk kam baba se ti e ke babain, mos u shqetëso. Për çdo gjë e kam ndihmuar”- shprehet Shpëtim Puca, babai i Arjetës.

“Arsyeja që unë jam këtu është babai. Më ka marrë me vete në punën e tij që 9 vjeç. Jam mësuar të shoh hekura apo vajin hidraulik. Është me të vërtetë arsyeja kryesore që unë merrem me këto gjëra. Gjithmonë më ka mbështetur dhe asnjëherë nuk më ka thënë, ti nuk e bën dot këtë apo atë punë. Që fëmijë më ka dhënë çekiçin apo mjete të tjera në dorë”- tregon Arjeta.

Dhe teksa ndjek çdo detaj në momentet e fundit para se kjo makinë ushtarake për mbrojte të dalë nga shtëpia e prodhimit, ajo rrëfen synimin e saj për familjen.

“Qëllimi final është që ne të gjithë si familje të realizojmë ëndrrën tonë, për t’u kthyer në Shqipëri”- thotë ajo.

Qindra automjete kanë në thelb përkushtimin dhe punën, e 15 vajzave të kompanisë “Timak” me në krye Arjetën, së fundi edhe Shota e cila po nis rrugëtimin drejt Parisit. Tashmë ajo është për to një ëndërr e realizuar./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Me shume se gjysma e Gazës është shkatërruar nga lufta

Published

on

Shkatërrimi i gjerë i shtëpive dhe mungesa e përgjithshme e sigurisë ka shtyrë pothuajse të gjithë njerëzit në enklavë në zhvendosje, duke kërkuar siguri diku tjetër.

Numri në enklavën palestineze që nga 7 tetori ka qenë të paktën 37,337 të vdekur dhe 85,299 të plagosur, sipas të dhënave nga Ministria lokale e Shëndetësisë e menaxhuar nga lëvizja islamike Hamas./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Përballë deficitit prej 19 miliardë eurosh, a është i dënuar megaprojekti Rail Baltica?

Published

on

Zyra Kombëtare e Auditimit të tre vendeve evropiane – Estonia, Letonia dhe Lituania – lëshoi ​​një raport të përbashkët auditimi dhe një deklaratë për shtyp, e cila hodhi dyshime mbi fizibilitetin financiar të hekurudhës ndërvendore të planifikuar Rail Baltica, duke thënë se kostoja e parashikuar fillimisht është rritur ‘katërfish. në shtatë vjet, dhe mund të shkaktojë një deficit nga 10 deri në 19 miliardë euro (11 deri në 20 miliardë dollarë).

Në terma të hapur, raporti tha se përfundimi i projektit në qëllimin e tij aktual nuk është një siguri, dhe ndoshta edhe e pamundur.

Projekti Rail Baltica synon të integrojë shtetet baltike në rrjetin hekurudhor evropian përgjatë një linje 870 km që shkon nga Helsinki në Finlandë dhe Talini në Estoni në veri, në Varshavë në Poloni më në jug. Një konsorcium i Eiffage, Budimex dhe Rizzani de Eccher fitoi një kontratë gati 4 miliardë euro në maj për një seksion linjë 230 km.

Brenda kufijve të tyre, si pjesë e planit fillestar, Estonia do të shihte 213 km ndërtim hekurudhor, Letonia 265 km dhe Lituania 392 km.

Duke iu përgjigjur raportit, Rail Baltica tha se projekti kishte “evoluar ndjeshëm” që nga analiza e kostos-përfitimit të vitit 2017 si rezultat i inflacionit prej 40% në shtetet baltike midis 2017 dhe 2022, zgjerimi i fushëveprimit dhe të dhëna më të sakta.

Ai pretendoi se përfitimet ekonomike të projektit do të tejkalonin kostot, në një total prej 48 miliardë eurosh për shtetet baltike dhe se po kërkon “burime të ndryshme financiare” duke përfshirë investime private dhe kredi, në varësi të buxhetit të ardhshëm të BE-së.

Duke zbërthyer rritjen e kostos, ai ia atribuoi 31% të rritjes parashikimeve më të larta të kostos për shkak të rritjes së projektit midis 2017 dhe 2023, i cili përfshinte lidhje shtesë rajonale të lëvizshmërisë, ndryshime në standardet teknike dhe përmirësime në siguri dhe performancë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending