Connect with us

Infrastrukturë

Stadiumi Qendror i Jeddah, me një dizajn kub, do të hapet në Arabinë Saudite deri në vitin 2030

Published

on

Në një njoftim të madh deri në fund të vitit 2021, u zbuluan plane inovative për Projektin Qendror të Jeddah, i cili përfshin një autostradë 9.5 km në Jeddah, qyteti i dytë më i madh i Arabisë Saudite. Plani ambicioz, me vlerë 75 miliardë rialë sauditë (ekuivalenti me 20 miliardë dollarë), udhëhiqet nga Kompania Qendrore e Zhvillimit Jeddah, një degë e bankës shtetërore. Projekti ka shumë karakteristika të jashtëzakonshme, ndër të cilat stadiumi i futbollit standard i FIFA-s është një nga projektet më emocionuese. Udhëtimi i transformimit të projektit qendror filloi me prishjen në 2022, duke i hapur rrugë projekteve të reja dhe duke zëvendësuar Stadiumin e Mbrojtjes Ajrore me Stadiumin e ri Qendror të Jeddah, një hap i rëndësishëm në zhvillimin e projektit.

Më 18 korrik 2022, u dorëzuan kontratat e nënshkruara me GMP International dhe Khatib & Alami për projektimin e stadiumit. GMP International, një konsulencë e njohur arkitekturore me mbi 50 vjet përvojë, do të merret me projektimin, dhe Khatib & Alami, një konsulent multidisiplinar planifikimi dhe inxhinierie, do të merret me aspektet teknike të projektit. Engr. Ahmed Al-Suleim, CEO i JCDC, theksoi rëndësinë e këtij bashkëpunimi, duke përafruar kontributin e tij në zhvillimin socio-ekonomik të sektorit të sportit me theksin e Vizionit Saudit 2030 në investime.

I hartuar në faza të ndryshme, stadiumi pritet të jetë funksional deri në vitin 2030, duke ofruar një mrekulli unike arkitekturore për Jeddah që plotëson standardet ndërkombëtare si qendër sportive, argëtuese dhe kulturore.

Ky stadium, me një kapacitet prej 45,000 ulësesh dhe ajër të kondicionuar, është projektuar për të përzier stilin arkitekturor vendas me teknologjinë e fundit. Çatia do të pajiset me elementë kinetikë për të kontrolluar rrezet e diellit dhe temperaturën. Ka edhe arena argëtimi, si një qendër e-sportive. Me hapësirat e tij të hapura, parqet e gjelbra, terrenin e klasit botëror dhe platformën dinamike që bashkon ngjarjet ndërkombëtare, stadiumi do të promovojë një mënyrë jetese më të shëndetshme dhe më aktive në komunitetin e qytetit. Stadiumi është vendosur të jetë një nga katër monumentet kryesore të Projektit Qendror të Jeddah, tre të tjerët janë një muze, një shtëpi opere dhe një oqeanarium.

Në përmbledhje, Projekti i qytetit të Jeddah i referohet një plani urban transformues për të ripërcaktuar peizazhin e Jeddah. Ky projekt shumë miliardë dollarësh ofron një përzierje objektesh kulturore, rekreative dhe sportive të standardeve ndërkombëtare, duke promovuar turizmin e vendit. Ky stadium vepron si një nga katalizatorët që do të përmbushë këto objektiva, duke e bërë atë një nismë të rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin e ardhshëm të Jeddah.

 

 

 

Infrastrukturë

Spanja synon të bëhet eksportues i hidrogjenit ekologjik

Published

on

Spanja synon të bëhet eksportues i hidrogjenit ekologjik, sepse vendi ka shumë diell dhe erë, pra shumë mundësi për prodhimin e tij. Por për prodhimin e hidrogjenit nevojitet edhe ujë. Dhe uji është me pakicë.

Kompania autobusëve të kryeqytetit të ishullit Majorka, Palma, ka 200 autobusë. Pesë prej tyre përdorin si karburant hidrogjen të lëngshëm, i cili subvencionohet edhe nga BE. Mbushja e serbatorit zgjat 8 deri 10 minuta dhe është shumë e thjeshtë.

Autobusët me hidrogjen nuk bëjnë fare zhurmë dhe lënë pas vetëm ujë dhe asgjë tjetër. Por kur përdor hidrogjen, në vend të naftës, kjo kushton dyfishin, rreth 35 euro më shumë për çdo 100 kilometra.

Hidrogjen i lëngshëm edhe në hotele

Spanja synon të kthehet në gjigand energjie me të gjitha problemet dhe shancet që sjell. Hidrogjeni i lëngshëm vjen akoma prej pjesës kontinentale të vendit. Por pas disa javësh fabrika e Majorkës do të prodhojë vetë hidrogjen të lëngshëm. Fushat me elementë diellore prodhojnë energji me rrugë ekologjike për të ndarë ujin në hidrogjenin e shumë kërkuar dhe oksigjen.

Në të ardhmen hidrogjenin e lëngshëm parashikohet ta përdorin edhe hotelet dhe kjo mundëson që turizmi të kthehet shpejt në turizëm të qëndrueshëm.

Potencial për konflikte

Por jo të gjithë janë të gëzuar. “Vitin e kaluar patëm kufizime të ujit për konsum. Pishinat nuk u mbushën më me ujë. Lulishtet nuk u ujitën. Të konsumosh sasi të tillë uji për prodhimin e hidrogjenit në një situatë të tillë, është shumë dritëshkurtër.” – thotë një banor.

Impianti më i madh për prodhimin e hidrogjenit në Spanjë ndodhet në brendësi të vendit. Por edhe atje ka pak ujë. Dhe në këto periudha të thata ujin e përdor kryesisht bujqësia, në mënyrë që të luftojë tharjen e bimëve.

Ignacio Urbasos, ekspert energjie pranë Real Instituto Elcano, Madrid medon: “Kjo do të kthehet në konflikt. Në Spanjë energjia e renovueshme prodhohet më lirë në brendësi të vendit. Por aty nuk ka përdorim të ujit të detit dhe ka përdorim të kufizuar të ujrave të zeza. Në brendësi të vendit do të kemi me siguri një konflikt direkt për ujin.”

Muajt e fundit kanë qenë shumë të thata dhe kanë treguar sa e brishtë është ëndërra për t’u kthyer në gjigand energjie./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Skanska fillon punën për rinovimin e stadiumeve në SHBA për Kupën e Botës 2026

Published

on

Skanska ka filluar një projekt për të rinovuar tasin e poshtëm të stadiumit MetLife në East Rutherford, New Jersey, SHBA, në përgatitje për Kupën e Botës FIFA 2026.

Projekti përfshin prishjen e katër qosheve të ndenjëseve para-ekzistuese në të gjithë stadiumin dhe instalimin e një sistemi të ri modular të ndenjëseve prej çeliku.

Projekti gjithashtu përfshin rregullime mekanike, elektrike, audiovizive dhe hidraulike. Për më tepër, projekti përfshin heqjen e 1740 vendeve të përhershme për të zgjeruar dimensionet e fushës për ndeshjet e Kupës së Botës FIFA.

Skanska shton se modifikimet e stadiumit dhe të vendeve do ta bëjnë fushën e lojës më të madhe për të përmbushur kërkesat e nevojshme të madhësisë së FIFA-s, kështu që stadiumi mund të presë tetë ndeshje gjatë gjithë turneut, duke përfshirë finalen.

Për të siguruar ndërprerje minimale në aktivitetin ekzistues të stadiumit dhe oraret e ekipeve, Skanska thotë se ndërtimi do të kryhet në dy faza. Faza I filloi në janar të këtij viti dhe pritet të përfundojë në maj 2024. Faza II do të fillojë në janar 2025 dhe parashikohet të përfundojë deri në maj 2025.

Në vitin 2010, Skanska përfundoi ndërtimin e stadiumit MetLife prej 2.2 milionë metrash katrorë, i cili ishte objekti i parë i ndërtuar për të akomoduar dy ekipe të Ligës Kombëtare të Futbollit (NFL), New York Football Giants dhe New York Jets./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Palestra e sportit në Gjilan në vlerë prej 2.3 milionë euro

Published

on

Palestra e sportit “Bashkim Selishta-Petriti” në Gjilan do të rinovohet dhe do të ofrojë kushte moderne për sportistët.

Është nëshkruar momorandum bashkëpunimi nga sekretari i MKRS-së, Xheladin Krasniqi dhe kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, në praninë e ministrit, Hajrulla Çeku dhe drejtorit të sportit në MKRS, Ibër Alaj.

Ky projekt është investim i përbashkët i ministrisë dhe komunës në vlerë 2.3 milionë euro.

Përmirësim i infrastrukturës sportive në gjithë vendin është njëri ndër prioritetet kryesore të Ministrisë së Sportit./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending