Connect with us

Infrastrukturë

Si të zëvendësoni kondicionerin? Strategjitë pasive për trajtimin e ngrohjes globale

Published

on

Përdorimi i gjerë i ajrit të kondicionuar në ditët përvëluese jo vetëm që tensionon rrjetin elektrik, por gjithashtu kontribuon në rritjen e temperaturës së një qyteti me rreth 2°C. Kjo ndodh sepse procesi nxjerr ajrin e nxehtë. Për më tepër, aksesi në teknologjitë e ftohjes, qoftë në shtëpi, punë apo shkollë, është i kufizuar dhe ndryshon në varësi të rrethanave financiare të njerëzve.

I parë si një zgjidhje për të luftuar valët e të nxehtit, ajri i kondicionuar është selektiv dhe përkeqëson shqetësimin për banorët e tjerë. Ndërsa ofron rehati termike për disa, ajo çon në parehati për shumë të tjerë.

Edhe pse është e vështirë të imagjinohet një botë pa këto pajisje, rishqyrtimi i arkitekturës dhe dizajnit urban për të trajtuar ngrohjen globale është thelbësor për ofrimin e aksesit të barabartë në komoditetin termik dhe reduktimin e mbështetjes sonë në teknologji. Strategjitë e ftohjes pasive përfshijnë vendime të projektimit që lidhen me mjedisin. Ato nuk janë zgjidhje të shpejta, por kërkojnë një përpjekje të përbashkët drejt ndërgjegjësimit dhe ndryshimit në fronte të ndryshme.

Është tepër e lehtë të shtypësh një buton në telekomandë dhe të shikosh temperaturën e dhomës të bjerë me 10 gradë Celsius në pak minuta. Megjithatë, ndoshta ne nuk do të vareshim aq shumë nga ky ftohje e papritur nëse qytetet tona do të ofronin dizajn urban me cilësi të lartë dhe të aksesueshëm, duke shfaqur sipërfaqe me bimësi, zona me hije ose elementë uji që ndihmojnë në uljen e temperaturave të përgjithshme urbane. Rigjallërimi i lumit Cheonggyecheon në Seul është një shembull praktik se si duhet t’i qasemi qyteteve tona. Pas rivitalizimit dhe integrimit të tij në Seul, u vu re se temperaturat përgjatë lumit u ulën me 3.3°C dhe 5.9°C krahasuar me një rrugë vetëm disa blloqe larg.

Përveç konsideratave urbane, kur bëhet fjalë për strategjitë arkitekturore, zbutja pasive e temperaturave të larta mbështetet në disa masa të njohura por ndoshta po aq të nënvlerësuara. Këto përfshijnë hijezimin (nëpërmjet vegjetacionit ose vëllimeve të ndërtuara), sipërfaqet reflektuese, gjenerimin e masës termike përmes materialeve, orientimin e duhur diellor dhe ventilimin e kryqëzuar. Hulumtimet sugjerojnë se kombinimi i këtyre strategjive pasive mund të rezultojë në një ulje mesatare të temperaturës së brendshme prej 2.2°C, një reduktim prej 31% në ngarkesën e ftohjes dhe një kursim energjie prej 29%.

Nga tani deri në vitin 2050, instalimi në mbarë botën i pajisjeve ftohëse, si ajri i kondicionuar, parashikohet të trefishohet, duke rezultuar në një rritje të dyfishtë të konsumit të energjisë. Kjo mbështetje në pajisje të tilla, që shpesh shihet si përkeqësim i ngrohjes globale, paraqet një paradoks: si mund të luftojmë temperaturat në rritje në qytete, ndërkohë që njëkohësisht kontribuojmë në to nëpërmjet varësisë tonë nga këto zgjidhje?

Në epokën e ngrohjes globale, sistemet e ftohjes nuk janë më një luks, por një domosdoshmëri themelore, e ngjashme me kanalizimet ose ujin e pijshëm. Stresi i nxehtësisë ndikon negativisht në mirëqenien fizike dhe mendore, duke penguar detyrat themelore dhe duke çuar në sëmundje. Ndërtesat dhe qytetet tona duhet të përshtaten me këtë realitet të ri, veçanërisht duke pasur parasysh se zgjidhja nuk është aq e thjeshtë sa shtypja e një butoni në një telekomandë./Media Ndërtimi

Infrastrukturë

Pse markat e makinave luksoze po ndërtojnë rrokaqiej?

Published

on

Në 18 muajt e fundit kemi parë një mori rrokaqiejsh të prezantuar nga prodhuesit e makinave luksoze duke përfshirë Bentley, Mercedes-Benz dhe Aston Martin.

“Tifozët e markës nuk duhet të jenë vetëm në gjendje të ngasin një Porsche, ata duhet të jenë në gjendje të jetojnë në një të tillë”, tha CEO i Porsche Lifestyle Group Stefan Buescher për vendimin e markës për të lëvizur në pasuri të paluajtshme.

Përderisa pronat e paluajtshme janë qartësisht fitimprurëse, kompanitë e makinave kanë motive të tjera për ndërtimin e rezidencave, të cilat janë qartësisht të markës.

Aston Martin Residences – një rrokaqiell 66-katësh në Miami, ka përfunduar së ndërtuari këtë muaj.

Markat luksoze të automobilave nuk e fshehin faktin se gjithnjë e më shumë duan të jenë shumë më tepër për klientët e tyre sesa thjesht prodhues të automjeteve.

Porsche mund të bëjë një pretendim të fortë se ka filluar trendin, duke zbuluar planet për Kullën e Dizajnit Porsche 198 metra të gjatë – e kompletuar me ashensorë makinash – në 2013 dhe duke përfunduar projektin e Miami në 2017. Një projekt i dytë sapo ka përfunduar në Shtutgart.

Markat luksoze të të gjitha llojeve po diversifikohen, por kjo ide për të qenë aspekti përcaktues i jetës së konsumatorit ka peshë të veçantë midis prodhuesve të makinave, sipas ekspertit të industrisë Andrew Graves.

Pavarësisht ngjashmërive të dukshme, ata që qëndrojnë pas rezidencave të markës së makinave janë të prirur të theksojnë veçantinë e projektit të tyre.

Secili është përpjekur të përshkruajë se si arkitektura pasqyron etikën e projektimit të makinave përkatëse, duke përdorur shpesh terma të paqartë si “performancë”, “mjeshtëri” dhe “ADN”./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Icon është afër përfundimit të ndërtimit të lagjes më të madhe në Amerikë me beton 3D  

Published

on

Kompania me bazë në SHBA për printimin e betonit 3D, Icon, njoftoi se është afër përfundimit 100% të nënndarjes së saj Wolf Ranch, e cila përfshin 100 shtëpi të printuara me beton pranë Austin, Teksas, SHBA.

Duke përdorur robotin e tyre të printimit Vulcan 3D të stilit të portave, ICON thotë se ka pastruar shenjën e 90 njësive në Georgetown, Teksas, në mes të një bashkëpunimi me ndërtuesin amerikan të shtëpive Lennar. Shtëpitë u koduan nga Icon dhe Bjarke Ingels Group, një firmë shumëkombëshe projektimi.

Padgett tha se qëllimi i shtëpive të printuara me beton të Icon është të ofrojnë çmime konkurruese për shtëpitë e një familjeje; Kursimet në kohë dhe materiale nga procesi i mbajnë çmimet e shtëpive në ose nën mesataren rajonale.

Shtëpitë në Wolf Ranch, të cilat variojnë në madhësi nga rreth 1,850 metra katrorë (172 m2), fillojnë nga rreth 430,000 dollarë amerikanë. Vulcan mund të printojë struktura deri në 3000 sq ft (279m2) brenda kornizës së tij gati 16-ft (4,9m) nga 47-ft (14m).

Duke supozuar se kostot mund të qëndrojnë atje, duhet të jetë një treg produktiv në Teksas – veçanërisht Georgetown jashtë Austin – i cili është një nga rajonet me rritje më të shpejtë në vend./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Me tenderë njëburimorë, këta pronarë do t’i gëzojnë së shpejti shtëpitë e reja në veri

Published

on

Ministria e udhëhequr nga ministri Liburn Aliut, Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, vazhdon të japë tenderë njëburimorë.

Për ndërtimin dhe renovimin e shtëpive në veri në të dy tenderët ka vazhduar me procedurë të negociuar, shkruan Indeksonline.

Me procedurë të negociuar pa publikim të kontratës për ndërtimin dhe renovimin e shtëpive në pjesën veriore të Mitrovicës ka shpërblyer dy kompani.

Sipas dosjes së tenderit të publikuar në platformën E-prokurimi për ndërtim të 11 shtëpive e ka shpërblyer me kontratë kompaninë “Limitproject Sh.P.K” me vlerë të kontratës mbi 63 mijë euro.

Lista e pronarëve të cilëve do të iu ndërtohet shtëpia.

Po ashtu edhe për renovimin e 4 shtëpive në veri të vendit me procedurë të negociuar pa publikim të kontratës kjo ministri e ka shpallur fituese kompaninë “Able Group Sh.P.K nga Prishtina me vlerë të kontratës 18 mijë e 255 euro.

Continue Reading

Trending