Connect with us

Infrastrukturë

Si mund të ofrojë ndërtimi modular banesa kalimtare dhe të përballueshme

Published

on

Që nga Revolucioni Industrial dhe prezantimi i prodhimit masiv, pronësia dhe përdorimi i produkteve dhe shërbimeve të thjeshta si tualetet me ujë të rrjedhshëm, energji elektrike, ngrohje dhe ftohje shihen si të drejta të njeriut në shumë zona të botës.

Me shumicën e shtëpive dhe projekteve të banimit që projektohen dhe ndërtohen individualisht me porosi – prandaj pa avantazhet e shpejtësisë dhe kostos së prodhimit masiv – një sektor ndërtimi banesash me performancë të dobët do të thotë se shumë njerëzve – edhe në vendet më të pasura të botës – po u mohohet një nga më të pasurit. të drejtat themelore të njeriut, duke pasur se ku të quash shtëpi.

UNHCR (Agjencia e OKB-së për Refugjatët) deklaron se kishte mbi 100 milionë njerëz të zhvendosur me forcë në mbarë botën në vitin 2023 – një shifër që është trefishuar gjatë 10 viteve të fundit. Për vendet pritëse, gjetja e zgjidhjeve të sigurta dhe të qëndrueshme të strehimit për ata që kanë nevojë, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë, është një sfidë e vazhdueshme dhe në përkeqësim dramatik.

Ndërtimi modular merr përfitimet e shpejtësisë, kostos dhe kontrollit të cilësisë së një modeli prodhimi masiv dhe i zbaton ato në një shkallë të gjerë në sektorin e ndërtimit. Në pamundësi për të ndërtuar struktura të tëra në tërësinë e tyre në një mjedis fabrike, ndërtesat prodhohen në “module” në kushte të kontrolluara përpara se të bashkohen dhe të përfundojnë në vend.

Duke përdorur të njëjtat materiale dhe duke projektuar sipas të njëjtave kode dhe standarde si teknikat konvencionale të ndërtimit, procesi i kontrolluar nga fabrika është më i gjelbër me më pak mbetje materiale dhe ripërdorim më të thjeshtë, më i shpejtë me një plan të reduktuar ndërtimi dhe më pak vonesa, më i sigurt me rrezik të reduktuar dhe më shumë kosto -efektive. Shpejtësia, kostoja dhe përfitimet e qëndrueshmërisë së procesit e bëjnë ndërtimin modular, nëse shkallëzohet siç duhet, një zgjidhje realiste për krizat e strehimit në shumë vende.

Gjersa avantazhet e ndërtimit modular mund të bëjnë një ndryshim të madh për mijëra në skajet më dramatike të spektrit të strehimit me ndihmën emergjente, ndoshta kjo është e gjitha duke menduar në një shkallë paksa shumë të vogël. Me rritjen e kostove të qirasë duke shtyrë gjithnjë e më shumë familje që punojnë në varfëri – të detyruara të largohen më tej nga vendet e punës dhe komunitetet gjatë gjithë jetës dhe ende mbeten pa të ardhura të mjaftueshme për nevojat bazë, duke përfshirë ushqimin, kujdesin ndaj fëmijëve dhe kujdesin shëndetësor – ndërtimi modular mund të sjellë shpejtësinë e ndryshimit kërkohet nga tregu, dhe të bëjë një ndryshim për njerëzit në miliona.

Projekti Phoenix në Zonën e Gjirit të San Franciskos, për shembull, kombinoi fuqinë e ndërtimit modular me inteligjencën artificiale në gjysmën e kostos dhe gjurmës së karbonit të një ndërtese tipike shumëfamiljare. Duke thjeshtuar kompleksitetin e projektimit, koha fillestare e krijimit të paketës së projektimit u reduktua nga dy javë në gjashtë orë, dhe duke parafabrikuar modulet e strehimit në një fabrikë dhe montimin e tyre në vend, procesi i ndërtimit u reduktua në dy javë.

Duke reduktuar koston kohore, financiare dhe mjedisore të projekteve në shkallë të gjerë me ndërtim modular, këto projekte të përballueshme strehimi marrin miliarda dollarë subvencione nga qeveria dhe mund të ndërtohen posaçërisht për familjet me të ardhura të ulëta dhe viktimat e abuzimit./Media Ndërtimi

Infrastrukturë

Pse markat e makinave luksoze po ndërtojnë rrokaqiej?

Published

on

Në 18 muajt e fundit kemi parë një mori rrokaqiejsh të prezantuar nga prodhuesit e makinave luksoze duke përfshirë Bentley, Mercedes-Benz dhe Aston Martin.

“Tifozët e markës nuk duhet të jenë vetëm në gjendje të ngasin një Porsche, ata duhet të jenë në gjendje të jetojnë në një të tillë”, tha CEO i Porsche Lifestyle Group Stefan Buescher për vendimin e markës për të lëvizur në pasuri të paluajtshme.

Përderisa pronat e paluajtshme janë qartësisht fitimprurëse, kompanitë e makinave kanë motive të tjera për ndërtimin e rezidencave, të cilat janë qartësisht të markës.

Aston Martin Residences – një rrokaqiell 66-katësh në Miami, ka përfunduar së ndërtuari këtë muaj.

Markat luksoze të automobilave nuk e fshehin faktin se gjithnjë e më shumë duan të jenë shumë më tepër për klientët e tyre sesa thjesht prodhues të automjeteve.

Porsche mund të bëjë një pretendim të fortë se ka filluar trendin, duke zbuluar planet për Kullën e Dizajnit Porsche 198 metra të gjatë – e kompletuar me ashensorë makinash – në 2013 dhe duke përfunduar projektin e Miami në 2017. Një projekt i dytë sapo ka përfunduar në Shtutgart.

Markat luksoze të të gjitha llojeve po diversifikohen, por kjo ide për të qenë aspekti përcaktues i jetës së konsumatorit ka peshë të veçantë midis prodhuesve të makinave, sipas ekspertit të industrisë Andrew Graves.

Pavarësisht ngjashmërive të dukshme, ata që qëndrojnë pas rezidencave të markës së makinave janë të prirur të theksojnë veçantinë e projektit të tyre.

Secili është përpjekur të përshkruajë se si arkitektura pasqyron etikën e projektimit të makinave përkatëse, duke përdorur shpesh terma të paqartë si “performancë”, “mjeshtëri” dhe “ADN”./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Icon është afër përfundimit të ndërtimit të lagjes më të madhe në Amerikë me beton 3D  

Published

on

Kompania me bazë në SHBA për printimin e betonit 3D, Icon, njoftoi se është afër përfundimit 100% të nënndarjes së saj Wolf Ranch, e cila përfshin 100 shtëpi të printuara me beton pranë Austin, Teksas, SHBA.

Duke përdorur robotin e tyre të printimit Vulcan 3D të stilit të portave, ICON thotë se ka pastruar shenjën e 90 njësive në Georgetown, Teksas, në mes të një bashkëpunimi me ndërtuesin amerikan të shtëpive Lennar. Shtëpitë u koduan nga Icon dhe Bjarke Ingels Group, një firmë shumëkombëshe projektimi.

Padgett tha se qëllimi i shtëpive të printuara me beton të Icon është të ofrojnë çmime konkurruese për shtëpitë e një familjeje; Kursimet në kohë dhe materiale nga procesi i mbajnë çmimet e shtëpive në ose nën mesataren rajonale.

Shtëpitë në Wolf Ranch, të cilat variojnë në madhësi nga rreth 1,850 metra katrorë (172 m2), fillojnë nga rreth 430,000 dollarë amerikanë. Vulcan mund të printojë struktura deri në 3000 sq ft (279m2) brenda kornizës së tij gati 16-ft (4,9m) nga 47-ft (14m).

Duke supozuar se kostot mund të qëndrojnë atje, duhet të jetë një treg produktiv në Teksas – veçanërisht Georgetown jashtë Austin – i cili është një nga rajonet me rritje më të shpejtë në vend./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Me tenderë njëburimorë, këta pronarë do t’i gëzojnë së shpejti shtëpitë e reja në veri

Published

on

Ministria e udhëhequr nga ministri Liburn Aliut, Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, vazhdon të japë tenderë njëburimorë.

Për ndërtimin dhe renovimin e shtëpive në veri në të dy tenderët ka vazhduar me procedurë të negociuar, shkruan Indeksonline.

Me procedurë të negociuar pa publikim të kontratës për ndërtimin dhe renovimin e shtëpive në pjesën veriore të Mitrovicës ka shpërblyer dy kompani.

Sipas dosjes së tenderit të publikuar në platformën E-prokurimi për ndërtim të 11 shtëpive e ka shpërblyer me kontratë kompaninë “Limitproject Sh.P.K” me vlerë të kontratës mbi 63 mijë euro.

Lista e pronarëve të cilëve do të iu ndërtohet shtëpia.

Po ashtu edhe për renovimin e 4 shtëpive në veri të vendit me procedurë të negociuar pa publikim të kontratës kjo ministri e ka shpallur fituese kompaninë “Able Group Sh.P.K nga Prishtina me vlerë të kontratës 18 mijë e 255 euro.

Continue Reading

Trending