Connect with us

Auto

Si arriti Norvegjia të bëhet njëri nga shtetet me përdorimin më të lartë të veturave elektrike?

Published

on

Nëse keni pasur kënaqësinë të vizitoni Norvegjinë në vitet e fundit, mund të jeni befasuar jo vetëm nga peizazhet e mrekullueshme të vendit, por edhe nga numri i makinave Tesla që qarkullojnë në rrugët e Oslos.

Pasi kaloi nivelin 50% të automjeteve elektrike në vitin 2020, vendi i pasur skandinav vijoi tranzicionin drejt lëvizshmërisë elektrike vitin e kaluar.

Sipas Federatës Norvegjeze Rrugore (OFV), makinat elektrike përfaqësojnë 79% të shitjeve të automjeteve të reja për pasagjerë në vitin 2022 dhe 87% nëse përfshihen edhe makinat hibride plug-in.

Për t’i vënë gjërat në perspektivë, një shikim përtej oqeanit ofron një tablo tërësisht të ndryshme – në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, makinat elektrike, duke përjashtuar ato hibride – përfaqësojnë vetëm 2.6% të shitjeve të autoveturave në vitin 2021.

Pse Norvegjia është kaq përpara në adoptimin e automjeteve elektrike? Është një ndërthurje e masave politike dhe pasurisë së vendit (në mënyrë ironike e arritur nga rezervat e shumta të naftës).

Norvegjia ka vendosur taksa të larta në importin dhe regjistrimin e automjeteve, duke i bërë makinat shumë më të shtrenjta se në pjesën më të madhe të vendeve të tjera.

Duke i hequr këto taksa për makinat elektrike, Norvegjia po subvencionon në mënyrë efektive blerjet e automjeteve elektrike në një nivel që vendet e tjera nuk mund ta përballonin. Nëse këtyre u shtohet edhe parkimi falas, blerja e një makine elektrike bëhet një propozim joshës.

Ajo që e bën edhe më të dukshëm bumin e automjeteve elektrike në Norvegji është fakti se energjia elektrike e vendit vjen thuajse ekskluzivisht nga energjia hidroelektrike.

Në këtë mënyrë, të ngasësh një makinë elektrike në Norvegji është edhe më e pastër krahasuar me vendet që kanë varësi të lartë nga qymyri./Media Ndërtimi

Auto

“Volvo” pritet të hap degë në Kosovë

Published

on

Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Arbëreshë Kryeziu, ka thënë se kompania suedeze e veturave, “Volvo” së shpejti do të hap degë të re në Kosovë. Këtë konfirmim tha se e ka marrë nga ambasadori suedez në Kosovë, Jonas Westerlund, raporton Ekonomia Online.

Kryeziu tha se me ambasadorin Westerlund, kanë folur edhe për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian dhe se ka marrë premtimin e Suedisë se do ta ketë përkrahjen e saj në këtë drejtim si udhëheqëse e BE-së për gjashtë muaj.

“Biseduam për atë se çfarë po kalon Kosova dhe për ndihmën që Suedia afron për Kosovën. Suedia ka qenë një ndër vendet e para që ka kërkuar anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian. Me marrjen e presidencës, ata janë të gatshëm që të na ndihmojnë edhe me tutje në këto procese”.

“Do ta vazhdojmë bashkëpunimin dhe do të kemi edhe takim me dy komisionet parlamentare. Qoftë, me një ftesë, që deputetët suedez të vijnë në Kosovë por edhe ne të shkojmë atje. Meqenëse Suedia e ka mbështetur Kosovën në çdo aspekt, ky bashkëpunim do të vazhdojë edhe më tutje”.

Përveç kësaj, Kryeziu tha se ka marrë premtimin e ambasadorit Westerlund se do ketë investime suedeze në Kosovë, teksa kompania e veturave “Volvo” së shpejti do ta hapë një degë në Kosovë.

“Një gjë e rëndësishme që është thënë nga ambasadori është se do të sillen investitorë të huaj. Na u tha se jo shumë larg, kompania e veturave ‘Volvo do të hap degë të re në Kosovë”, u shpreh ajo.

Continue Reading

Auto

Genesis po synon lansimin e një makine elektrike të vogël por luksoze

Published

on

Genesis po mendon të lansojë një makinë elektrike të vogël luksoze për tregun në Evropë bazuar në konceptin Mint, raporton Autocar.

Koncepti Mint u prezantua në Auto Show 2019 në New York me dimensione kompakte që e bëjnë atë ideal për tregun evropian, ku makinat më të vogla janë të njohura, transmeton Telegrafi.

Mark Choi, kreu i planifikimit të produktit për Genesis, ka konfirmuar se firma koreano-jugore po shqyrton zgjerimin e modeleve të saj dhe një model më i vogël është duke u studiuar, veçanërisht për tregun evropian.

“Por nuk është një rast i thjeshtë për futjen e modeleve të reja; ne duhet të faktorizojmë rritjen e shitjeve të parashikuara për makinat tona aktuale, ta peshojmë atë kundrejt kapacitetit tonë prodhues dhe më pas të marrim parasysh rritjen e kostos së lëndëve të para dhe të kuptojmë se si kjo ndikon në vendim“, shtoi Choi./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

BE planifikon lejimin e veturave me motor që përdor karburante neutrale

Published

on

Komisioni Europian hartoi një plan që lejon shitjen e automjeteve të reja me motor me djegie të brendshme që funksionojnë vetëm me e-karburante neutrale për klimën, në një përpjekje për të zgjidhur mosmarrëveshjen me Gjermaninë, mbi eliminimin gradual të makinave me motor me djegie të brendshme në vitin 2035.

Projekt-propozimi, i parë të martën nga Reuters, synon të krijojë një lloj të ri të kategorisë së automjeteve në Bashkimin Europian për makina që mund të funksionojnë vetëm me karburante me emetime zero.

Automjete të tilla, sipas planit, duhet të përdorin një teknologji që i pengon të qarkullojnë nëse përdoren karburante të tjera.

Kjo do të përfshinte “një sistem nxitës të karburantit” për të ndaluar ndezjen e makinës nëse ajo përdor karburante joneutrale në lidhje me emetimet e karbonit.

Propozimi mund t’u ofrojë prodhuesve të automjeteve një mënyrë për të vijuar shitjen e makinave me motor me djegie të brendshme pas vitit 2035, kur hyn në fuqi ligji i BE-së i cili ndalon shitjen e makinave të reja që emetojnë CO2.

Pas disa muajsh bisedime, vitin e kaluar vendet e BE-së dhe Parlamenti Europian miratuan ligjin.

Por këtë muaj, Ministria gjermane e Transporteve befasoi vendet e tjera, duke paraqitur disa kundërshtime ndaj ligjit në minutën e fundit, disa ditë para votimit përfundimtar, që do ta kishte parë të hynte në fuqi.

Kërkesa kryesore e Ministrisë është që BE të lejojë shitjen e automjeteve të reja me e-karburante pas vitit 2035. Ministria nuk ishte e gatshme për të dhënë një koment.

Të hënën, Ministria deklaroi që bisedimet me Komisionin mbi përfundimin e planifikuar të motorëve të rinj me djegie duke nisur nga viti 2035 po ecnin përpara, por shtoi se nuk mund të thoshte se kur do të arrihej një marrëveshje./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending