Connect with us

Transport

Shoqata e transportit në Shqipëri paralajmëron reduktim shërbimesh në Nëntor, kërkon subvencionimin e çmimit të naftës

Published

on

Çmimi i lartë i naftës dhe mungesa e fuqisë punëtore janë problemet kryesore me të cilat po përballen sektori i transportit urban.

Disa ditë para përfundimit të dhënies së subvencionit nga qeveria për rritjen e çmimit të naftës, Shoqata Kombëtare e Transportit Qytetës kërkon vijueshmërinë e tij edhe për muajt në vazhdim, ose në të kundërt të ndërhyhet për dyfishimin e çmimit të biletës.

Shoqata paralajmëron se nëse nuk merren në konsideratë kërkesat e tyre nga 1 nëntori, operatorët e transportit në Tiranë do të ofrojnë shërbim të reduktuar.

Për shkak të shtrenjtimit të çmimit të naftës, qeveria vendosi rimbursimin me 100 lekë për litër për naftën e shpenzuar për muajt gusht-shtator-tetor për kompanitë e transportit. Kjo është paketa e dytë antikrizë në ndihmë të sektorit.

E njëjta paketë u përdor për rimbursimin e naftës në muajt mars-prill-maj. Ndërsa në muajt qershor dhe korrik, transporti urban në tërësi, vuajti shtrenjtimin e kostove nga rritja e çmimit të naftës, pasi mungoi subvencionimi. Operatorët në muajin gusht paralajmëruan ndërprerjen e abonesë nëse nga qeveria nuk merren masa.

Operatorët e transportit rrezikojnë të mbeten sërish pa subvencionim të naftës për muajt nëntor -dhjetor.

Kryetari i Shoqatës Kombëtare së Transportit Qytetës, Kostandin Foni, kërkon vijueshmërinë e fondit për subvencionin e naftës. Nëse nuk do të vijohet për dhënien e subvencionit të naftës, kryetari i Shoqatës pohon që të merret në konsideratë kërkesa e tyre për rritjen e çmimit të biletës së transportit urban në Tiranë në 80 lekë dhe kërkesat fiskale për ulje të taksave.

“Fillimisht shoqata kërkon transparencë për shpërndarjen e dy fondeve për subvencionimin e naftës, atë të mars-prill-maj dhe të periudhës gusht-shtator-tetor, se sa para janë përdorur deri tani dhe nëse ka mbetur pa u përdorur i gjithë fondi a është mundësia e shpërndarjes së tij.

Nëse nuk do vijohet me subvencionimin e naftës nga qeveria, të paktën vijohet me subvencionim e fondit të bashkisë për nëntor-dhjetor. Subvencioni i Bashkisë së Tiranës është për perfomancën e shërbimit e operatorit. Por edhe ky, është në vlera të papërfillshme për shkak të çmimit të lartë të karburanteve.

Problemi kryesor mbetet stabilizimi financiar i sektorit. Kompanitë e transportit nuk mund të qëndrojnë në varësi të subvencioneve. Vetë ne e kemi të pamundur të përballojmë blerjen e karburantit, në kushtet kur çmimi gati është dyfishuar.

Nëse nuk do të vijohet me subvencionin, të plotësohet kërkesa për rritjen e çmimit të biletës në 80 lekë nga 40 lekë që është sot, si dhe të ulen taksat. Për TVSH-në në shitje të biletave, kemi kërkuar të ulet deri 6%, të hiqet akciza e karburantit, taksa e qarkullimit që është demotivuese, si dhe rimbursimi i kategorive që përfitojnë udhëtim falas”, pohon ai.

Shoqata Kombëtare Transportit Ndërqytetës ngre edhe shqetësimin e mungesës së fuqisë punëtore. “Edhe mungesa e stafit është ndër problematikat kryesore e sektorit. Të rinjtë të punësuar si faturino po emigrojnë drejt Anglisë, ndërsa shoferët në Gjermani, pasi nuk kanë siguri te sektori ku punojnë, nuk kanë të ardhme.

Kompanitë nuk janë në gjendje të ofrojnë rritje rroge. Nuk janë të aftë të bëjnë shërbime për autobusët”, veçon Kostandin Foni.

Për shkak të emigrimit të lartë të popullatës sektori i transportit urban vijon të vuajë rënien e numrit të pasagjerëve. Sipas të dhënave të shoqatës aktualisht numri i pasagjerëve është 40 % më pak se 2019.Revista Monitor/Media Ndërtimi

Transport

Trafikut urban në Prishtinë pritet t’i shtohen linja të reja

Published

on

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka treguar se cila është arsyeja se çmimi i biletës së rregullte, nga 31 janar është rritur nga 40 cent në 50 cent.

Në përgjigje për Insajderin, Musliu tha se kjo ka ndodhur në kuadër të kredisë së marrë për Trafikun Urban. Ai potencoi se me këtë do të ketë edhe shtim të linjave të reja.

“Marrëveshja për kredi e cila parasheh edhe konsulencën për Trafikun Urban, ka përgatitur pakon me çmimoren e re dhe në të njëjtën kohë do të bëjë ri-organizimin e linjave dhe shtimin e linjave të reja”, deklaroi ai për Insajderin derisa nuk dha përgjigje kur iu përmend edhe premtimi i dhënë gjatë fushatës, për transport falas.

I pyetur nëse dihet se deri kur çmimet do të jenë të tilla, pra me rritje. Drejtori tha se “Vendimi ska ndonjë afat të caktuar”./Media Ndërtimi

Continue Reading

Transport

Prototipet e para janë krijuar, por kur do të fillojë transporti i njerëzve me avionë elektrik?

Published

on

Mund të jetë revolucioni më i madh në industrinë e aviacionit që nga shpikja e motorit reaktiv, por ka ende shumë rrugë përpara aeroplanëve elektrikë të pasagjerëve përpara se ato të ngrihen në qiell.

Ajo që Concorde arriti në mesin e modeleve të avionëve me karburant, domethënë të qenit avioni më i bukur i të gjitha kohërave, mund të përsëritej nga një avion elektrik i quajtur Alice në epokën e makinave fluturuese me bateri. Avioni elektrik i pasagjerëve përfundoi udhëtimin e tij të parë më 27 shtator 2022, në aeroportin Moses Lake në shtetin amerikan të Uashingtonit.

Alice është deri tani i vetmi aeroplan pasagjerësh i zhvilluar nga e para dhe i aftë për të fluturuar me fuqi baterie. Ai u konceptua nga Eviation, një kompani e themeluar në Izrael dhe tani e bazuar në Paqësorin Veriperëndimor të Shteteve të Bashkuara.

Avioni me nëntë vende ka një pamje shumë tërheqëse. Dizajni i tij estetik, megjithatë, është qëllimisht duke kërkuar të optimizojë karakteristikat e tij të fluturimit. Nuk gjejmë më trupin tipik me krahë dhe një bisht të ngjitur, por më tepër duket si një balenë e dobët me një hundë të prerë thellë, e rrafshuar drejt fundit dhe një trup që zvogëlohet në pjesën e pasme.

Vetë forma e avionit krijon ngritje shtesë për të ndihmuar në shkëputjen e peshës së madhe të baterive nga toka. Në bishtin në formë T-je janë instaluar dy motorë elektrikë Magni650, të cilët japin 644 kilovat secili, duke mundësuar një shpejtësi prej 407 kilometrash në orë.

Problemi më i madh i fluturimit elektrik vazhdon të pengojë Alice: Bateritë janë shumë të mëdha dhe shumë të rënda dhe nuk japin energji të mjaftueshme për udhëtime efikase dhe të zgjatura.

Pas fluturimit të parë të suksesshëm, një udhëtim jo më shumë se tetë minuta, kompania uli në mënyrë drastike distancën e pritshme të udhëtimit të Alice nga 815 kilometra në 445 kilometra. Kjo do të thotë se avionët elektrikë mund të vendosen vetëm në tregje të veçanta, por megjithatë ato janë të kërkuara, tha për DË Björn Nagel, drejtor i Institutit për Arkitekturën e Sistemit në Aeronautikë (DLR) në Hamburg. “Fluturimi thjesht elektrik duket shumë joshës, pasi ka një shkallë shumë të lartë efikasiteti, afër 90% nëse i karikoni bateritë vetëm me energjinë e erës”, tha Nagel.

Dërgesat e para të Alice për klientët janë planifikuar për në vitin 2027 nëse “teknologjia e baterive evoluon ashtu siç e presim ne,” tha CEO i Eviation, Gregory Davis. Ai shtoi se certifikimi i avionit gjithashtu do të duhet të shkojë sipas planit.

Nxitja e prodhimit të avionëve elektrikë është gjithashtu një fokus i grupit të kërkimit të aviacionit në Mynih, ku, për shembull, gjiganti i hapësirës ajrore Airbus po provon një sërë zgjidhjesh hibride për taksitë ajrore dhe aeroplanët e tjerë në qendrën e tij në Ottobrunn.

Jo shumë larg nga atje, Rolls-Royce Electrical është “teknologjia pioniere e qëndrueshme e avionëve elektrikë për të fuqizuar tregjet urbane dhe rajonale të qarkullimit ajror të së nesërmes”.

Laboratori i provës i kompanisë britanike të hapësirës ajrore ndodhet shumë i siguruar pas dyerve të trasha të çelikut, ku aktualisht po prodhohet një prototip i Rolls-Royce RRP200D. Motori i avionit shpresohet të nxisë revolucionin më të madh në avancimin që nga shpikja e motorit reaktiv në 1937.

Kërkimi për një aeroplan të qëndrueshëm me bateri ka përparuar paksa, por modelet ekzistuese të avionëve janë ende shumë larg aftësisë për të përballuar operacionet e përditshme të fluturimit. Ndryshe nga industria e makinave, është ende e pamundur të forcohen avionët me fuqinë e gjelbër për të arritur qëllimin ambicioz të industrisë për fluturime më miqësore ndaj klimës deri në vitin 2035.

“Për sa i përket avionëve elektrikë të pasagjerëve, ne jemi shumë pesimistë”, tha Nagel.

Në Rolls-Royce, megjithatë, inxhinierët janë më optimistë. Nga viti 2026, ata shpresojnë të ofrojnë dy nga motorët e tyre RRP200D për transportuesin rajonal norvegjez Ëideroe, i cili dëshiron të operojë një aeroplan me helikë të ndërtuar në Itali me nëntë vende të quajtur Tecnam P-Volt në fluturimet e planifikuara. “Nëse është i suksesshëm, motori do të gumëzhijë lehtë,” tha Stefan Breunig, kreu i strategjisë në Rolls-Royce Electrical, duke shtuar se studiuesit aktualisht po testojnë një gjenerator 2.5 megavat që supozohet të fuqizojë avionë më të mëdhenj rajonalë me deri në 50 vende.

Fillimisht, avioni elektrik i lehtë P-Volt i Tecnam nuk do të jetë në gjendje të fluturojë më shumë se 150 kilometra me një bateri plotësisht të ngarkuar, duke përfshirë një rezervë energjie të detyrueshme prej 30 minutash. Kjo mund të jetë e mjaftueshme për të shërbyer disa rrugë me distanca të shkurtra në Norvegji, por do të kishte pak përdorim diku tjetër.

Por shefja e teknologjisë në Rolls Royce, Grazia Vittadini, parashikon mundësi të mëdha deri në vitin 2030. “Ne do të shohim avionë tërësisht elektrikë me deri në 30 vende që fluturojnë,” tha Vittadini. “Për ne,” shtoi ajo, “Norvegjia do të jetë kryesuesja absolute në Evropë”./Media Ndërtimi

Continue Reading

Transport

0.50 cent bileta e një drejtimi nga Trafiku Urban

Published

on

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të përmirësimit të shërbimit të transportit publik dhe inkurajimit të qytetarëve për përdorimin e autobusëve, ka riorganizuar planin e tarifimit.

Për të gjithë përdoruesit e rregullt, çmimi i biletës mujore nga 14.00€ do të zbresë në 13.50€

Në anën tjetër, për t’iu përshtatur nevojave të të gjithë qytetarëve, kemi përfshirë në planin tarifor biletat javore dhe ditore shumëpërdorimëshe:

  • Bileta Ditore përfshin udhëtime vajtje-ardhje pa limit përgjatë 24 orëve, me çmimin 0.80€
  • Bileta Javore përfshin udhëtime vajtje-ardhje pa limit në të gjitha ditët e javës, me çmimin 4.00€

Një biletë e rregullt autobusi, e cila mund të përdoret vetëm për një drejtim, do të ketë çmimin 0.50€.

Kartelat javore dhe mujore mund t’i bleni në pikat e shitjes së Trafikut Urban:

Kioska me logon e Trafiku Urban, prapa Objektit të Komunës së Vjetër (tek “Plepat”),

Kioska me logon e Trafiku Urban, në lagjen Kodra e Diellit, (tek ”Banesat e Bardha”).

Ndërsa, Biletat Ditore 24 orëshe dhe ato me një drejtim, mund t’i bleni si zakonisht në autobus, duke u pajisur me kupon fiskal.

Ju njoftojmë që plani i ri tarifor do të aplikohet nga data 31 janar 2023./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending