Connect with us

Uncategorized

Rafinimi i zgjidhjeve klimatike përmes një qasjeje njerëzore

Published

on

Asgjë nuk më ka mësuar më shumë në karrierën time si ekspert dhe konsulent klimatik sesa bisedat që kam pasur me njerëzit e Kiribatit – një ishull i ulët i Paqësorit që përballet me kërcënime ekzistenciale nga ngritja e nivelit të detit – ose ato që kam pasur me një zotëri në Uellsin e Veriut kur shtëpia e tij u përmbyt pasi u thye një mur mbrojtës detar. Të mësosh nga aspekti njerëzor i këtyre projekteve për të cilat jam punësuar për t’u konsultuar është sfiduese, por më ka mësuar se sado e frikshme të jetë sfida, ka gjithmonë një rrugë përpara.

Si kërcënimi më i drejtpërdrejtë dhe urgjent për njerëzimin, ndryshimi i klimës është para së gjithash një çështje njerëzore. Për të zhvilluar dhe ofruar zgjidhje kuptimplote dhe efektive klimatike, procesi ynë duhet të trajtojë kërcënimin e një klime në ndryshim përmes një qasjeje të parë të njerëzve, me një kuptim të kuptimit të ndryshimit klimatik për njerëzit që preken më drejtpërdrejt nga ai.

Në mbarë botën, njerëzit po ndiejnë ndikimin e rritjes së temperaturave globale dhe nivelit të deteve, varfërimit të burimeve, ngjarjeve ekstreme të motit dhe më shumë. Kjo nuk është një sfidë e vogël me të cilën përballemi. Raporti i fundit i Panelit Ndërqeveritar për Ndryshimet Klimatike (IPCC) mbi ndryshimet klimatike paralajmëron se nëse nuk i ulim në mënyrë drastike emetimet, pragu ynë për të kufizuar ngrohjen globale në 1.5 gradë Celsius do të mbyllet deri në fund të kësaj dekade.

Megjithatë, fokusimi vetëm në objektivat dhe metrikat nuk do të na çojë atje. Krahas tarifës së tij fizike, ndryshimi i klimës paraqet gjithashtu një çështje masive të barazisë. Kombet përgjegjëse për emetimin e gazeve më të dëmshme serrë shpesh nuk janë ato që ndjejnë efektet më intensive dhe kërcënuese për jetën. Afrimi i këtyre kërcënimeve në një shkallë globale ka rezultuar tepër i vështirë midis interesave politike dhe financiare, dhe varësisë së kombeve të pasura nga lëndët djegëse fosile.

Në praktikë, kjo duket si mbajtja e banorëve të Autoritetit të Banesave të Qytetit të Nju Jorkut në qendër të përpjekjeve për të reduktuar emetimet me 80 për qind deri në vitin 2050 dhe për të siguruar funksionimin efikas të ndërtesave dhe menaxhimin e burimeve. Zhvillimi i një treguesi të ndikimit të banorëve që mat cilësinë e jetës së banorëve nëpërmjet faktorëve duke përfshirë sigurinë e përmirësuar, mbrojtjen e klimës dhe mjediset e shëndetshme të jetesës dhe krijimin e mundësive për banorët për të fituar aftësi dhe punësim në industritë e reja të gjelbërta siguron që kjo agjendë e qëndrueshmërisë t’u shërbejë banorëve. Ose shfrytëzimi i angazhimit të banorëve lokalë për të transformuar një rrugicë të pashfrytëzuar në një lagje me të ardhura të ulëta në një hapësirë ​​të lulëzuar komunitare që fut natyrën në qytet, redukton efektin e ishullit të nxehtësisë dhe menaxhon ujërat e stuhisë përballë stuhive gjithnjë e më të shpeshta dhe intensive.

Teknologjia dhe dizajni kanë potencialin për të ofruar zgjidhje që mund të përmbysin biznesin si zakonisht dhe të mbështesin kalimin në një të ardhme neutrale ndaj karbonit. Nëpërmjet përshpejtimit të tranzicionit drejt energjisë së pastër, adoptimit të sistemeve të transportit me zero neto dhe ndërtimit të qyteteve elastike me karbon të ulët, ne mund të realizojmë një të ardhme më të gjelbër dhe më të shëndetshme për planetin tonë—dhe mbajtja e njerëzve në qendër të këtyre zgjidhjeve është thelbësore./Media Ndërtimi.

Robert Kay është Udhëheqësi i Shërbimeve të Klimës dhe Qëndrueshmërisë në Amerikë të Arup.

Uncategorized

Las Vegas NIGHTCLUBS Guide for Hookup

Published

on

There are a lot of wonderful reasons to become a member of an Las Vegas hookup dating local community. First, if you’re looking for love, it’s easy to find like minded people in a group that shares your interests and hobbies, of all. This offers you an opportunity to meet up with someone that works with you inside the exact same basic way you happen to be. Most of us have such varied interests and tastes that it can be difficult to find someone to date, especially when you’re searching for someone with whom you have nothing in common.

Secondly, not only do you meet other people in these online dating services, but you’ll also be surrounded by like-minded people. This can be great for mingling. If you meet someone interesting and intriguing, chances are you’ll have plenty of similar interests, for instance. It might even bring about you getting together with at a diner or bar. That in itself can be a useful process or start of a partnership. So, it is free,. That’s it can be a win-win situation.

casual fling USA

But, perhaps the greatest benefit of online dating! You don’t be forced to pay just one cent up front to utilize a dating service. No inquiries questioned. Each of the members’ information is kept strictly confidential and private.

On the internet hookup dating residential areas are not just for dating, needless to say. They are also ideal for interacting. You can chat with other members to see what their likes and dislikes get and are to know them on a a lot more personal degree. This gives you a great idea of who you need to satisfy.

You’ll have the opportunity for additional details on people. You could meet someone that you imagine maybe you have some thing in normal with. Possibly you’ll find a person through your chapel or any other chapel organizations. Or maybe you can interact with a person out of your nation.

No matter what your objectives are, be sure you stay realistic about finding someone in this manner. Realistic desired goals like going for meal or grooving by no means injured any individual. Of course, if it doesn’t work out, a minimum of you didn’t waste materials just one $ upon an on the web dating https://www.usasexguide.online/las-vegas/ Las Vegas NIGHTCLUBS website! So, go for the matchmaking fun! There are several hookup dating services from which to choose!

But be careful. If you meet someone in person who is not of the same moral standards as yourself, do not allow your dates to proceed if you don’t think you could ever trust this person. It could be unfortunate permit a person move-in jointly whilst you discover you are unable to stand up her or him. Just make sure before you take the plunge, even though Las Vegas online dating does work!

Some Las Vegas hookup dating services are free, some are membership dependent. The paid versions generally offer you far better possibilities and a better quality of user profiles. For more information, check out their websites. You’ll get a lot of information and facts there. And perhaps you’ll even fulfill someone on the web that you just will fall in love with!

Continue Reading

Uncategorized

Mało znane argumenty na temat Kasyno Platnosc Blik.

Published

on

Co do maksymy depozyt przy kasynie nie zaakceptować powinien obciążyć cię dodatkową należnością, jednak przetestuj regulamin własnego banku. Płatności BLIKIEM do kupienia są na rzecz użytkowników produktów mobilnych mnogości banków na terytorium polski. Żeby upewnić się, bądź Twój financial institution na pewno współpracuje z BLIKIEM, wystarczy wizytować oficjalną witrynę BLIK.

Użytkowanie on line casino online BLIK z wykorzystaniem tego systemu płatności nie jawi się być trudne, bowiem działanie aplikacji oraz kodu jest bardzo intuicyjne. Jedynym wymaganiem, poza kontem w banku, jest właśnie posiadanie produktów mobilnej. Lecz pamiętaj, iż financial institution, z którego ofert korzystasz, może pobierać opłaty. Dokładnie stwierdź regulamin swego banku, jakiego używasz służące do dokonywania płatności BLIK na rzecz kasyn online. Podczas gdy już skorzystamy z tego sposobu płatności, to możemy liczyć na bonusy od depozytu po kasynach, którymi właśnie mogą być darmowe spiny. Zachęcamy służące do sprawdzenia polskiej listy najkorzystniejszych kasyn z Blikiem jak i również free spinami. Korzystanie z Blik w kasyno on-line wydaje się wygodne i polega w zatwierdzeniu operacji przez przepisanie 6 cyfrowego kodu, który pojawia się w programów banku lub na jego stronie www.

Kasyno Platnosc Blik: Jak znaleźć to tanie

Natychmiastowe transfery pieniędzy Blik kasyno online istnieją już osiągalne w najlepszych naszych kasynach online. Dzięki Blik gracze mają możliwość bezpłatnie, pewnie i bardzo szybko składać depozyty, obstawiać zakłady i zdobywać wysokie rekompensaty oraz jackpoty na najznamienitszych automatach online. Wystarczy przepisanie 6 cyfrowego kodu Blik i kilkukrotne naciśnięcie przycisków potwierdzających całą czynność. Cała czynność jest bardzo prosta, zautomatyzowana i nieskomplikowana.

Najistotniejsze kasyna on-line, które posiadają ważną, europejską licencję mają możliwość oferować płatności Blik. Kolejne okno, to lista wraz z wszystkimi przydatnymi opcjami tworzenia depozytu w legalnym kasynie Energy Casino wraz z Blik. Wybieramy usługę Szybkiego Transferu Bankowego, aby dokonać wpłaty do kasyna z Blik.

Dlaczego jakiekolwiek ciało nie jest tym, jak powinieneś obecnie robić jak i również mówić o Kasyno Platnosc Blik

Od momentu chwili wybrania kształty płatności, aż do znalezienia się pieniędzy w twoim koncie, nie powinno minąć większą ilość wiadomości niż kilka minut. Gracze nieczęsto mogą w tej chwili odnaleźć kasyna z opcja BLIK, ze względu na jej miejscowy zasięg.

Płatności bezdotykowe, będą inicjowane i uwierzytelniane bezpośrednio przy aplikacji mobilnej każdego banku, który podaje Blika, natomiast ich ochrona życia i zdrowia będzie gwarantowane m. in. Za sprawą technologi tokenizacji Mastercard Digital Enablement Service. Taka osobiście procedura obowiązuje podczas należności pieniędzy z kasyna online np. Szyfr przepisujesz na portalu banku lub na monitorze bankomatu.

Free Spiny I Promocje Kasynowe W Redbox

BLIK działa na podstawie o sześciocyfrowy kod, który możemy wygenerować w aplikacji mobilnej własnego banku. System kodowania jest aktualny przez dwóch minuty i należy go wpisać przy odpowiednim rejonie. Do zakończenia transakcji niezbędne jest zatwierdzenie płatności w produktów mobilnej, spośród której ów kod wygenerowaliśmy. Gdy całokształt przebiegło pomyślnie, czyli zdążyliśmy wpisać i zatwierdzić system kodowania BLIK, pieniążki zostaną przekazywane błyskawiczne. BLIK to popularna w Polsce strategia płatności elektronicznych, uruchomiona w lutym 2015 roku. System został opracowany i wydaje się obsługiwany poprzez PSP (Polski Standard Płatności), gdzie należą najogromniejsze banki w kraju. Pozwala na zwykłe błyskawiczne przekazywanie pieniędzy.

  • Blik powstał bowiem w 2015 r. i posiadał służyć przyspieszeniu płatności online.
  • Pierwotnym krajem, który ma użyczyć w swoich bankach płatności BLIKiem, będzie prawdopodobnie Rumunia.
  • Istnieją także banki, które w ogóle nie pobierają żadnych opłat związanych z korzystaniem spośród Blika.

Energy Casino, to dzięki główniej stronie www serwisu wybiera „Wpłata”. Co więcej wpisuje sumę depozytu, walutę, wybiera premia i klika w pas z procedurami płatności. Przy kasynie Fortune Clock do kupienia są informacje o tym jak korzystać wraz z bonusów jak i również free spinów. Zobaczcie, dlaczego powinno się korzystać spośród tej formy płatności. Jedną wraz z najważniejszych zalet Blik w kasynach on-line, to, że wszystkie operacje finansowe są bezpłatne. Internauci, którzy chcą zagrać na automatach online Blik, muszą tylko przepisać kod i przycisnąć kilka razy przycisk potwierdzający całą czynność.

Polacy uwielbiają zabawy slotowe ze względu na brak zagmatwanych reguł i zasad, interesującą fabułę i wygląd, https://socialmixin.com/picking-out-effortless-methods-for-chinese-brides/ niskie zapłaty, ale głównie wysokie rekompensaty pieniężne oraz jackpoty. Najczęściej to spółki czy banki współpracujące z BLIKIEM zabierają na własnej osoby wszystkie koszta transakcji. Płatność BLIK w kasynie raczej nie zaakceptować będzie różniła się dlatego od innych płatności, jak na przykład np.

Powszechność programu, bezpieczeństwo oraz całkowita anonimowość transakcji Blik kasyno on-line powinny namówić każdego gracza z naszego kraju. Kasyna online z licencją najczęściej przyjmują wygrane w trakcie kilku godzin. Czasami aczkolwiek zdarza się naprawdę, że wypłata wygranej przy kasynie internetowym z Blik może zając odrobinę więcej czasu. Powodem tegoż są bardzo surowe wymogi licencyjne, które nakładają organizacje państwowe dzięki kasyna online. Muszą one szczegółowo sprawdzać ważność depozytów i stawianych warsztatów.

Continue Reading

Uncategorized

The value of Strategic Planning for Board Management

Published

on

Developing and implementing ideal plans is among the most important jobs of board directors. They are in charge of setting and having company desired goals, overseeing financial records and treatments and creating a strategic plan that aligns with the business.

How the board will go about managing strategy varies dramatically from one company to a different. Some planks are dominated by managers who have more time and insight to focus on the strategy, while others prefer to have their board associates help out in the expansion process.

Best practices suggest that panels start the method by completing a SWOT analysis. This requires analyzing the organization’s talents, weaknesses, possibilities and dangers to create a tactical roadmap for the future.

The board should use the outcomes of your SWOT examination to set strategic goals that are BRILLIANT and significant. These desired goals are designed to achieve the quest and vision of the nonprofit or for-profit business.

In addition , the plank should create metrics to measure improvement toward appointment these SENSIBLE desired goals and develop strategies for achieving each objective. They should likewise review the over here progress of the ideal goals for least quarterly.

The board will need to monitor a company’s improvement against the strategic desired goals to ensure that management is definitely making a good choices and executing in those alternatives effectively. The board can do this by analyzing progress upon specific objectives, looking at progress against strategic desired goals and assessing the impact of acquisitions and divestitures at the business.

Continue Reading

Trending