Connect with us

Arkitekturë

Pse Gen Z po ndryshon identitetin e arkitekturës

Published

on

Gjenerata Z përfshin njerëz të lindur pas vitit 1995. Ata u rritën së bashku me popullarizimin e internetit dhe ndërveprojnë me botën duke integruar të gjitha format e teknologjisë së disponueshme.

Shumëllojshmëria e mediave të disponueshme, shpejtësia në trafikun e informacionit, ndërveprimi në mjedisin virtual dhe përdorimi i përditshëm i këtyre aseteve teknologjike të zakonshme sot, ndikojnë në sjelljen e individëve të këtij brezi, duke frymëzuar shkathtësi, shkathtësi dhe kuriozitet.

Ata janë gjithashtu të interesuar për diversitetin, duke marrë pjesë në disa grupe në të njëjtën kohë, duke kërkuar pikat e lidhjes në rrjedha të ndryshme të mendimit dhe sjelljes, duke qenë gjithëpërfshirës në çdo gjë që bëjnë.

Aktualisht, Gen Z përbën shumicën e popullsisë studentore në mbarë botën dhe të dhënat tregojnë se deri në vitin 2025, punëtorët e Gen Z do të përbëjnë rreth 27% të fuqisë punëtore.

Në statistikat e fundit nga Shërbimi i Pranimit të Kolegjit Universitar (UCAS), një institucion i pavarur i shërbimit të përbashkët të pranimit në MB për arsimin e lartë, 54,810 aplikime për të studiuar arkitekturë u pranuan në vitin 2022, duke shënuar një rritje prej 5% nga 51,980 aplikime të vitit të kaluar. Kjo vazhdoi rrugën në rritje nga viti 2019, kur 48,360 persona aplikuan për të qenë arkitektë në universitetet amerikane dhe angleze.

Dhe si po lidhet ky brez me botën e arkitekturës?

Para së gjithash, arkitektura si praktikë është dixhitale; është një zgjedhje karriere që i përshtatet grupit të aftësive të lindura të këtij brezi të ardhshëm. Realiteti i shtuar, BIM, nanoteknologjitë, analitika e të dhënave dhe AI ​​– epoka dixhitale e arkitekturës u krijua për vendasit e teknologjisë së Gen Z, dhe ata e dinë atë.

Modelimi 3D është një aftësi e vlerësuar në mijëra industri, të tilla si filmi, lojërat dhe reklamat dhe ky brez vlerëson aftësitë e transmetueshme, për shembull.

Arkitektët që punojnë si projektues lojërash ofrojnë një mjedis realist për lojën dhe e bëjnë përvojën e lojës edhe më zhytëse duke përfshirë emocione, ndjenja dhe ndjesi në lojë.

Së fundi, Gen Z është brezi më i ndërgjegjshëm ekologjik që kemi parë ndonjëherë. Me rreth 40% të emetimeve të gazrave serrë që prodhohen nga industria e ndërtimit, këta të rinj janë të vendosur të ndryshojnë narrativën duke bërë atë që bëjnë më së miri.

Ata po sigurojnë që të dëgjohen dhe në këtë mënyrë mund të lehtësojnë ndryshimin, duke i shtyrë sektorët e ndërtimit dhe tregjet e produkteve të transformojnë dhe adoptojnë praktika dhe etiketa të gjelbra në proceset e tyre.

Firmat në mbarë botën kanë ndjerë nevojën për këtë përshtatje të gjelbër dhe po punësojnë ekspertë në arkitekturën natyrore dhe biomimetike, si kanadezi Jamie Miller, i cili u punësua nga B+H për të ndihmuar firmën të mbushë projektet e saj me dizajne nga natyra.

Me avancimin e shpejtë të teknologjisë, Gen Z do të jetë në gjendje të sjellë aftësi dhe vlera premtuese që do të përfitojnë profesionin e arkitekturës si dhe mjedisin në nivel global. Ndërsa ky brez vazhdon të rritet dhe të zhvillohet krahas softuerit, harduerit, teknikave dhe materialeve të reja që ende nuk i kemi imagjinuar, nuk ka dyshim se do të shohim një shkëmbim profesional global, duke kapërcyer boshllëqet midis vendeve dhe industrive të ndryshme. Ato do të jenë një katalizator për një shkëmbim kulturor që synon të përfitojë të gjithë./Media Ndërtimi.

Arkitekturë

“Mad Architects” zbulon projektin e veçantë për terminalin 3 të aeroportit në Changchun të Kinës

Published

on

 

Udhëhequr nga Ma Yansong, “MAD Architects” ka prezantuar projektin e saj në një konkurs ndërkombëtar për projektimin e Terminalit 3 të Aeroportit Ndërkombëtar Changchun ‘Longjia’ në Kinë.

Propozimi është hartuar në bashkëpunim me Institutin e Planifikimit dhe Dizajnit të Aeroportit të Kinës dhe Institutin e Dizajnit Arkitekturor të Pekinit.

Qyteti Changchun, i vendosur në një nga metropolet industriale të prodhimit të rajonit verilindor të Kinës dhe shtëpia e njëzet e tre milionë njerëzve, është vendosur të ketë aeroportin më të madh në provincën Jilin, me një sipërfaqe prej 177,6 hektarësh dhe një sipërfaqe totale ndërtimi prej 270,000 metra katrorë .

Pas përfundimit, terminali pritet të pranojë njëzet e dy milionë pasagjerë çdo vit përmes pesëdhjetë e katër portave të reja të avionëve.

Qyteti është i rrethuar nga burime të shumta natyrore, të tilla si pyjet e dendura të njohura në Azinë Verilindore dhe është një qendër kryesore ndërkombëtare në rajon.

MAD Architects ka paraparë  që ndërtesa e re e terminalit të aeroportit Changchun të ketë një atmosferë të qetë dhe tërheqëse, si nga distanca ashtu edhe nga brenda.

Kur udhëtarët mbërrijnë nga stacioni “Longjia” ose parkingu, ata do të mirëpriten nga formë unike e terminalit në formë ventilatori që i ngjan një “pende lundruese” – një kujtesë e avionëve që do të nisen dhe do të mbërrijnë nga terminalet e tij gjatë rrjedhës së ditë.

Arkitektët e projektojnë terminalin me një strukturë korridori me tre krahë të rrethuar me harqe në mënyrë që të sigurojnë një plan urbanistik harmonik kur lidheni me zonat e terminaleve T1 dhe T2.

Ndërsa pasagjerët do të hyjnë, ata do të priten nga një kat përdhesë i madh dhe i pandërprerë që ofron qasje të drejtpërdrejtë në metro, rrugë dhe forma të tjera transporti që lidhin terminalin me zonën më të madhe.

Terminali i aeroportit është planifikuar nga MAD Architects me peizazh të brendshëm të harlisur për t’i bërë jehonë “Qytetit kopsht” përreth Changchun.

Duke iu afruar terminalit, udhëtarët do të takohen me një bollëk pyjesh, liqenesh, livadhesh dhe kodrash, ndërsa pjesa e brendshme e aeroportit përmban një “kopsht të zonës së ftohtë” me pemë, mbulesa tokësore dhe veçori ujore të cilat janë të gjitha vendase në rajon.

Çatia në formë pendë e sallës së nisjes lejon që drita natyrale të vërshojë në brendësi, duke krijuar një atmosferë të ndritshme dhe tërheqëse që shtrihet në kopshtet brenda.

Tavani i veçantë prej druri kontribuon në ambientet e brendshme dinamike, duke u harmonizuar me çatinë organike dhe dritat e sipërme./Media Ndërtimi

Continue Reading

Arkitekturë

Projektohet ashensori që u mundëson banorëve të drejtojnë automjetet direkt në apartamentet e tyre

Published

on

Studioja projektuese ‘Sieger Suarez Architects’ dhe ‘Dezer Development’ kanë publikuar pamjet që detajojnë dizajnin e një ashensori që u mundëson banorëve të drejtojnë automjetet direkt në apartamente e tyre në të gjitha nivelet e rrokaqiellit 61-katësh në Miami Beach.

Bentley Residences është një projekt i përbashkët midis Sieger Suarez Architects (SSA), Bentley dhe Dezer Development.

SSA doli me konceptin për ashensorin e makinës, i cili më pas u patentua nga Dezer Developments me emrin “Dezervator”.

Çdo njësi e rrokaqiellit i gjatë 228 metra do të ketë një garazh me tre ose katër makina të bashkangjitur drejtpërdrejt në të, i cili mund të arrihet me një nga katër ashensorët që qasen nga kati përdhes.

Për të filluar në vend, rrokaqiell është projekti i parë rezidencial i markës nga prodhuesi britanik i automobilave dhe është vendosur të përfundojë në vitin 2026.

Struktura e ndërtesës është në formë ovale, dhe apartamentet individuale kanë edhe forma ovale për shkak të sasisë së madhe të ballores prej xhami./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Arkitekturë

Zbulohet koncepti për autostradën urbane 93 km të Dubait, lidhë tre milionë banorë nëpërmjet transportit

Published

on

URB, një zhvillues i qyteteve të qëndrueshme me bazë në Dubai, ka zbuluar detaje rreth autostradës së re urbane 93 km të gjatë – The Loop në Dubai.

Autostrada do të lidhë tre milionë banorë nëpërmjet mënyrave të transportit me vendndodhje dhe shërbime kyçe.

E planifikuar si një autostradë urbane e qëndrueshme, projekti thuhet se do të bëhet “infrastruktura më e zgjuar e çiklizmit dhe drejtimit kudo në botë”.

URB shton se projekti do të sigurojë një mjedis të këndshëm të kontrolluar nga klima, gjatë gjithë vitit, me shtimin e bërjes së ecjes dhe çiklizmit mënyrën kryesore të transportit për banorët e Dubait.

Duke zbuluar konceptin e ri, CEO i URB Baharash Bagherian, tha se “The Loop ofroi një mundësi të shkëlqyer për të nxitur një frymë sipërmarrëse në lëvizshmërinë urbane dhe Dubai është vendi më i mirë për të. Kjo është e ardhmja e infrastrukturave të lëvizshmërisë urbane, të cilat janë më shumë se sisteme transporti të qëndrueshme.

“Këto lloj infrastrukturash janë hapësira dhe shërbime për njerëzit, ku mund të ofrohen edhe shërbime të ndryshme të kohës së lirë dhe komunitare. Këto lloj infrastrukturash janë një mënyrë e këndshme e transportit të qëndrueshëm, pavarësisht nga kushtet e motit,” shtoi ai./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending