Connect with us

Ndërtim

Parisi rivendos kufirin e lartësisë për ndërtesat e reja në qytet

Published

on

Parisi ka rivendosur një kufi të lartësisë për ndërtesat e reja në qytet, pas ndërtimit të diskutueshëm të kullës Tour Triangle të projektuar nga studio zvicerane Herzog & de Meuron.

Kufiri i lartësisë, i shpallur dje, do të kufizojë ndërtesat e reja në kryeqytetin francez në një lartësi prej 37 metrash ose 12 kate.

Ai rivendos të njëjtin ligj parisian të planifikimit që u prezantua në 1977 pas ndërtimit të Tour Montparnasse, një kullë zyre 210 metra e lartë nga arkitektët Eugène Beaudouin, Urbain Cassan dhe Louis Hoym de Marien, e cila gjithashtu u kontestua shumë.

Kufiri i lartësisë i vitit 1977 ishte në fuqi deri në vitin 2010. Ai u përmbys nga ish-kryetari i bashkisë Bertrand Delanoë për një kufi prej 180 metrash për kullat e zyrave dhe 50 metra për blloqet e banimit.

Ndalimi është rifutur si pjesë e Planit Urban Lokal Bioklimatik të kryebashkiakut Anne Hidalgo, i cili synon të reduktojë emetimet e karbonit në Paris.

Ajo u nxit gjithashtu nga ndërtimi i kullës në formë piramide Tour Triangle nga Herzog & de Meuron, e cila filloi në 2021 dhe është planifikuar të përfundojë në 2026.

Ndërtimi i tij, i cili është përballur me reagime të kundërta dhe është vonuar me 12 vjet për shkak të betejave të ndryshme ligjore dhe planifikuese, është bërë fokusi i përpjekjes së këshillit për të kufizuar lartësitë e ndërtesave, së bashku me rrokaqiejt Tours Duo 180 dhe 125 metra të lartë nga Jean Nouvel.

Kina gjithashtu kohët e fundit kufizoi lartësinë e ndërtesave në vend. Ndërtimi i rrokaqiejve super të lartë është kufizuar në 500 metra, me ndërtesa mbi 250 metra “të kufizuara rreptësisht”. Politika e re, e publikuar në faqen e internetit të Ministrisë së Strehimit dhe Zhvillimit Urban-Rural, ndaloi gjithashtu “sjelljen e kopjimit” dhe vendosi rolin e arkitektëve kryesorë në qytetet e saj./Media Ndërtimi

Ndërtim

Përfundojnë punimet në themelet e Arenës sportive në Milano në vlerë 180 milionë euro

Published

on

Specialisti i inxhinierisë së tokës Trevi ka përfunduar punimet në ndërtimin e themeleve për Arenën e re Santa Giulia 180 milionë euro në Milano, Itali.

Salla sportive me shumë qëllime e projektuar nga arkitekti britanik David Chipperfield dhe Arup, do të presë garat e hokejit mbi akull për meshkuj për Lojërat Olimpike Dimërore 2026 në Milano dhe Kortinë.

Puna kryesore e Trevit përfshinte ndërtimin e 883 shtyllave duke përdorur teknologjinë CFA, 340 prej të cilave kanë një diametër prej 1000 mm dhe 543 të tjerat një diametër prej 1200 mm.

Zona e arenës së re ka toka të përbërë nga rërë dhe zhavorr me shtresa llumi dhe torfe; sipërfaqja e punës bëhet rreth një metër mbi tavolinën e ujit.

Ndërkohë, 100% e materialit të gërmuar të prodhuar nga punimet e gërmimit u rikuperua për përdorim në ndërtimin e rrugëve dhe mbushjet e punimeve civile.

Trevi përdori pajisje për aktivitetet e gërmimit të prodhuara nga Divizioni Soilmec i Trevi Group dhe pjesë e linjës Blue-tech. Makineria është projektuar për të reduktuar konsumin dhe emetimet e CO2 dhe për të frenuar ndotjen akustike./Media Ndërtimi

Continue Reading

Ndërtim

Bechtel do të ndërtoj termocentralin e parë bërthamor të Polonisë

Published

on

Kontraktori amerikan Bechtel dhe Westinghouse Electric Company kanë nënshkruar një marrëveshje zyrtare për partneritet në projektimin dhe ndërtimin e termocentralit të parë bërthamor të Polonisë.

Fabrika, në vendndodhjen Lubiatowo-Kopalino në Pomerani, vlerësohet të kushtojë 20 miliardë dollarë.

Konsorciumi dhe shoqëria polake Polskie Elektrownie Jądrowe pritet të nënshkruajnë një kontratë shërbimesh inxhinierike javën e ardhshme.

Qeveria polake zgjodhi teknologjinë e reaktorit Westinghouse AP1000® për programin e saj të parë të energjisë bërthamore në nëntor 2022.

Licencimi dhe puna inxhinierike tashmë është duke u zhvilluar për projektin./Media Ndërtimi

Continue Reading

Ndërtim

Filluan punimet për ndërtimin e dy godinave të para në Portin e ‘Durrës Marina’

Published

on

 

Nisin punimet në Portin e ‘Durrës Marina’, pjesë e një projekti të rëndësishëm në sektorin e hoteleri turizmit. Marina turistike e Durrësit është tashmë realitet dhe jo vetëm projekt në letër.

Në pjesën lindore të portit kanë nisur punimet për ndërtimin e dy godinave të para, për të  cilat është dhënë leja e ndërtimit në fillim të muajit të kaluar.

Firma e ndërtimit që ka fituar të drejtën për ndërtimin e dy hoteleve të para 8 katëshe, po kryen punimet për rrethimin e kantierit dhe gërmimin e bazamentit për dy ndërtesat ne fjalë.

Leja e Ndërtimit dhënë nga Këshilli Kombëtar i Territorit: për objektin: “Godinë banimi dhe shërbimi me 1, 6, 7, 8 dhe 10 kate mbitokë, 1 kat pjesërisht parkim nëntokë dhe 1 kat parkim nëntokë” dhe “Godinë banimi dhe shërbimi 1, 6, 7 dhe 8 kate mbitokë, 1 kat pjesërisht parkim nëntokë dhe 1 kat parkim nëntokë”, Zona 02, Zona e menaxhimi A02 dhe A04, me vendndodhje në “Marina & Jahtet e Durrësit”, me subjekt zhvillues shoqërinë “Durrës Marina” SH.A.

Në projektin e Durrës Marina parashikohet të ndërtohen një sërë rezidencash luksi, ndërsa në sipërfaqen ujore parashikohet ndërtimi i kalatave për strehimin e jahteve të përmasave të ndryshme./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending