Connect with us

Ndërtim

Një nga të dënuarit për trafikim në Spanjë pastronte para në Tiranë përmes ndërtimeve

Published

on

Dy shqiptarë të dënuar për trafikimin e 50 kg heroinë në Spanjë bënë sukses në Shqipëri njëri si biznesmen ndërtimi dhe tjetri si vëllai i një prokurori – ndërsa pasuritë e tyre mbeten ende të paprekura.

Trajektorja e Pashuk Gjinit nga biznesi i drogës në atë të ndërtimit nuk është një rast unik.

Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Parandalimit të Pastrimit të Parave, DPPP, sektori i ndërtimi është veçanërisht i ekspozuar nga fluksi i parave kriminale që depërtojnë në ekonominë e varfër të vendit.

“Pastrimi i parave nëpërmjet pasurive të paluajtshme mbetet një instrument ende dominues në Shqipëri, krahasuar me format e tjera për pastrimin e produkteve të veprës penale,” tha DPPP në një përgjigje me shkrim.

Pastrimi i parave në ndërtim shkon pas në dekada që prej kohës kur krimi i organizuar nisi të gjeneronte fitimet e veta në Shqipëri. Por sipas Arjan Dyrmishit, ekspert i sigurisë nga Qendra për Studimin e Demokracisë dhe Qeverisjes, format dhe përmasat janë shumëfishuar.

“Në vitet ’90, pastrimi i parave quhej investim,” kujton Dyrmishi, ndërsa shton se sot krimi i organizuar ka “më shumë para, më shumë influencë dhe informacion”.

“Kështu i janë drejtuar sektorëve që janë më fitimprurës, si ndërtimet në zona me çmime më të larta dhe ndërtimet më strategjike në zonat bregdetare,” shtoi ai.

Kryeqyteti shqiptar mban rekordin e çmimeve, ndërsa kullat e larta prej xhami dhe betoni u kanë zënë vendin ndërtesave të vjetra në qendrën historike. Sipas databazës globale “Numbeo”, Tirana e vitit 2022 është në nivele të ngjashme me Londrën dhe Romën sa i përket raportit mes çmimit të pronave dhe të ardhurave.

Në vitin 2021, sipërfaqja e banesave të ndërtimit të miratuara në Tiranë arriti nivelin më të lartë historik që nga viti 2005. Sektori njohu gjithashtu një rekord kompanish të reja ndërtimi, ndërkohë që sipërmarrje të tjera biznesi po mbylleshin për shkak të krizës së shkaktuar nga pandemia.

Ornela Liperi, kryeredaktore e revistët ekonomike “Monitor” thotë se në Tiranë po ndërtohet shumë përtej kërkesës dhe mundësive të ekonomisë së ligjshme.

“Shumë firma ndërtimi të fjetura u riaktivizuan sërish pas viteve 2017-2018 dhe të tjera u ngritën nga hiçi,” tha Liperi.

“Rreth 40% e flukseve të ndërtimit nuk justifikohet nga burimet formale,” shtoi ajo, ndërsa ngre dyshime se ky marzh mund të jetë “pastrim parash”.

Edhe Eduart Gjokutaj, ekspert financiar nga organizata ALTEX, e sheh sektorin e ndërtimit si një nga “lavatriçet” kryesore të parave informale. Depërtimi i këtyre parave kriminale në ekonominë e varfër të vendit ndjek sipas Gjokutajt skemat tradicionale.

“Blerja e një emri tregtar është hapi fillestar për të mundësuar strukturën legale për pastrimin e parave,” thotë Gjokutaj, ndërsa shton se projektet e shtrenjta ndërtimore përballohet më pas nga “paratë që janë futur në biznes”./Media Ndërtimi.

 

Një kategori e dytë zgjedh që të përdorë persona të tretë.

“Mund të mos zotërojnë pasuri apo para në emër të tyre, por ata jetojnë në luks falë përdorimit të individëve që i kanë përzgjedhur të bëjnë ‘lojën’ e bizneseve të ligjshme,” shton ai.

 

Ndërtim

Berlini do të ndërtojë banesa dhe lagje teknologjike pa makina në ish-aeroportin Tegel

Published

on

Ndërtimi do të fillojë në rizhvillimin e ish-aeroportit Tegel të Berlinit në një qendër kërkimore teknologjike, një zonë rezidenciale dhe rezervë natyrore në veriperëndim të qytetit.

I quajtur Berlin TXL – Republika Urban Tech (Berlin TXL), zhvillimi do të përfshijë një park kërkimor, zonë të peizazhuar dhe Schumacher Quartier – një lagje banimi pa makina që do të strehojë deri në 10,000 njerëz.

Ndërtimi në zonën prej pesë kilometrash katrorë do të fillojë më vonë këtë vit, me përfundimin e lagjes së parë rezidenciale të planifikuar për vitin 2027.

Projekti udhëhiqet nga Shteti i Berlinit, i cili autorizoi Tegel Projekt me zhvillimin dhe menaxhimin e Berlin TXL dhe Schumacher Quartier.

Tegel Projekt e quan Berlin TXL “një nismë unike në Evropë” dhe synon që të ofrojë një model të qëndrueshëm për qytetet moderne urbane që përballen me një krizë strehimi.

Aeroporti brutalist Tegel, të cilit iu dha statusi historik në vitin 2019, ishte në prag të mbylljes që nga viti 2011, ndërsa qyteti priste mbërritjen e Aeroportit të Brandenburgut të Berlinit, i cili u shty për shkak të një sërë vonesash të njëpasnjëshme. Përfundimisht u mbyll më 30 tetor 2020.

Imazhet e aeroportit origjinal, i cili u ndërtua pothuajse tërësisht në beton dhe metal, u kapën nga fotografët Robert Rieger dhe Felix Brüggemann në një libër të titulluar Flughafen Tegel.

Aeroporti Tegel nuk është i vetmi aeroport në Berlin që ka pësuar një transformim. Aeroporti Tempelhof i qytetit, i cili shërbeu si aeroport nga viti 1927 deri në 2008, është përdorur si një hapësirë ​​rekreative dhe panair dizajni, si dhe si kampi më i madh i refugjatëve në Gjermani./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Ndërtesa më e lartë në botë me lëndë druri ndërtohet në Amerikë

Published

on

Një objekt banesor prej 86.6 metra e lartë prej druri në Milwaukee, SHBA, është njohur si struktura më e lartë në botë me masë druri.

Zyrtarët nga Këshilli për Ndërtesat e Larta dhe Habitatin Urban (CTBUH) e kanë shpallur zyrtarisht Ngjitjen 25-katëshe si ndërtesën hibride më të lartë në botë prej druri-betoni.

Ndërtesa përmban 259 apartamente dhe katet e saj të banimit prej druri masiv janë ndërtuar mbi një garazh parkimi prej betoni pesëkatëshe duke përdorur një sistem trarësh glulam.

Kolonat mbështesin dyshemetë prej druri të ndërthurura, me dy bërthama betoni që ofrojnë qëndrueshmëri anësore. Trarët e betonit të posttensionuar transferojnë ngarkesat nga dyshemetë e banimit në strukturën e garazhit prej betoni më poshtë.

Rreth 50% e strukturës masive të drurit të Ascent mbetet e dukshme brenda ndërtesës, kështu që banorët mund ta shohin dhe prekin atë.

Është vlerësuar se përdorimi i lëndës drusore masive për sistemin strukturor uli kohën e ndërtimit me afërsisht 25%, krahasuar me një ndërtesë betoni të ndërtuar në mënyrë konvencionale të së njëjtës shkallë. Ascent u ndërtua duke përdorur një model dixhital binjak, kështu që çdo rreze, kolonë dhe panel mund të mbërrinte në vend gati për t’u montuar, me vrima të hapura paraprakisht.

Procesi i ndërtimit të Ascent mblodhi së bashku ekspertë nga e gjithë bota dhe shpresohet që të ketë krijuar një model për projektet e ardhshme të drurit të gjatë./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

ScottishPower po planifikon të ndërtojë një impiant hidrogjeni prej 150 milionë funtesh

Published

on

ScottishPower po planifikon të ndërtojë një fabrikë hidrogjeni të gjelbër prej 150 milionë funtesh (177 milionë euro) në Portin e Felixstowe në MB për të furnizuar trenat, kamionët dhe anijet, sipas një raporti të lajmeve nga Guardian.

Impianti 100 megavat, i bazuar në portin Suffolk, thuhet se “do të sigurojë karburant të mjaftueshëm për të fuqizuar 1300 kamionë me hidrogjen nga viti 2026”.

Raporti i lajmeve thotë gjithashtu se kompania me bazë në Skoci ka paraqitur një aplikim në Fondin Net Zero të Hidrogjenit të qeverisë – një fond i krijuar për të siguruar mbështetjen e shtetit për të zhvilluar projekte hidrogjeni me karbon të ulët për tre vitet e ardhshme.

Thuhet se ScottishPower ka plane për të ndërtuar objektin në tokë kafe, ku i gjithë uzina do të jetë sa një fushë futbolli. Është vlerësuar se projekti mund të kushtojë një total midis 100 milion £ (118 milion €) dhe 15 milion £ (177 milion €)./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending