Connect with us

Infrastrukturë

Në Golem çmimi maksimal i shitjes së një banese arriti 1,500 euro për metër katror, në Gjirin e Lalëzit vlerat variojnë nga 2,400 deri 3,300 euro

Published

on

Kërkesa për blerje apartamentesh në këtë periudhë kryesohet për tregun e shitblerjeve të pronave në bregdet.

Ndërsa në Tiranë sipas Shoqatës së Ndërtuesve të Shqipërisë, kërkesa për apartamente është e njëjtë krahasuar me vjet.

Kryetari i Shoqatës së Ndërtuesve të Shqipërisë Erjon Harizi tha për Monitor s e krahasuar me vjet kërkesa për prona në bregdet është rritur 20 deri 30% krahasuar me vitin e kaluar. Ndër zonat më të preferuara për blerje të pasurive të paluajtshme është Vlora, Palasa dhe Saranda. Kryetari i Shoqatës së Ndërtuesve tha se 40% e blerësve të pronave në bregdet janë shtetas me pasaportë të huaj.

Më herët edhe nga zyra e shitjeve të kompanisë “Concord Investment” u pohua se për resortet në jug të vendit ka rritje të kërkesës, që dominohet më shumë nga të huajt e ndikuar nga fluksi i lartë i turistëve. Blerësit e huaj sipas tyre, po tregojnë më shumë interes për blerje prone me qëllim investimi për shkak të leverdishmërisë së çmimet krahasuar me fqinjët.

Sakaq në nisje të sezonit të pranverës çmimet e pronave në bregdet sipas të dhënave të agjencive imobiliare për Monitor rezultuan mesatarisht 25% më të shtrenjtë në raport me vitin e kaluar, shkruan Monitor.al

Në resortet në zonat bregdetare si: Palasë, Orikum dhe Sarandë çmimi maksimal i shitjes së apartamenteve arriti 4,000 euro për metër katror.

Në vijën e parë të ndërtimit të resorteve në Lungomare apartamentet po shiten me çmim 3,500 euro për metër katror. Krahasuar me vjet çmimet e pronave të vijës së parë të Lungomares në Vlorë janë shtrenjtuar 25%.

Me tepër shtrenjtim të çmimeve pati në zonat Orikum dhe Radhimë. Çmimi i pasurive për rezidentët në Radhimë dhe Orikum brenda vitit shënuan rritje 67 deri 88% sipas të dhënave për çmimet e shitjes të agjencive së pasurive të paluajtshme. Agjentët e pasurive të paluajtshme pohojnë se në vijën e parë për zonat bregdetare të jugut nuk gjen pasuri të paluajtshme me çmim nën 3,000 euro.

Në Golem çmimi maksimal i shitjes arriti 1,500 euro për metër katror dhe në Gjirin e Lalëzit vlerat variojnë nga 2,400 deri 3,300 euro për metër katror.

Në zonën e shkëmbit të Kavajës çmimet maksimale të shitjes kanë arritur 1,800 euro për metër katror nga 1,500 euro që ishin vjet (rritja 20%).

Brenda qytetit të Sarandës çmimet e apartamenteve siç pohoi më herët Eron Çumani një drejtuesit të një prej agjencive më të vjetra në qytet “Saranda Property” variojnë 1,500 euro për metër katror për ndërtesa e ndërtuara para 10 vitesh deri në 2,200-2,500 euro për metër katror te ndërtimet e reja me vendndodhje 500 deri 1,000 metra larg detit.

Ndërsa për apartamentet e reja në proces ndërtimi në breg të detit, vija e para çmimet nisin mbi 3,000 euro për metër katror./Media Ndërtimi

Infrastrukturë

Përballë deficitit prej 19 miliardë eurosh, a është i dënuar megaprojekti Rail Baltica?

Published

on

Zyra Kombëtare e Auditimit të tre vendeve evropiane – Estonia, Letonia dhe Lituania – lëshoi ​​një raport të përbashkët auditimi dhe një deklaratë për shtyp, e cila hodhi dyshime mbi fizibilitetin financiar të hekurudhës ndërvendore të planifikuar Rail Baltica, duke thënë se kostoja e parashikuar fillimisht është rritur ‘katërfish. në shtatë vjet, dhe mund të shkaktojë një deficit nga 10 deri në 19 miliardë euro (11 deri në 20 miliardë dollarë).

Në terma të hapur, raporti tha se përfundimi i projektit në qëllimin e tij aktual nuk është një siguri, dhe ndoshta edhe e pamundur.

Projekti Rail Baltica synon të integrojë shtetet baltike në rrjetin hekurudhor evropian përgjatë një linje 870 km që shkon nga Helsinki në Finlandë dhe Talini në Estoni në veri, në Varshavë në Poloni më në jug. Një konsorcium i Eiffage, Budimex dhe Rizzani de Eccher fitoi një kontratë gati 4 miliardë euro në maj për një seksion linjë 230 km.

Brenda kufijve të tyre, si pjesë e planit fillestar, Estonia do të shihte 213 km ndërtim hekurudhor, Letonia 265 km dhe Lituania 392 km.

Duke iu përgjigjur raportit, Rail Baltica tha se projekti kishte “evoluar ndjeshëm” që nga analiza e kostos-përfitimit të vitit 2017 si rezultat i inflacionit prej 40% në shtetet baltike midis 2017 dhe 2022, zgjerimi i fushëveprimit dhe të dhëna më të sakta.

Ai pretendoi se përfitimet ekonomike të projektit do të tejkalonin kostot, në një total prej 48 miliardë eurosh për shtetet baltike dhe se po kërkon “burime të ndryshme financiare” duke përfshirë investime private dhe kredi, në varësi të buxhetit të ardhshëm të BE-së.

Duke zbërthyer rritjen e kostos, ai ia atribuoi 31% të rritjes parashikimeve më të larta të kostos për shkak të rritjes së projektit midis 2017 dhe 2023, i cili përfshinte lidhje shtesë rajonale të lëvizshmërisë, ndryshime në standardet teknike dhe përmirësime në siguri dhe performancë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Fiksimi kinez me portet! Ndërtimi i ri në Peru që shqetëson SHBA

Published

on

Në Peru, në bregun e Paqësorit të Amerikës së Jugut, Kina po ndërton një megaport që mund të sfidojë ndikimin e SHBA-së në një rajon të pasur me burime, të cilin Uashingtoni e ka konsideruar prej kohësh… oborrin e saj.

Porti i ujërave të thella Chancay është mjaft i rëndësishëm për Pekinin, saqë lideri kinez Xi Jinping pritet ta përurojë atë në fund të vitit në udhëtimin e tij të parë në kontinent që nga pandemia, sipas informacioneve nga Wall Street Journal.

Chancay, e cila është në pronësi të shumicës nga grupi gjigant China Ocean Shipping i njohur si Cosco, premton të përshpejtojë tregtinë midis Azisë dhe Amerikës së Jugut, duke përfituar përfundimisht klientët deri në Brazil me kohë më të shkurtra tranziti përtej Paqësorit për gjithçka, nga boronicat tek bakri. Kina ka blerë të drejtat për të zhvilluar dhe menaxhuar një zinxhir portesh që shtrihen nga vendet e Azisë Jugore në Lindjen e Mesme, Afrikë, Europë dhe Amerikën e Jugut.

Ndërsa kombet në mbarë botën ‘dridhen’ nga një përmbytje e re e mallrave të lira të prodhuara kineze, porti mund të hapë tregje të reja për automjetet elektrike dhe eksporte të tjera. Kina është tashmë partneri kryesor tregtar për pjesën më të madhe të Amerikës së Jugut.

SHBA shqetësohet se kontrolli i Kinës mbi atë që mund të bëhet qendra e parë e vërtetë e tregtisë globale e Amerikës së Jugut do t’i lejojë Pekinit të forcojë më tej kontrollin mbi burimet e rajonit, të thellojë ndikimin e tij midis fqinjëve më të afërt të Amerikës dhe më në fund të vendosë ushtrinë e tij në afërsi./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Punimet në stadiumin “Fadil Vokrri” drejt përfundimit

Published

on

Punimet në stadiumin “Fadil Vokrri” po shkojnë drejt përfundimit, ka bërë të ditur Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Kosovës, Hajrullah Çeku.

“Punimet në stadiumin “Fadil Vokrri” drejt përfundimit. Jemi siguruar që të punohet me intensitet e profesionalizëm të lartë. Fusha hibrid e vendosur është teknologjia e fundit e fushave dhe e para e llojit të tillë në Kosovë. Mirëmbajtja do të bëhet me pajisje të veçanta dhe inovative të cilat janë të dedikuara për fushat hibrid”, ka shkruar Çeku në rrjetin social Facebook, duke shpërndarë edhe fotografi të gjendes së fushës.

Gjatë fushatës së kualifikimeve për Euro 2024 Kosova kishte pranuar kritika për gjendjen e fushës./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending