Connect with us

Ndërtim

Mungesa e materialeve: Çfarë do të prodhoj kostoja e lartë e çelikut dhe betonit!

Published

on

Pushtimi rus i Ukrainës po rrit kostot tashmë të larta të çelikut dhe betonit. Lucy Barnard zbulon se si industria e ndërtimit është një nga më të ekspozuara ndaj krizës globale të energjisë dhe se si faturat super të larta të gazit po ndikojnë në projekte

Në qytetin gjerman të Shtutgartit, tejkalimet e kostove janë një pikë e dhimbshme. Puna në megaprojektin Stuttgart 21 për të rizhvilluar terminalin historik hekurudhor të qytetit dhe për ta rikonfiguruar atë si një qendër moderne e transportit nëntokësor është tashmë tre vjet me vonesë dhe më shumë se tre herë mbi buxhetin.

Arsyet për rrëshqitjen drastike të orarit për projektin – të emërtuar sepse supozohej të zinte në shekullin e 21-të – përfshijnë çdo gjë nga vonesat e planifikimit deri te rregulloret e reja mjedisore të krijuara për të mbrojtur biodiversitetin.

Por në mars, kur kompania shtetërore gjermane hekurudhore Deutsche Bahn, e cila zotëron projektin së bashku me qeveritë federale, të qytetit dhe të shtetit, njoftoi se po rishikonte përsëri buxhetin për të marrë kostot totale prej 9.15 miliardë euro (9.9 miliardë dollarë amerikanë) arsyeja pse dha për shtimin e një kostoje shtesë prej 950 milionë eurosh (1.03 miliardë dollarë amerikanë) ishte rritja e shpejtë e çmimit të materialeve të ndërtimit.

“Arsyeja për zhvillimin e pafavorshëm është rritja e konsiderueshme e çmimeve për kompanitë e ndërtimit, furnizuesit dhe lëndët e para,” tha një zëdhënës i Deutsche Bahn në një deklaratë të botuar pas një takimi me bordin mbikëqyrës të projektit i cili mbikëqyr skemën dhe që kishte përcaktuar një kornizë të mëparshme të kostos. prej 8.2 miliardë euro (8.9 miliardë dollarë amerikanë) në 2018.

Deutsche Bahn nuk është vetëm. Firmat e ndërtimit në të gjithë botën janë të shqetësuara se përdorimi i tyre i madh i materialeve të prodhuara duke përdorur procese intensive energjie po rrit kostot dhe po i lë ato veçanërisht të ekspozuara ndaj mungesës globale të energjisë.

Në mars, çmimet e gazit u rritën në nivelet e krizës pasi sanksionet perëndimore u futën si hakmarrje ndaj pushtimit rus të Ukrainës, paksa e fortë ndaj furnizimit tashmë të shtrirë nga një rikthim global i kërkesës pas pandemisë.

Sipas Reuters, çmimet për gazin natyror me shumicë janë rritur në nivele rekord, duke arritur më shumë se 120 € (130.6 dollarë) për megavat orë në fillim të prillit, nga 19.2 € (20.9 dollarë) një vit më parë. Çmimet e naftës gjithashtu janë rritur ndjeshëm që nga pandemia, me çmimin e naftës së papërpunuar Brent që u rrit nga niveli më i ulët prej 24,64 dollarë amerikanë për fuçi në prill 2020 në 105,25 dollarë për fuçi në prill 2022. Dhe të ardhmes për qymyrin termik – lloji i përdorur në termocentralet – u rritën në 281 dollarë për ton në prill 2022, nga 49,28 dollarë amerikanë në 2020./Media Ndërtimi.

Ndërtim

Ndërtimi i objektit kërkimor nënujor, akomodon 20 banorë

Published

on

Proteus Ocean Group, një sipërmarrje sociale e sektorit privat, ka zgjedhur firmën inxhinierike me bazë në Itali Drass Group si partnerin e saj në Ndërtimin e Prokurimit Inxhinierik (EPC) për ndërtimin e Proteus, një objekt kërkimi nënujor.

Drass Group është i specializuar në teknologjitë nënujore dhe hiperbarike dhe do të ndihmojë në konsultimin e Proteus Ocean Group për projektimin, ndërtimin dhe instalimin në vend të projektit.

Thuhet se objekti përmban laboratorë kërkimi për eksperimente në vend, një strukturë të prodhimit video në shkallë të plotë për media dhe programe edukative të transmetimit të vazhdueshëm të drejtpërdrejtë, dhe një pishinë hëne për t’u ofruar studiuesve qasje të pandërprerë në oqean.

Ai do të përfshijë gjithashtu serën e parë nënujore dhe zonat sociale, hapësirat e punës dhe dhomat e gjumit për deri në 20 banorë.

“Frymëzuar nga puna e eksploruesve dhe ndërtuesve para nesh, Proteus do të luajë një rol jetësor në ruajtjen dhe kuptimin e oqeaneve tona, duke çuar më tej shkencën e oqeanit, duke mundësuar eksplorimin dhe vendosjen e lidhjes njerëzore të oqeanit të nevojshëm për të frymëzuar brezat e ardhshëm për të mbrojtur burimin e njerëzimit. jeta,” tha Fabien Cousteau, themeluesi i Proteus Ocean Group.

E vendosur në brigjet e Curaçao, një ishull në veri të Venezuelës, objekti kërkimor synon t’u mundësojë studiuesve, akademikëve, qeverive dhe industrive private, mediave dhe aquanautëve privatë të kalojnë më shumë kohë në thellësi.

Instalimi i Proteus pritet të fillojë në vitin 2025./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Bëhet një zgjidhje e qëndrueshme për ndërtimin detar

Published

on

Aty ku strukturat e betonit nënujorë shihen shpesh si pushtues që dëmtojnë biologjinë detare, krijuesit e ECOconcrete këmbëngulin se përzierja e tyre ka potencialin për të sjellë jetë të re në zonat përreth porteve, valëve të valëve dhe zhvillimeve ujore.

Në një pyetje dhe përgjigje me Construction Europe, Andrew Rella i kompanisë, PHD, përshkruan produktin dhe procesin.

Si e zvogëlon ECOconcrete sasinë e kërkuar të çimentos? Gjithashtu, si prodhohet pa pasur nevojë për kimikatet e pranishme në shumicën e betoneve të përdorura në porte?

Përgjigje: Përzierja jonë, e bërë nga mbi 50% materiale të ricikluara dhe nënprodukte, mund të përfshihet drejtpërdrejt në përzierjen e betonit në një sasi të barabartë me 10% të përmbajtjes së materialeve çimento. Në varësi të dizajnit të përzierjes, shtimi i përzierjes do të rrisë rezistencën në shtypje deri në 10%, gjë që në projekte të ndryshme ka rezultuar në një mundësi për të reduktuar përmbajtjen origjinale të materialeve çimento. Përzierja shtohet krahas përzierjeve të tjera të kërkuara (si superplastifikuesit, futësit e ajrit, ngadalësuesit, përshpejtuesit) për të neutralizuar një sërë faktorësh negativë të betonit standard dhe për ta bërë betonin më mikpritës për jetën detare.

Teknologjia ECOconcrete promovon rekrutimin e specieve kalcitike si barnacles, koralet, gocat e detit dhe algat korale që ngërthejnë betonin dhe krijojnë një shtresë mbrojtëse bio-mbrojtjeje. Bio-mbrojtja mund të zbut forcat hidrodinamike dhe kimike dhe të rrisë më tej jetëgjatësinë e betonit.

Krahasuar me betonin tradicional, teknologjia e ECOncrete ka treguar aftësinë për të dyfishuar biodiversitetin dhe bollëkun e specieve detare, për të siguruar një lavaman aktiv të karbonit gjatë jetëgjatësisë së strukturës dhe për të përmirësuar ndjeshëm cilësinë e ujit./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Projektohet për t’u ndërtuar ura më e gjatë prej 2 km në Skandinavi

Published

on

Arup ka nënshkruar një kontratë me Administratën Norvegjeze të Rrugëve Publike (NPRA) për të projektuar kalimin 2 km të gjatë Julsundet në Norvegji.

Kur të përfundojë, Arup thotë se struktura do të jetë ura më e gjatë e varur në Skandinavi dhe një nga më të gjatat në botë.

Kompania do të punojë në partneritet me firmën norvegjeze inxhinierike Aas-Jakobsen në projektin për të ofruar dizajn të detajuar për urën, e cila pritet të ketë një hapësirë ​​kryesore prej 1,625 m.

Një ekip inxhinierësh të Arup pritet të udhëheqin dizajnin e kuvertës së çelikut ortotropik të urës dhe do të kryejnë një analizë të lodhjes, duke përdorur teknika modelimi dhe nxjerrjeje stresi për të provuar në të ardhmen strukturën.

Projekti i urës bie në kuadër të përmirësimit E39 Ålesund to Molde, i cili në fund synon të krijojë një autostradë bregdetare pa traget në vend.

Jesper Jensen, menaxher i zhvillimit të biznesit të Arup për Skandinavinë, tha: “Në bazë të marrëdhënieve tona të biznesit me Administratën Norvegjeze të Rrugëve Publike dhe Aas-Jakobsen, ky projekt është një hap drejt zhvillimit të projekteve të tjera të mëdha infrastrukturore në Skandinavi.

“Ne po angazhojmë ekspertët tanë globalë për të mbështetur shpërndarjen e suksesshme të këtij dizajni teknikisht sfidues dhe ambicioz, një nga urat më të gjata të varura në botë.”/Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending