Infrastrukturë

Materiali i dobët, shëtitorja në parkun Arbëria s’rezistoi as 7 muaj nga dëmtimet

Published

on

Është përuruar rreth 7 muaj më parë, por shëtitorja e parkut në lagjen Arbëria në Prishtinë ka marrë pamje sikur ka vite që është ndërtuar.

Dëmtimet e saj janë të shumta, pothuajse në të gjitha anët, raporton magazina televizive ‘Ju flet Prishtina’.

Banorët të cilët dalin për rekreacion në këtë zonë tregojnë se gjendja e kësaj shëtitore është e dëmtuar që nga përurimi i saj.

Ish drejtori i Sportit në Komunën e Prishtinës, Fitim Rexha i tha Klan Kosovës nëpërmejt telefonit se kjo ka ardhur si pasojë e punimeve të shpejta dhe jo cilësore.

Por me kontratë parashihet që kompania me përmirësimin e motit është e obliguar ta rregulloj shëtitoren./Media Ndërtimi.

Trending

Exit mobile version