Connect with us

Tech

Makinat e së ardhmes do të jenë “hapësira jetese mbi rrota”, thotë shefi i dizajnit të Hyundai

Published

on

Brendësia e makinave do të bëhet më shumë si shtëpi me makina konvencionale të kufizuara në pistë garash, i thotë Dezeen-it në këtë intervistë ekskluzive drejtuesi global i dizajnit të Hyundai SangYup Lee.

“Nuk ka më kufi – hapësira e jetesës së shtëpisë tuaj dhe hapësira e brendshme e makinës suaj nuk do të jetë shumë e ndryshme,” i tha Dezeen nënkryetari i lartë i Hyundai Motor Company Lee. “Do të jenë të gjitha të lidhura së bashku.”

Fakti që motorët elektrikë zënë shumë më pak hapësirë ​​se motorët me djegie me lëndë djegëse fosile të kombinuara me përparimet në teknologjinë autonome të drejtimit do të revolucionarizojnë mënyrën e projektimit të makinave, pohoi ai.

“Në të ardhmen është mjaft e qartë se makina do të jetë e gjitha një variant i një kutie dhe do të jetë më shumë një hapësirë ​​jetese sesa një hapësirë ​​për drejtimin e makinës,” shpjegoi ai.

“Kështu që unë shoh që një makinë shkon vetëm në një pistë garash. Kalërimi dikur ishte transport, por është më shumë për sport këto ditë dhe shoh pothuajse të njëjtën gjë që ndodh.”

“Arkitektura me rrota”

Ky ndryshim do të kishte një ndikim të madh në mënyrën se si ne i përdorim makinat tona, argumentoi Lee, me disa njerëz që mund të zgjedhin edhe të flenë në automjetet e tyre për të shmangur të jetuarit në zona të shtrenjta.

“Jam i sigurt se do të ndikojë në stilin e jetesës dhe modelin e jetesës së qenieve njerëzore në të ardhmen”, tha ai.

“Ju nuk keni pse të blini më një apartament për miliona e miliona paund në Londër, mund të keni vetëm një dhomë. Dhe nëse doni të vizitoni bregdetin, klikoni natën dhe makina do t’ju çojë atje. kështu që zgjohesh dhe je tashmë aty”, vazhdoi ai.

“Ose nëse doni të shijoni stilin e jetës në Londër, shtypni butonin dhe shkoni në Londër dhe shijoni pub-in, por nuk keni nevojë të paguani shumë qira.”

Sipas Lee, ndërsa makinat fillojnë të funksionojnë më shumë si shtëpi, ato do të bëhen “arkitekturë me rrota”, me arkitektët që marrin më shumë një rol në dizajn.

Hyundai po punon gjithashtu me Uber për një taksi fluturuese, e cila shefi ekzekutiv i kompanisë ka thënë se do të zbresë në qytete deri në fund të dekadës.

Lee shpreh entuziazëm për projektin – por kompania nuk është e gatshme të thotë më shumë për të në këtë fazë.

Nga ana e tij, Lee e përshkruan veten si “një djalë i vjetër i shkollës për sa i përket makinave”. Ai drejton një Porsche 964 me trup të gjerë.

“Kushdo që më pyet se cili dizajn kam punuar më ka qenë i preferuari im, gjithmonë i them makinën që po punoj tani në studion tonë”, përfundoi ai./Media Ndërtimi.

Tech

SHBA sfidon Kinën, investon 200 miliardë dollarë gjatë pesë viteve për prodhimin e çipave

Published

on

Presidenti Joe Biden nënshkroi të martën në ligj një projekt-ligj që synon nxitjen e prodhimit amerikan të çipave, ndërsa ai nisi një xhiro fitoreje për të festuar në Uashington.

Akti i CHIPS dhe Shkencës do të investojë më shumë se 200 miliardë dollarë gjatë pesë viteve të ardhshme në një përpjekje për të ndihmuar SHBA-në të rifitojë një pozicion udhëheqës në prodhimin e çipave gjysmëpërçues.

Ai synon të kundërshtojë ndikimin ekonomik në rritje të Kinës, uljen e kostos së mallrave, duke e bërë SHBA-në më pak të varur nga prodhimi i huaj dhe zbutjen e ndërprerjeve të zinxhirit të furnizimit në vazhdën e pandemisë Covid-19, raporton CNN.

Biden të martën e përshkroi ligjin si një “investim një herë në brez në vetë Amerikën”.

Presidenti, i cili kohët e fundit doli nga izolimi pas një rasti të rikuperimit të Covid-19, kollitej gjatë gjithë fjalimit të tij.

Fokusi kryesor i projekt-ligjit është të bëjë SHBA-në më konkurruese me Kinën.

SHBA-ja dikur ishte lider në prodhimin e gjysmëpërçuesve, por tani shumë prodhues amerikanë importojnë çipe të prodhuara diku tjetër, ndërsa vende të tjera si Kina rritin prodhimin.

Sipas Shoqatës së Industrisë së Gjysmëpërçuesve, pjesa e kapacitetit të prodhimit të gjysmëpërçuesve të vendosur në SHBA është ulur nga 37% në 1990 në 12% sot.

Legjislacioni do të përfaqësonte investimin më të madh klimatik në historinë e SHBA dhe do të bënte ndryshime të mëdha në politikën shëndetësore duke i dhënë Medicare fuqinë për herë të parë për të negociuar çmimet e disa barnave me recetë dhe zgjatjen e subvencioneve të kujdesit shëndetësor që skadojnë për tre vjet.

Legjislacioni do të zvogëlojë deficitin, do të paguhet nëpërmjet taksave të reja — duke përfshirë një taksë minimale prej 15% për korporatat e mëdha dhe një taksë 1% për blerjet e aksioneve — dhe do të rrisë aftësinë e Shërbimit të të Ardhurave të Brendshme për të mbledhur.

Do të mblidhte mbi 700 miliardë dollarë të ardhura të qeverisë gjatë 10 viteve dhe do të shpenzonte mbi 430 miliardë dollarë për të reduktuar emetimet e karbonit dhe për të zgjeruar subvencionet për sigurimet shëndetësore sipas Aktit të Kujdesit të Përballueshëm dhe do të përdorte pjesën tjetër të të ardhurave të reja për të reduktuar deficitin./Media Ndërtimi.

 

Continue Reading

Tech

Krijohet aplikacioni për të reduktuar shkallën e aksidenteve në ndërtim

Published

on

viAct, një kompani e inteligjencës artificiale (AI) e fokusuar në mjedis, social dhe qeverisje korporative, ka bashkëpunuar me Innocom Technologies Pte Ltd për të përmirësuar sigurinë dhe produktivitetin brenda ndërtimit në Singapor.

ViAct dhe Innocom me bazë në Hong Kong thuhet se kanë bashkëpunuar për të miratuar teknologji për të reduktuar shkallën e aksidenteve dhe për të përmirësuar qëndrueshmërinë.

Kompania tha se, pavarësisht se Singapori bën përparim në bërjen e vendeve të punës më të sigurta, ka ende shqetësime për numrin e objekteve në vendin e punës që po ndodhin.

Është raportuar se, me këtë partneritet, Innocom bëhet partneri ekskluziv i shpërndarjes i viAct në Singapor dhe Malajzi. Innocom është i vetmi Partner Autodesk Platinum në rajonin e Azisë Juglindore, ndërsa, viAct është partneri i parë monitorues i AI i Autodesk në Azi me integrimin e Autodesk Forge dhe BIM360.

Aplikacionet dhe zgjidhjet softuerike të AI të viAct në Singapor do të funksionojnë në Singtel Paragon – një platformë gjithëpërfshirëse për 5G dhe Multi-access Edge Computing (MEC) dhe orkestrimin e shërbimeve.

Paragon thuhet se i lejon ndërmarrjet të aktivizojnë pjesët e rrjetit sipas kërkesës në rrjetin 5G të Singtel dhe të vendosin aplikacione të ndryshme viAct në MEC të Singtel.

Kjo u mundëson atyre të marrin ndërgjegjësimin e situatës në kohë reale në vendet e punës dhe të ndihmojnë në parandalimin e aksidenteve ose t’u përgjigjen menjëherë incidenteve./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Tech

Prodhuesit e automjeteve po prodhojnë dronë për transportin e bagazheve

Published

on

Prodhuesit e automjeteve “po shikojnë gjithnjë e më shumë drejt qiellit” dhe më i fundit është Volkswagen, i cili ka zbuluar prototipin e tyre V.MO të “dronit të pasagjerëve”.

I prezantuar nga Volkswagen Group China, V.MO është një fluturake elektrike me ngritje dhe ulje vertikale (eVTOL) që quhet “Tigri Fluturues”.

Pjesërisht helikopter dhe pjesërisht dron, V.MO përmban një “konfigurim me krahë X” si dhe tetë rotorë për ngritjen dhe dy rotorë shtesë për shtytje.

Modeli është i gjatë 11.2 metra dhe ka një hapësirë krahësh prej 10.6 metra.

Ndërsa V.MO është aktualisht një prototip, Volkswagen tha se modeli mund të transportojë katër pasagjerë dhe bagazhet e tyre deri në 200 km në formën e tij përfundimtare.

Kompania shtoi gjithashtu se fluturakja është “bazuar në zgjidhjet ekzistuese për drejtimin autonom dhe teknologjitë e baterive për lëvizshmëri pa emetim”./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending