Connect with us

Infrastrukturë

Këto janë 10 kompanitë më të mira të ndërtimit në Evropë për vitin 2023

Published

on

Construction Europe, ka publikuar një listë ku ka renditur 10 kompanitë më të mira evropiane të ndërtimit.

I publikuar çdo vit, raporti nxjerr në pah shkallën e sektorit evropian të ndërtimit, ndërkohë që nxjerr në pah ndikimin e çështjeve të zinxhirit të furnizimit, COVID-19 dhe konfliktin Ukrainë/Rusi që ka pasur në ndërtim.

Para se të zbulohen 10 kompanitë më të mira të ndërtimit në Evropë, është e rëndësishme të shpjegohet se si është përpiluar kjo listë.

Bazuar në të ardhurat nga shitjet nga viti 2022, CE100 është mbledhur nga një sërë burimesh duke përfshirë llogaritë vjetore të audituara, deklaratat e të ardhurave të kompanive dhe informacionin nga palët e treta.

Pra, kur merren parasysh të ardhurat, këtu janë 10 kompanitë më të mira evropiane të ndërtimit.

  1. Saipem

Fillimi i 10 kompanive më të mira të ndërtimit në Evropë është firma italiane Saipem, e cila është zhvendosur nga vendi i dymbëdhjetë në të dhjetën. Ky është kërcimi më i madh në CE100 të këtij viti.

Në fillim të këtij viti, Saipem arriti një mbyllje financiare për një marrëveshje prej 2.56 miliardë euro (2.8 miliardë dollarë) për të ndërtuar fabrikën më të madhe të uresë në Australi.

  1. Balfour Beatty

Balfour Beatty, i cili më parë mbante pozitën e tetë, ka zbritur në vendin e nëntë.

Pavarësisht rënies, kompania e inxhinierisë civile me bazë në Mbretërinë e Bashkuar tha se ata janë ‘pozicionuar fuqishëm’ falë planeve kombëtare për të transformuar infrastrukturën kritike në energji dhe transport.

Kjo është sipas shefit ekzekutiv të kompanisë, Leo Quinn, i cili zbuloi një rritje prej 9% të të ardhurave në 4.5 miliardë £ (5.7 miliardë dollarë) për gjysmën e parë të 2023.

  1. Acciona

Një rritje nga CE100 e mëparshme, Acconia është ngjitur në vendin e tetë. Kompania me bazë në Spanjë ka rritur xhiron e saj prej 8.1 miliardë eurosh në 11.1 miliardë euro.

Në fillim të këtij viti, një sipërmarrje e përbashkët e udhëhequr nga kontraktori spanjoll fitoi një kontratë 130 milionë euro për të ndërtuar një seksion 17.7 km të gjatë të linjës hekurudhore të shpejtësisë së lartë Murcia-Cartagena.

  1. Skanska

Skanska ka ruajtur pozicionin e saj të shtatë për një vit tjetër, pavarësisht se raportoi të ardhura të qëndrueshme dhe një rënie të fitimit në tremujorin e tretë të vitit financiar.

Kompania hapi terren këtë vit në ndërtesën e saj të parë masive prej druri në Cincinnati.

  1. Strabag

Duke qëndruar në vendin e gjashtë për një vit tjetër, porositë e mbetura të Strabag kaluan shifrën 24 miliardë euro për herë të parë në maj.

Kompania austriake ka shkuar nga një qarkullim prej 15.2 miliardë euro në 2022 në 17 miliardë euro. Kompania së fundmi përfundoi një ‘rekord botëror’ për ngasjen më të gjatë të tunelit të vetëm.

  1. Eiffage

Ndërsa fillojmë të shikojmë pesë vendet më të mira në CE100, gjigandi francez i ndërtimit Eiffage mbetet në vendin e pestë. Dy marrëveshje multimiliardë euro u nënshkruan në tremujorin e katërt, duke shënuar një vit të rëndësishëm për kompaninë.

Nëpërmjet filialit të saj Eiffage Génie Civil, kompania ka nënshkruar një kontratë 4 miliardë euro me EDF për të ndërmarrë punime parësore inxhinierike civile për çiftin inaugurues të termocentraleve bërthamore të tipit EPR2 në zonën Penly, pranë Dieppe në Francë.

Kohët e fundit, kompania me bazë në Francë fitoi një marrëveshje prej 2.54 miliardë eurosh për të projektuar dhe ndërtuar një seksion të linjës 15 Lindore të projektit shumë miliardë euro Grand Paris Express.

  1. Hochtief

Në vendin e katërt në CE100 është firma gjermane e ndërtimit Hochtief, e cila mban vendin e saj nga viti i kaluar me të ardhura prej 25.8 miliardë euro, rreth 5 miliardë euro më shumë se Eiffage në vendin e pestë.

Këtë vit, filiali i Hochtief, UGL, ka fituar 393 milionë dollarë në kontratat e litiumit dhe energjisë në Australi.

  1. ACS

ACS Group me bazë në Madrid gjeneroi të ardhura prej 33.6 miliardë euro në vitin 2023 dhe arriti të mbajë vendin e saj në vendin e tretë për një vit radhazi.

ACS Group raportohet se ka marrë një fitim neto prej 576 milionë euro në nëntë muajt e parë të 2023, 19.9% ​​më i lartë se një vit më parë, që i atribuohet performancës së mirë operative dhe financiare të sektorit të ndërtimit.

  1. Divizionet e Ndërtimit Bouygues

Bouygues Construction Divisions mbetet në vendin e dytë me një qarkullim vjetor prej 44.1 miliardë euro, një rritje e konsiderueshme krahasuar me xhiron prej 37.5 miliardë eurosh të gjigantit francez në renditjen CE100 në 2022.

Kompania kohët e fundit fitoi një kontratë prej 468 milionë eurosh për të zgjatur linjën Tung Chung të metrosë në Hong Kong.

  1. Vinçi

Rritja mbresëlënëse e Vinçit, në krye të listës, është një faktor kryesor në këtë rezultat, me kompaninë që u rrit nga të ardhurat prej 49.8 miliardë euro vitin e kaluar, në 61.7 miliardë euro të këtij viti.

Gjatë vitit 2022, Vinci u rikuperua jashtëzakonisht nga ndikimi i Covid-19, me divizionin e tij të ndërtimit që raportoi nivele shumë të forta biznesi dhe një marzh të përmirësuar, pavarësisht kostove më të larta dhe vështirësive të zinxhirit të furnizimit që po vazhdonin nga viti i kaluar.

Vinci Energies vazhdoi të rriste biznesin e saj, ndërsa integrimi i kompanisë së energjisë së rinovueshme të blerë së fundmi Cobra IS përfshinte dhënien e kontratave të reja të mëdha./Media Ndërtimi

Infrastrukturë

NEOM zbulon një destinacion të ri të quajtur Elanan

Published

on

NEOM (zonë e re urbane e planifikuar nga Mbretëria e Arabisë Saudite për t’u ndërtuar në provincën e saj veriperëndimore Tabuk) ka prezantuar një destinacion të ri të quajtur Elanan në Gjirin e Akaba të Arabisë Saudite, i cili përfshin 80 dhoma dhe suita. Fokusi kryesor i repartit është mirëqenia dhe kërkon një qasje bashkëkohore ndaj mirëqenies, duke përzier teknologjitë e reja me një atmosferë diskrete, luksoze që promovon relaksimin dhe introspeksionin.

Pajisjet kryesore të Elanan-it u ofrojnë mysafirëve disa mundësi për t’u zhytur në paqe, pushim dhe përtëritje. Vizioni arkitektonik i vendstrehimit është ndërtuar mbi inovacionin dhe harmoninë natyrore, duke përdorur teknika të avancuara të projektimit për të krijuar skulptura të ndërlikuara që përzihen me natyrën përreth.

Projekti u projektua nga Mark Foster Gage Architects, dhe kompani të tilla si JT+P, Desimone Engineering dhe RLB bashkëpunuan në projekt.

Ndërsa ka një estetikë moderne, ajo ende ruan një lidhje me natyrën, duke ofruar një përvojë unike arkitekturore për të gjithë. Ky zhvillim i ri pason njoftimet e fundit të Leyja, Epicon, Siranna, Utamo, Norlana, Aquellum dhe Zardun./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Hapet Biblioteka e Pekinit, përmban hapësirën më të madhe të leximit të klimatizuar në botë

Published

on

Biblioteka e qytetit të Pekinit të Snøhetta ka hapur dyert e saj për publikun, duke prezantuar një hapësirë ​​unike për të mësuar dhe shkëmbyer njohuri në skenën kulturore të Pekinit.

Si një nga projektet më të pritura të vitit 2024, biblioteka përmban hapësirën më të madhe të leximit të klimatizuar në botë, përveç objekteve të ndryshme që synojnë krijimin e një destinacioni të gjallë kulturor në qytet. Snøhetta iu dha Biblioteka e Qytetit të Pekinit në vitin 2018 përmes një konkursi ndërkombëtar dhe projekti u përfundua me partnerin lokal ECADI.

Snøhetta e pa bibliotekën jo vetëm si një depo librash, por më tepër si një qendër për të mësuar, kulturë dhe komunitet. Dizajni i hapësirës ndjek këtë koncept, duke integruar zona për konferenca, ekspozita, shfaqje dhe restaurim të librave antikë. Në vend që t’i shihte bibliotekat si një tipologji të së kaluarës, projekti filloi të eksploronte potencialin e tyre për të ushqyer një “lidhje emocionale midis librave, njerëzve dhe peizazhit natyror përtej”.

Biblioteka e qytetit të Pekinit ndërthur peizazhin natyror me arkitekturën. Në qendër të tij, një forum 16 metra i gjatë mirëpret vizitorët dhe shërben si arteria kryesore e qarkullimit brenda ndërtesës. I rrethuar nga tarraca me shkallë të lakuar, forumi pasqyron peizazhin e lumit Tonghui aty pranë.

Tarracat shërbejnë si një zonë informale për t’u çlodhur, për të folur ose për të lexuar duke qëndruar të lidhur me hapësirën më të madhe. Zonat më të vogla gjysmë-private të leximit janë të ngulitura në ‘kodra’.

Ky peizazh i brendshëm ndodhet nën një çati në formë tende të frymëzuar nga pemët xhinko, duke sjellë dritën e ditës përmes hapjeve të vogla midis petaleve. Pemët e vërteta xhinko në hyrje përmirësojnë më tej ambientin natyror, duke festuar trashëgiminë e Pekinit përmes integrimit të leximit, performancës dhe peizazhit.

Projekti përpiqet të adresojë sfidat klimatike duke përfshirë teknologji për të minimizuar gjurmën e karbonit të trupëzuar dhe funksionale të ndërtesës.

Ai përdor komponentë modularë me një rrjet strukturor të racionalizuar për të reduktuar mbetjet e prodhimit.

Një modul i vetëm përdoret për kolonat e pemës së xhinko, të cilat rrotullohen për të krijuar pamjen e shumëllojshmërisë. Kolonat janë gjithashtu të pajisura me teknologji të kontrollit të klimës, duke përfshirë ndriçimin, kontrollin e akustikës dhe mbledhjen e ujit të shiut. Hapjet me xham rregullohen sipas ekspozimit të diellit, ndërsa çatia ka elementë fotovoltaikë të integruar për të siguruar prodhimin e energjisë së rinovueshme./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Rigjallërimi i shtëpive dhe pallateve të vjetër i nevojshëm për formësimin e qyteteve

Published

on

Gjatë gjithë historisë së qyteteve, ndërtesat kanë ndryshuar përdorimin dhe funksionin e tyre, gjë që është e pashmangshme, pasi çdo epokë paraqet çështje dhe kërkesa unike.

Faktorë të tillë si llojet e banesave, dendësia e popullsisë në zona specifike dhe shfaqja e bizneseve dhe shërbimeve të reja riformësojnë peizazhin e qytetit, shpesh duke tejkaluar përshtatshmërinë e strukturave ekzistuese. Prandaj, rigjallërimi ose rehabilitimi i ndërtesave është logjik por edhe i nevojshëm për të përmbushur kërkesat e një peizazhi në ndryshim.

Meqenëse prishja e plotë e qytetit për rindërtim është jopraktike dhe e dëmshme për mjedisin, aktivitetet e reja akomodohen brenda ndërtesave ekzistuese përmes përshtatjeve dhe rinovimeve për të adresuar nevojat në ndryshim. Kjo qasje është e njohur në historinë urbane. Megjithatë, ndryshimet më të gjera dhe bashkëkohore – që do të thotë zgjidhje të rëndësishme për të tashmen – ofrojnë përgjigje më praktike dhe krijuese të përshtatura për çdo kontekst.

Brenda dinamikës së jetës urbane, zona të caktuara mund të neglizhohen, ndërsa të tjerat vlerësohen. Krijimi i planeve të zhvillimit urban mund të ndryshojë përdorimin ligjor ose parësor të zonave të veçanta, duke u ofruar pronave të prekura mundësi të reja për banim.

Ndonjëherë, ndërtesat boshe mbeten të pabanuara, pa plane për prishje, duke u përkeqësuar ngadalë dhe duke paraqitur rreziqe sigurie për rrethinat e tyre dhe banorët e mundshëm për shkak të strukturave të vjetruara dhe objekteve të pasigurta. Në të gjitha këto raste, rehabilitimi del si një zgjidhje e qëndrueshme dhe përgjithësisht e dobishme për qytetin. Në fund të fundit, ndërtesat e pushtuara janë thelbi i arkitekturës.

Strehimi është shkalla më e gjerë dhe urgjente në metropolet bashkëkohore. Numri i madh i rezidencave, duke filluar nga pallate deri tek shtëpitë e një familjeje, ofron madhësi të ndryshme që mund të ripërdoren për objektiva të ndryshëm.

Ekziston mundësia e përdorimit të vetëm ose shumëfamiljare, si dhe akomodimi për shërbime dhe tregti. Sidomos në vendet e veriut global, ku qytetet tashmë janë “të kufizuara” në hapësirë ​​dhe po përjetojnë flukse të konsiderueshme migratore, rehabilitimi i ndërtesave ekzistuese në banesa kolektive, për shembull, ka shumë kuptim.

Skenari ideal do të ishte investimi global në banesat sociale, duke u shtrirë përtej Evropës, siç tregohet nga shembujt e mbledhur këtu. Rehabilitimi i jep jetë të re hapësirave urbane duke ripërdorur shtëpitë e vjetra në dyqane, duke transformuar pallate për banim kolektiv dhe duke i kthyer magazinat në rezidenca private./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending