Connect with us

Auto

Kërkesa për vetura elektrike kineze po rritet

Published

on

Ajo që kompanitë kineze të veturave kanë arritur të bëjnë në një kohë të shkurtër është mjaft mbresëlënëse. Jo vetëm që veturat e tyre vijnë me teknologji të avancuar, por prodhuesit tradicionalë të automjeteve nuk mund të përputhen me çmimin kinez, për një sërë arsyesh, nga kostot më të ulëta të punës dhe materialeve deri te subvencionet qeveritare.

Në krahët e teknologjisë dhe çmimeve më të ulëta, në tremujorin e fundit të vitit të kaluar BYD- ja kineze kaloi Tesla-n për sa i përket numrit të veturave elektrike të shitura globalisht, duke e bërë të qartë se cilat janë ambiciet e tyre për të ardhmen.

Edhe pse BYD nuk përsëriti të njëjtin sukses në tremujorin e parë të këtij viti, shifrat e shitjeve të prodhuesve kinezë të automjeteve elektrike në prill janë mjaft inkurajuese, ku kompania Nio është më e kënaqur.

Edhe pse nuk mund të konkurrojë me kompanitë më të mëdha në këtë treg për sa i përket numrit të veturave të dorëzuara, është domethënëse që Nio dorëzoi deri në 135 për qind më shumë vetura elektrike në prill të këtij viti krahasuar me të njëjtin muaj të 2023-ës. Shifrat e shkëlqyera të shitjeve ndikuan edhe në çmimin e aksionit, i cili u rrit me njëzet për qind në bursën e Hong Kongut.

Gjatë muajit të fundit, Nio ka dorëzuar kështu 15,620 vetura, nga të cilat më shumë se 8,800 janë modele premium SUV, dhe pjesa tjetër janë sedan premium. Që nga fillimi i vitit, kompania ka dorëzuar më shumë se 45,000 vetura, që paraqet një rritje prej 21.2 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, gjë që tregon një tendencë të qartë të madhe rritëse të kësaj kompanie.

Shifrat e shitjeve për muajin prill u njoftuan nga disa kompani të tjera kineze të veturave, ku vetëm Li Auto regjistroi një rënie të dërgesave prej 11 për qind dhe gjatë muajit prill ata dorëzuan pak më pak se 26 mijë vetura.

Shifra të qëndrueshme u arritën përsëri nga BYD, e cila dorëzoi më shumë se 313,000 automjete muajin e kaluar, që përfaqëson një rritje prej 3.6 për qind krahasuar me muajin e kaluar, ndërsa XPeng, me 9,393 vetura të shitura, regjistroi një rritje prej më shumë se 4 për qind.

Një nga specifikat e tregut kinez të veturave së fundmi është lufta e çmimeve mes kompanive – për të konkurruar më mirë me Tesla-n, por edhe për të tërhequr sa më shumë klientë kinezë, kohët e fundit ka pasur një rënie të dukshme të çmimeve, dhe Këtij trendi i është bashkuar edhe Tesla në Kinë që ka ulur çmimin e Modelit 3. Në këtë treg konkurrenca është në rritje, ndaj së fundmi Xiaomi prezantoi edhe veturën e saj të parë elektrike SU7, e cila është më e lirë se Modeli 3 për rreth 4 mijë dollarë. edhe pse ka një shtrirje më të madhe. Një taktikë e tillë dha rezultat sepse së fundmi CEO i kompanisë Lei Jun njoftoi se shitjet e tij po shkojnë shumë më mirë se pritshmëritë dhe planet./Media Ndërtimi

Auto

Volkswagen dhe Renault nuk do të prodhojnë së bashku vetura të lira elektrike

Published

on

Volkswagen dhe Renault nuk arritën të bien dakord për bashkëpunimin për një automjet elektrik me kosto të ulët.

Tani dy gjigantët e automobilave do të duhet të ndjekin rrugët e tyre të ndara, transmeton Telegrafi.

Renault për herë të parë konfirmoi kontaktet midis kompanive në dhjetor, kur bisedimet u përshkruan se ishin në një fazë shumë të hershme.

Edhe pse prodhuesit në fund nuk arritën të arrinin një marrëveshje, burimet thonë se ata ishin afër arritjes së një marrëveshjeje.

Kompanitë u përfshinë në muaj negociatash mbi projektin, për të cilin të dyja markat shpresonin se do të ndihmonte në uljen e kostos së zhvillimit të një automjeti të vogël elektrik, por VW vendosi të tërhiqej nga marrëveshja, raporton Reuters.

Projekti pritej të çonte në krijimin e Twingo-s tjetër, të cilin Renault tani do ta zhvillojë vetëm dhe duhet të dalë në shitje në vitin 2026 me një çmim fillestar prej më pak se 20,000 euro.

Burimet thonë se vendimi i Volkswagen për t’u larguar nga tryeza e bisedimeve u nxit nga plani i tij i ri për të zhvilluar në mënyrë të pavarur bazën mekanike, duke shënuar një ndryshim në qëndrim për gjigantin e automjeteve./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

BMW zbulon një version unik të XM të mbuluar në kadife

Published

on

Pikërisht kur mendohej se XM nga BMW nuk mund të ishte më i mrekullueshëm, marka ka prezantuar një version ndryshe të tij.

Siç raportohet, BMW u bashkua me modelen Naomi Campbell për të krijuar një version unik të modelit M, përcjell Telegrafi.

Por, pse vjollcë? Sepse kjo është ngjyra e preferuar e modeles.

I quajtur Mystique Allure, XM i veçantë në llojin e vetë, i mbuluar me kadife, do të debutojë publikisht gjatë kësaj jave në Festivalin e Filmit në Kanë.

Megjithatë, kjo me sa duket nuk është hera e parë që marka gjermane e mbulon një veturë të saj me pëlhurë. Në vitin 2008, modeli Gina Light Visionary është prezantuar me një pëlhurë që e mbulonte strukturën metalike të tij.

Kjo na lë të nënkuptojmë se BMW po e zhvillon si zakon për të realizuar ndryshime interesante në trupin e një veture./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

SHBA rrit tarifat për automjetet elektrike nga Kina

Published

on

SHBA kanë rritur tarifat për automjetet elektrike nga Kina nga 25 për qind në 100 për qind, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë, pas një sërë masash të ashpra me të cilat administrata e presidentit, Joe Biden kërkon të kufizojë importet nga ai vend.

Tarifat e reja do të zbatohen jo vetëm për automjetet elektrike, por edhe për bateritë dhe panelet diellore, gjysmëpërçuesit, vinçat portualë dhe disa produkte mjekësore si maskat mbrojtëse.

“Njoftimi i sotëm është një reflektim i angazhimit të presidentit Joe Biden për t’u kujdesur për punëtorët amerikanë. Kur përballemi me mosrespektimin e rregullave të konkurrencës dhe praktikave të padrejta nga jashtë, presidenti do të përdorë gjithçka që ka në dispozicion për të mbrojtur punëtorët dhe industrinë amerikane”, shtoi Shtëpia e Bardhë.

Kjo e fundit pretendon se masat janë të nevojshme sepse Kina po vërshon tregjet botërore me eksporte të lira të krijuara artificialisht dhe Biden reagoi pavarësisht përpjekjeve për të stabilizuar marrëdhëniet me Pekinin, tha Lael Brainard, drejtor i Këshillit Ekonomik Kombëtar.

Elon Musk, CEO i prodhuesit të veturave elektrike Tesla, gjithashtu ka paralajmëruar vazhdimisht se prodhuesit kinezë kanë një avantazh të padrejtë.

Sipas qeverisë amerikane, këto masa do të ndikojnë në eksportet nga Kina, të cilat arrijnë në 18 miliardë dollarë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending