Connect with us

Infrastrukturë

Infrastruktura duhet të jetë në gjendje të mbështesë rritjen e re të popullsisë

Published

on

Ndërtimi në mjedise të populluara sjell shumë sfida, por industria po vazhdon të gjejë mënyra për të përmbushur kërkesat e projekteve ambicioze të ndërtimit urban.

Banka Botërore tregon në bazë të një raporti se pothuajse 56% e popullsisë së botës tani jeton në qytete – dhe kjo prirje në rritje pritet të vazhdojë.

Gjersa popullsia vazhdon të shumohet, infrastruktura globale duhet të jetë në gjendje të mbështesë rritjen e re.

Teksa zonat bëhen më të populluara, punimet e reja ndërtimore duhet të plotësojnë kërkesat e mjedisit urban të punës – makineritë me emetim të ulët ose zhurmë të kufizuar dhe metodat e punës që reduktojnë ndikimin në mjetet e jetesës përreth.

Për të përmbushur këto kërkesa, projektet urbane në të gjithë globin po bëhen gjithnjë e më ambicioze.

Grand Paris Express në Paris, Francë është një projekt gjithëpërfshirës që thuhet se po ndryshon fytyrën e arkitekturës, si dhe infrastrukturës së transportit dhe energjisë duke rimenduar plotësisht hapësirat urbane.

Madhësia e projektit dhe objektivat ambicioze logjistike e kanë bërë atë një projekt të rëndësishëm në Evropë.

Me 68 stacione të reja dhe 200 km linja të automatizuara, ata që qëndrojnë pas Grand Paris Express thonë se ai do t’u sigurojë përdoruesve në të gjithë rajonin një rrjet transporti, shtrirja e të cilit do të jetë e barabartë me atë të rrjetit aktual të metrosë së Parisit.

Puna që po bëhet për zgjerimin e linjës 14 dhe krijimin e linjave 15, 16, 17 dhe 18 do të hapë mundësi transporti për njerëzit në të gjithë rajonin e Parisit të Madh, me shpresën për t’i mundësuar ata të lëvizin brenda ose ndërmjet departamenteve pa pasur nevojë të kalojnë nëpër Paris.

Crossrail i Mbretërisë së Bashkuar më në fund ka dorëzuar linjën e shumëpritur Elizabeth në Londër.

Projekti i ndërtimit të hekurudhës filloi në vitin 2009 për të ofruar hekurudha hibride me frekuencë të lartë nga periferitë në qytet.

Pavarësisht sfidave të shumta, të dy projektet janë drejt përfundimit.

Sigurisht që është e vërtetë që pandemia ishte një pengesë e paparashikuar, megjithatë, një ndikim të rëndësishëm kanë pasur edhe çështjet që lidhen me ndërtimin në një mjedis urban.

Mund të jetë më e vështirë dhe kërkon kohë të punosh në zona të mbipopulluara dhe të kufizuara.

Dhe, për shkak të kësaj, ne po shohim një numër në rritje të mënyrave krijuese të punës, veçanërisht ato elektrike, pasi kompanitë pranojnë se ndërtimi urban ka sfida unike përtej atyre me të cilat përballen industritë e tjera./Media Ndërtimi.

Infrastrukturë

Mospërputhjet në deklarim të pasurisë- Ku u zhdukën banesa dhe garazhi i papërfunduar i presidentes?

Published

on

Presidentja Vjosa Osmani përpara 2022-ës deklaronte në pasurinë e saj se kishte në pronësi një banesë dhe një garazh të papërfunduar. Banesa ishte prej 83 metrash katrorë, ndërsa garazhi 12 metra katrorë. Mirëpo ato s’i figurojnë në deklarimet e pasurisë për 2023-ën dhe 2024-ën. E para e vendit s’ka dhënë ndonjë shpjegim për këtë në formularet që ia ka dërguar AKP’së. Mospërputhje në deklarimet aktuale dhe ato të mëhershme janë parë edhe në luajtjen e vlerave të pasurisë së patundshme të Osmanit dhe zotëriut të parë, Prindon Sadriut.

Banesën e papërfunduar prej 83,51 metrash katrorë presidentja Osmani para 2022-ës e vlerësonte në vlerë prej 40 mijë eurosh. Ndërkaq, garazhin e papërfunduar prej 12 metrash katrorë 2,500 euro, shkruan Gazeta Insajderi.

Mirëpo, në formularët që presidentja ia ka dërguar Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit për vitet 2023 dhe 2024-ën nuk i deklaron këto më. Për këto, ajo s’ka dhënë edhe në ndonjë sqarim tek sektori “të dhënat e tjera”.

Shpjegim presidentja s’iu ka dhënë edhe luhatjes së vlerave të pasurive të paluajtshme përgjatë viteve, herë të presidentes e her të bashkëshortit të saj, Prindon Sadriut.

Gazeta Insajderi ka përgatitur një formular, ku përmes hijezimit me ngjyrë të kuqe shënjon rënien dhe me të kaltër ngritjen e vlerave të pasurisë së paluajtshme të së pares së vendit dhe zotëriut të parë.

Një banesë prej 67 metrash katrorë në pronësi të Prindon Sadriut deklarohet në vlerë prej 67 mijë eurosh më 2020-ën. Një vit më vonë 66 mijë, ndërkaq në 2022-ën 70 mijë euro. Më 2023-ën dhe 2024-ën banesës i bie vlera për 10 mijë euro, duke u vlerësuar 59,670 euro.

Njësoj ndodh me një garazhë në pronësi të zotëriut të parë. Për dy vite, ajo mban vlerën e pesë mijë eurove, më pas në 2023-ën dhe 2024-ën i hip vlera për një mijë euro më shumë, pra gjashtë mijë.

Kështu ndodh edhe me një shtëpi tjetër të Prindonit. Për tri vite me radhë, shtëpia prej 150 metrash katrorë për tri vite rresht vlerësohet për 180 mijë euro, ndërkaq më 2024-ën i bie vlera për 10 mijë më pak, pra 170 mijë euro.

Çuditërisht, për 20 mijë euro më shumë iu është rritur vlera edhe të ashtuquajturit “banimit në varg në Kosovë”, apo shtëpisë presidenciale në “Marigona Hill” të Osmanit dhe Sadriut. Në vitin 2023 vlerësohej 170 mijë euro, ndërkaq më 2024-ën 190 mijë sosh./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Çmimet e apartamenteve në Tiranë si dhe në zonat bregdetare vijojnë të shtrenjtohen

Published

on

Gjatë muajve të parë të 2024, në zonat periferike të Tiranës, është shënuar rritja më e fortë e çmimeve të shitjes së apartamenteve. Tendencë në rritje ka pasur edhe te pronat në zonat qendrore.

Por ky çmim a është në raport të kërkesës për këtë treg? Për SCAN ndërtuesi Artur Roshi ka thënë se kosto për 1 metër katror ndërtim varion nga 700-850 euro, prandaj nuk duhet të abuzohet me çmimet.

“Kosto varion nga 700-850 euro/m2, duke përfshirë pronarë, taksa e çdo gjë. Ti nuk mund ta marrësh dhe ta shesësh 2-fish, sepse ndërtimi nuk është thjesht tregti, aq më tepër kur flasim për njësi të sipërfaqes, që do të thotë se milionat aty janë të shumta.

Është mekanizmi i ekonomisë së tregut që duhet të funksionojë në bazë të kërkesë-ofertës”- thotë ndërtuesi dhe inxhinieri Artur Roshi.

Ndërsa Armand Shkembi, administrator i një agjencie imobiliare thotë se çmimet janë rritur fiktivisht, por pritshmëritë sipas tij janë për ulje të çmimeve në vitet 2025-2026

“Fundi i Bulevardit-Paskuqan është në çmimet 900-1000 euro/metër, ndërsa të tjerat madje dhe zona e Astirit që ka qënë 1000, ka shkuar 1200-1300/metër. Pra sa më afër qendrës, “qielli’’ është limiti.

Nga Durrësi e Shëngjini është 1300-1500 m2,  Dhërmiu fillon nga 2500- 4500 euro metri katror”- thotë Shkembi. Sa i takon sigurisë, Roshi dhe Shkembi kanë thënë se me përmirësimin e legjislacionit cilësia është rritur./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Kontraktori kinez i tuneleve pretendon rekord të ri në drejtimin e tunelit të autostradës së Gjeorgjisë

Published

on

China Railway Tunnel Group ka pohuar po punon për shpimin rekord të një tuneli të ri gjatë ndërtimit të autostradës së re në Gjeorgji.

Kompania tha se kishte arritur një përparim maksimal mujor prej 426 metrash në tunelin Gudauri në autostradën KK Veri-Jug të Gjeorgjisë.

Ky ishte një rekord në ndërtimin e tunelit TBM me diametër të madh, duke tejkaluar maksimumin e njohur më parë të industrisë prej 320 metrash në muaj, pohoi ai.

Për projektin ka përdorur TBM Kaukazi, i cili është 182 metra i gjatë dhe peshon 3900 ton. Ka një shtytje maksimale prej 22.600 ton dhe fuqi totale prej 9.900 kilovat. Kompania pretendoi se me një diametër gërmimi prej 15.08 metrash, është një nga më të mëdhenjtë e këtij lloji.

Autostrada me dy kate, me dy karrexhata KK Highway është 22.7 km e gjatë dhe seksioni 1 i lotit 10 km, i cili përfshin tunelin Gudauri 8,860 m të gjatë, po ndërtohet nga China Railway Tunnel Group.

China Railway Tunnel Group tha se e kishte përfunduar tunelin përpara afatit. Pasi të përfundojë, autostrada e re pritet të shkurtojë kohën e udhëtimit përgjatë shtrirjes nga një orë në 20 minuta./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending