Tech

Hitachi prezanton ekskavatorin e saj më të madh Zaxis-7

Published

on

Hitachi Construction Machinery (MB) ka prezantuar modelin më të madh të ekskavatorit me rrota në gamën e re të pajisjeve Zaxis-7.

I përshkruar si  i gjithanshëm, ekskavatori Hitachi ZX220W-7 ka një peshë funksionimi prej 22 tonësh dhe është i pajisur me një motor Stage V.

Wilbert Blom, Menaxher i Produkteve të Makinerive të Ndërtimit Hitachi (Europe) NV Excavator, tha: “Ne jemi të kënaqur të prezantojmë modelin më të madh të ekskavatorit me rrota Zaxis-7”.

“Ne kemi pasur një përgjigje jashtëzakonisht pozitive nga klientët për gamën e re deri më tani, dhe shpresojmë që ZX220W-7 të pritet po aq mirë.

“Ai ofron shkathtësi të jashtëzakonshme për një gamë të gjerë aplikacionesh kur përdoret me bashkëngjitje Hitachi dhe ofron një performancë të jashtëzakonshme…”

Sipas kompanisë Hitachi, sistemi hidraulik HIOS III i ekskavatorit ofron produktivitet më të madh dhe konsum më të mirë të karburantit se modelet e mëparshme, gjë që redukton kostot e funksionimit, duke lejuar kështu pronarët e pajisjeve të rrisin fitimet.

Hitachi shtoi se “operatorët gjithashtu mund të kontrollojnë efikasitetin e karburantit dhe kostot me matësin krejt të ri ECO, i cili është qartë i dukshëm në monitorin e madh LCD”./Media Ndërtimi.

Trending

Exit mobile version