Connect with us

Tech

Goodyear do të prodhojë goma për për automjetin lëvizës hënor

Published

on

Prodhuesi i gomave Goodyear ka njoftuar se do t’i bashkohet kompanisë së hapësirës ajrore Lockheed Martin dhe prodhuesit të makinave General Motors për të zhvilluar një automjet për uljen e ardhshme në Hënë të NASA-s, e caktuar për vitin 2025.

Goodyear do të zhvillojë një version të avancuar të gomave të saj pa ajër për automjetin lëvizës hënor, i cili do të duhet t’i rezistojë përdorimit të zgjatur në kushte ekstreme.

Automjeti është menduar për përdorim në programin Artemis të NASA-s, i cili synon të zbarkojë astronautët në Hënë për herë të parë që nga viti 1972, duke përfshirë gruan e parë dhe personin e parë me ngjyrë. Agjencia hapësinore amerikane nisi një kërkesë për ide për rovers hënor në 2020.

Goma e re hënore do të ndërtohet për të qëndruar me vite

Sipas Goodyear, ndërsa roverët e mëparshëm hënor u ndërtuan për vetëm disa ditë përdorim, gjithmonë brenda pesë milje nga vendet e tyre të uljes, automjeti i ri do të duhet të përshkojë distanca shumë më të gjata dhe potencialisht të ketë “vite qëndrueshmërie”.

Gjithashtu do të duhet të jetë në gjendje të trajtojë terrenin e thyer dhe të përballojë temperaturat që bien deri në -150 gradë Celsius gjatë natës dhe arrijnë deri në 120 gradë Celsius gjatë ditës. Automjeti ose do të drejtohet nga astronautë ose do të operohet në mënyrë autonome pa ekuipazh.

Për të zhvilluar gomat hënore, Goodyear do të përdorë gomat pa ajër – të njohura gjithashtu si goma jo pneumatike – të cilat i ka përdorur në Tokë dhe është testuar në automjete të tilla si robotët e dorëzimit dhe anijet autonome.

Goodyear ka një histori të gjatë pune me NASA-n, pasi ka zhvilluar më parë produkte për programin Apollo, duke përfshirë gomat e Transporterit Modular të Pajisjeve të tërhequr me dorë (MET) të Apollo 14, i cili kishte goma gome të mbushura me azot.

Automjeti i parë shëtitës hënor, ose “moon buggy”, i zhvilluar nga General Motors, doli me misionin Apollo 15 dhe kishte goma pa ajër të bëra nga rrjetë teli.

Programi Artemis i NASA-s do të përfshijë gjithashtu një tokëzues hënor të projektuar nga SpaceX, i cili fitoi kontratën për zhvillimin e anijes vitin e kaluar. Në planin afatgjatë, qëllimi i programit është të zbarkojë njerëzit e parë në Mars.

Gomat pa ajër janë zhvilluar gjithashtu nga rivali i Goodyear, Michelin, i cili më parë ka bashkëpunuar me General Motors për të sjellë produktet në automjetet rrugore deri në vitin 2024./Media Ndërtimi.

Tech

Jeta Zagragja ndërmarrësja e IT-së që kaloi kufijtë e Kosovës

Published

on

Jeta Zagragja është një ndërmarrëse në fushën e teknologjisë informative në Kosovë.

Ka punuar për kompani të mëdha që operojnë në vend, ndërsa, së voni, ka themeluar një të vetën, që ofron shërbime të ndryshme për kompani të huaja, përfshirë zhvillimin e softuerëve, ueb-faqeve, shërbime në marketing dhe shitje, raporton Radio Evropa e Lirë.

https://www.evropaelire.org/a/teknologji-informative-ndermarrese-/32059792.html

Continue Reading

Tech

NASA dhe Fabrika e Hapësirës AI zhvillojnë një strukturë hënore të printuar 3D (VIDEO)

Published

on

NASA dhe AI ​​Space Factory zhvilluan LINA (Lunar Infrastructure Asset), një post në vend të printuar në 3D për të mbrojtur astronautët dhe misionet kritike në Hënë. Projekti është pjesë e Relevant Environment Aditive Construction Technology (REACT), një bashkëpunim shumëvjeçar për të zhvilluar teknologji për ndërtimet e sipërfaqes hënore brenda kornizës kohore të Misionit Artemis: kthimi i njerëzimit në Hënë.

LINA është një hap në përpjekjen për të zgjeruar qytetërimin në satelitin natyror të Tokës dhe për ta eksploruar atë në një mënyrë të qëndrueshme që minimizon shqetësimet njerëzore.

LINA është e shtrirë nga një strukturë e vetme në një grup njësish, duke u bërë një post hënor më domethënës dhe sistematik. Me një sipërfaqe të banueshme prej 75 metrash katrorë (çdo njësi) dhe një sipërfaqe qendrore të skenës prej 90 metrash katrorë, pritet të presë astronautët e dërguar në Hënë brenda dekadës së ardhshme.

Është projektuar me një jetëgjatësi prej të paktën 50 vjetësh dhe do të mbrojë astronautët kundër rreziqeve të tilla si ngjarjet e grimcave diellore, tërmetet e hënës, ndikimet dhe kushtet kriogjenike të përjetuara gjatë natës hënore.

Struktura ndodhet në Polin Jugor Hënor, i përshkruar si “Maja e Dritës së Përjetshme”. Atje, dielli është pothuajse i gjithëpranishëm, ideal për prodhimin e energjisë diellore dhe rajonet e ulëta me hije të përhershme që besohet se përmbajnë ujë që mund të mbështesë operacionet e grumbullimit të ujit. Struktura përfshin tre njësi të veçanta që ndajnë një oborr të përbashkët dhe integron një pemë fotovoltaike për të kapur dhe korrur drejtpërdrejt energjinë diellore.

Orientimi i LINA siguron vetë-hijezim, duke shfrytëzuar në këtë mënyrë tiparet topografike në peizazhin hënor për ta mbrojtur atë nga rrezatimi vdekjeprurës diellor dhe kozmik./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Tech

Zhvillohet aplikacioni i navigimit për personat e verbër që lëvizin nëpër qytet

Published

on

Kur njerëzit që janë të verbër ose me shikim të dëmtuar përpiqen të lëvizin nëpër një qytet si Parisi, ata mund të humbasin lehtësisht në minutën kur dalin nga një stacion metroje.

Një çift studentësh të rinj francezë të inxhinierisë po punojnë për të trajtuar këtë problem duke zhvilluar një aplikacion navigimi të realitetit të shtuar (AR) që identifikon rrugën më praktike për ta dhe përdor “tingullin hapësinor” – i njohur gjithashtu si tingulli 3D – për t’i drejtuar ata në rrugën që dëshirojnë.

“Ne po përpiqemi të bëjmë diçka shumë të thjeshtë ku të merrni tingullin 3D nga drejtimi i duhur. Ju ktheheni në drejtimin nga vjen tingulli dhe pastaj jeni gati për të shkuar,” tha për Euronews Next, bashkë-themeluesi dhe CEO i SonarVision, Nathan Daix.

Aplikacioni është aktualisht në zhvillim dhe testim, por startup-i i ri synon ta bëjë atë të disponueshëm në vitin 2023. Prototipi funksionon në Paris, por mund të vendoset “shumë lehtë” në kryeqytete të tjera të mëdha evropiane, tha ai./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending