Connect with us

Auto

Gjermania synon zgjerimin e rrjetit të rimbushjes së veturave elektrike

Published

on

Gjermania synon të zgjerojë në shkallë të gjerë rrjetin e rikarikimit për automjetet elektrike dhe do të shpenzojë 6.3 miliardë euro (6,17 miliardë dollarë) në tre vitet e ardhshme, pasi pret që gjithnjë e më shumë drejtues të largohen nga makinat me motor me djegie të brendshme drejt mjeteve që respektojnë më shumë klimën.

Ministri i Transporteve i vendit prezantoi të mërkurën “një plan të përgjithshëm” që do të përmirësojë infrastrukturën e rikarikimit, i miratuar gjatë ditës nga kabineti i kancelarit Olaf Scholz.

“Ne nuk jemi një vend i çfarëdoshëm në prodhimin e makinave, por një ndër vendet kryesore në botë. Ndaj është e arsyeshme për ne që ajo që po përgatisim të ketë sukses”, – u deklaroi Volker Wissing gazetarëve në Berlin.

“Kemi nevojë për zgjerim largpamës të infrastrukturës së rikarikimit në nivel kombëtar, që të plotësojë kërkesën dhe të jetë e përshtatshme nga përdoruesit”.

Pjesa e automjeteve elektrike në Gjermani u rrit me 24.8% nga viti në vit, duke arritur në total 14.6% të të gjitha automobilave të regjistruar rishtazi, sipas të dhënave të publikuara nga Zyra Federale e vendit për Automjetet me Motor. Në vend janë rreth 70,000 pika rikarikimi, por vetëm 11,000 prej tyre janë rikarikues të shpejtë, tha ministria.

Kjo nuk mjafton që të përmbushen kërkesat aktuale dhe do të jetë edhe më pak me rritjen e shpejtë të numrit të makinave elektrike.

Ndër të tjera, ka një ndryshim të madh në shpërndarjen e pikave të rikarikimit midis qyteteve të mëdha dhe zonave rurale, ku është edhe më e vështirë të gjesh stacione rikarikimi. Objektivi i qeverisë gjermane është të arrihen 1 milion pika rikarikimi në dispozicion të njerëzve në vend brenda vitit 2030.

Mes nismave të tjera, qeveria gjermane, për të rritur numrin e pikave të rikarikimit, do të vërë në dispozicion zona, veçanërisht përgjatë autostradave, ku do të ndërtojë stacione të reja rikarikimi. Pronarëve privatë të automjeteve elektrike do t’u ofrohen plane financimi për të instaluar panele me energji diellore në shtëpitë e tyre për të rikarikuar makinat gjatë natës.

Rikarikimi elektrik supozohet se do të bëhet më i thjeshtë për t’u përdorur, falë ofertave të reja dixhitale që do t’u tregojnë drejtuesve se ku mund të rikarikojnë automjetet në rrugë dhe mund të kontrollojnë online kur kërkojnë pika të ndryshme rikarikimi, tha ministri.

Një tjetër çështje që qeveria synon të zgjidhë është krijimi i rrjetit elektrik në vend, për rritjen e kërkesës, ndërsa më shumë njerëz u drejtohen makinave elektrike.

“Ne presim një rritje të madhe të numrit të automjeteve me bateri në vitet e ardhshme dhe duhet të përgatitemi” – deklaroi ministri.

Kalimi i gjermanëve nga automjetet me motor me djegie të brendshme tek ato elektrike luan rol të rëndësishëm në arritjen e objektivave klimatikë të vendosura nga qeveria për sektorin e transporteve./Media Ndërtimi

Auto

Tesla ul çmimet e modeleve të saj në mbarë botën

Published

on

Raportohet se Tesla ka ulur çmimet e tre prej pesë modeleve të saj në SHBA, e më pas vazhdoi me uljen e çmimeve në mbarë globin, duke përfshirë edhe Kinën dhe Gjermaninë.

Ky hap nga kompania vjen pasi ajo po përballet me rënie të shitjeve dhe ndodhet në luftë të intensifikuar shitjen e automjeteve elektrike.

Bëhet e ditur se kompania e Elon Musk ka ulur çmimet e Modeleve Y, X dhe S.

Tashmë Modeli Y në SHBA kushton 42,990 dollarë, Modeli S 72,990 dollarë dhe Modeli X 77,990 dollarë, shkruan the Guardian, përcjell Telegrafi.

Gjithashtu, Tesla ka ulur edhe çmimin e softuerit “Full Self-Driving” nga 12 mijë në 8 mijë dollarë.

Ndërkohë, në Gjermani çmimi i Modelit 3 është ulur në 40 mijë euro nga 42 mijë sa ka qenë. Ulje çmimesh ka pasur edhe në vende tjera evropiane, në Lindjen e Mesme dhe në Afrikë.

Ndryshe, kompania e Musk ka njoftuar edhe për shkurtimin e 10 për qind të stafit global të saj.

E këto veprime thuhet se i kanë dhënë fund një jave kaotike që përfshinte tërheqjen e të gjithë Cybertrucks shkaku i një defekti në pedalin e gazit.

Kompania ka njoftuar se shitjet e saj në mbarë botën kanë rënë ndjeshëm pasi konkurrenca është rritur dhe shitja e automjeteve elektrike është ngadalësuar./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Ford “tërheq” më shumë se 450,000 automjete për shkak të humbjes së mundshme të fuqisë lëvizëse

Published

on

Ford pritet “të tërheq” më shumë se 450,000 SUV dhe kamionçina kompakte në Shtetet e Bashkuara sepse mund të humbasin fuqinë e makinës si rezultat i një problemi të baterisë, tha në një alarm Administrata Kombëtare e Sigurisë së Trafikut në Autostrada.

Modelet e prekura përfshijnë SUV-të Ford Bronco Sport të prodhuara nga viti 2021 deri në 2024 dhe kamionçinat Ford Maverick të prodhuara nga viti 2023 deri në 2024, konkretisht në 456,565 njësi, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

NHTSA tha se Ford zbuloi se një “karikim i ulët” i baterisë mund të rezultojë në një “humbje të aksesorëve elektrikë si dritat e rrezikut, ose të shkaktojë humbje të fuqisë së makinës, duke rritur rrezikun e një përplasjeje”.

“Ne jemi të përkushtuar për të garantuar sigurinë dhe kënaqësinë e klientëve tanë”, tha Ford në një deklaratë për CNN./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

BMW ka ndërtuar disa automjete me tinguj fenomenal.

Published

on

Por, me sa duket vetura e garave M3 GTR e viteve të 2000 mund të marrë “çmimin” për BMW-në me tingullin më të mirë në planet, përcjell Telegrafi.

Ndryshe nga M3 e gjeneratës E46 e cila fuqizohej nga gjashtë motorë, GTR përmban një motor V8 4.9 litërsh i cili jo vetëm që i dha modelit më shumë fuqi, por e bëri atë edhe të tingëllojë shumë më mirë.

Një video e shpërndarë së fundmi nga kanali në YouTube NM2255 shfaq serinë M3 GTR që fillimisht u pa në Mugello të Italisë. Ky model ende e ka motorin origjinal me tetë cilindra dhe transmision automatik me gjashtë shpejtësi.

Dhe është e sigurt të thuhet se ka tingullin më të mirë që keni dëgjuar ndonjëherë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending