Connect with us

Auto

Gara për bateritë e automjeteve elektrike – Europa nuk mund të jetë një fuqi globale

Published

on

Europa rrezikon të humbasë garën për t’u bërë një fuqi globale e baterive të automjeteve elektrike pasi aksesi në lëndët e para mbetet një pengesë kryesore së bashku me kostot në rritje dhe konkurrencën e ashpër. Përfundimi është arritur nga një raport i Gjykatës Europiane të Audituesve – ECA.

Raporti paralajmëroi se Bashkimi Europian mund të dështojë në përmbushjen e qëllimeve klimatike pasi ato përpjekje mbështeten shumë në përdorimin e automjeteve elektrike me bateri të përbërë nga një koktej metalesh që variojnë nga kobalti tek nikeli dhe litiumi, raporton SCAN tv.

ECA, auditori i jashtëm i pavarur i BE-së, tha se pothuajse një në pesë automjete të reja të regjistruara në bllok në vitin 2021 kishin një prizë elektrike. Kërkesa do të rritet me rreth 30 milionë automjete me emetim zero që pritet të dalin në rrugët europiane deri në vitin 2030 dhe shitja e automjeteve të reja me benzinë dhe naftë do të ndalohet deri në vitin 2035.

Megjithatë, strategjia e BE-së nuk ka marrë parasysh aftësinë e bllokut për të përmbushur këtë kërkesë të re për bateri. Furnizimi i BE-së me lëndë të para është shumë i përqendruar në disa vende me rreziqe gjeo-politike që mund të rezultojnë në mungesa. Për pesë materiale thelbësore, mbështetja e BE-së nga importi ishte mesatarisht 78%, sipas ECA.

Rreth dy të tretat e kobaltit në botë merren nga Republika Demokratike e Kongos, 40% e grafitit natyror është nga Kina dhe BE-ja varet tërësisht nga importet e litiumit të rafinuar. Kina përbën 76% të kapacitetit global të prodhimit të baterive.

Nxjerrja e këtyre materialeve në Europë do të marrë shumë kohë. Portugalia, e cila mban rezervat më të mëdha të litiumit në bllok, nuk pret që prodhimi të fillojë deri në vitin 2026.

Më tej, ECA tha se BE-ja ‘ngec’ në konkurrueshmërinë e kostos pjesërisht për shkak të çmimeve të larta të energjisë ndërsa të dhënat e Komisionit të BE mbeten të vjetruara dhe të paplota; dhe financimi publik mbetet i pakoordinuar duke çuar në mbivendosje./Media Ndërtimi

Auto

Ferrari elektrik mund të kushtojë rreth gjysmë milioni euro

Published

on

Sekreti më i mirëmbajtur në Maranello këto ditë është Ferrari EV.

Gjithçka që dimë deri më tani është se do të ndërtohet në një fabrikë të re në qytetin e lindjes së kompanisë dhe është planifikuar të dalë në treg në tremujorin e fundit të 2025.

Dhe mediat shkruajnë se “elektrikja italiane” do të kushtojë të paktën 500,000 euro, përcjell Telegrafi.

Veç kësaj, thuhet se për të shmangur “ekskluzivitetin”, besohet se kompania synon të kufizojë prodhimin në jo më shumë se 20,000 automjete në vit, të paktën për një kohë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Volkswagen Jetta GLI i ri debuton këtë muaj

Published

on

Volkswagen po rigjallëron linjën e tij amerikane me përditësime në të gjithë gamën.

Gjithçka fillon në javët e ardhshme me Jetta-n e re dhe motrën e saj sportive GLI, përcjell Telegrafi.

Bëhet e ditur se sedanët janë planifikuar të prezantohen në fund të muajit qershor.

Siç raportohet, gjatë tremujorit të parë të vitit, shitjet e Jetta-s u rritën për 185 për qind në mbi 13 mijë njësi, duke e bërë atë produktin e tretë më të shitur pas Tiguan dhe Atlas.

Andaj, Jetta 2025 nuk ka gjasa të sjellë ndonjë ndryshim të madh.

Shumica e VW-ve të vitit 2025 po marrin një asistent zanor me ChatGPT, kështu që edhe modeli i ri ka të ngjarë ta ketë atë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Auto

Bosch ka një sistem të ri hibrid për veturat

Published

on

Bosch ka konfirmuar se teknologjia e saj për veturat hibride, e cila është testuar në 24 Hours of Le Mans, do të vijë shumë shpejt në automjetet rrugore.

Sipas portalit Automotive News, këtë synim e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i kompanisë. Sot, në Bosch, ata po studiojnë se si të instalojnë të gjithë sistemin dhe mekanizmat e ndryshëm të sistemit hibrid në makinat rrugore.

Kompania beson se qindra mijëra kilometra të përzënë në kushte konkurruese janë më se të mjaftueshme për të testuar sistemet e tyre dhe për t’i shpallur ato të përshtatshme për konsum masiv. Sipas tyre, ky sistem mund t’i përshtatet nevojave të çdo prodhuesi, në varësi të qasjes dhe orientimit të tij brenda tregut, por gjithmonë duke garantuar që jeta e sistemit të jetë luksoze.

Bosch është i vetëdijshëm për bumin që automjetet hibride po përjetojnë në publikun e gjerë. Ka shumë marka që vënë bast për hibride, ndër të tjera si Toyota, Mazda apo Renault. Kjo për shkak të stagnimit të numrit të regjistrimeve të makinave elektrike. Sot, Bosch po negocion me disa prodhues makinash për ta pozicionuar veten si furnizuesi kryesor i komponentëve për sistemet hibride. Më shumë informacione do të bëhen publike në muajt në vijim.

Bosch ka zhvilluar të gjithë komponentët e sistemit të tij hibrid, duke përfshirë softuerin inteligjent hibrid të menaxhimit të energjisë. Zemra e sistemit hibrid është motori elektrik i tensionit të lartë, i cili quhet dhe jep deri në 200 kW dhe lidhet drejtpërdrejt me transmisionin. Mund të funksionojë si gjenerator ose motor./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending