Connect with us

Infrastrukturë

Dyshime se Astrit Nixha manipuloi me stafin te “Arkitekti i Kryeqytetit”, 30 punëtorë fiktiv u ‘kontraktuan’ për kriteret e kompanisë

Published

on

Komuna e Prishtinës në qershor të vitit 2023 ka lidhur kontratë trevjeçare në vlerë prej 12 milionë euro me një kompani të quajtur “Shërbimi i Arkitektit të Kryeqytetit” – SHAK, për konsulta dhe shërbime arkitektonike të kryeqytetit. Bartëse e konzorciumit është kompania e arkitektit Astrit Nixha, “ANARCH” SH.P.K. Ndërsa, anëtare e konzorciumit është edhe kompania Ardi CC L.L.C. Demokracia.com ka gjetur fakte të reja që çojnë në dyshime për manipulime të tenderit vetëm që këto dy kompani, që më pas figurojnë si aksionarë të “SHAK”, ta fitojnë tenderin e Komunës së Prishtinës.

Tenderi ishte vlerësuar në dy faza, në aspektin teknik dhe atë financiar. Meqë “SHAK” kishte ofruar çmime jashtëzakonisht të larta në krahasim me ofertat e tjera, Komuna e Prishtinës kishte bërë vlerësim maksimal në vlerësimin e dokumentacioneve, kontratave dhe stafit. Ofertimi për stafin profesional ishte vlerësuar më 30 pikë ose më së shumti. Sipas dëshmive të siguruara nga Demokracia.com, ekziston dyshimi se pjesa më e madhe e stafit prej rreth 30 punëtorëve ka qenë fiktive vetëm që kompania ta plotësojë këtë kriter. Të paktën kështu dëshmojnë të dhënat e Administratës Tatimore të Kosovës – ATK, të cilat vërtetojnë se Nixha nuk i ka paguar punëtorët më të cilët figuron që ka lidhur kontratë në emër të SHAK me ta.

“Kontratë mbi bashkëpunimin afarist për punët e përbashkëta në punën e konsulencës dhe inxhinierisë”. Kështu quhet titulli i kontratës që Astrit Nixha e ka lidhur me arkitektë të ndryshëm në gusht të vitit 2022, të cilët më pas i ka paraqitur në ofertën tenderuese. “Kontrata lidhet në mes të Grupit të Operatorëve Ekonomik, në përbërje: Shoqëri me përgjegjësi të kufizuara “Anarch”, me selinë afariste në adresën në Prishtinë, rr. UÇK 46/10, si lider i Grupit dhe Shoqërisë me përgjegjësi të kufizuara “Ardi CC”, me selinë afariste në adresën në Prishtinë, rr. UÇK 15, si anëtar i Grupit që do të veprojë si Konzorcium me emrin Shërbimi i Arkitektit të Kryeqytetit, tash e tutje me akronimin Sh.A.K. si punëdhënës, këtu e tutje përfaqësuar nga Projektmenaxheri i Sh.A.K. Astrit Nixha”, thuhet në kontratat që Nixha kishte lidhur me punëtorët si punëdhënës.

https://demokracia.com/dyshime-se-astrit-nixha-manipuloi-me-stafin-te-arkitekti-kryeqytetit-ne-oferte-i-deklaroje-si-punetor-por-ne-atk-nuk-figurojne/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3F50P113P2I2dwBiUYvQarzLP504iP0QuTurSxRlpJzXoKNlrNpC0xSlI_aem_ASHLtqIhdYU7oE05ZLu3YhQ0P2R4wC26q6sz0ocmIV7HK9tHRCbdLHzRKy52eqUUFFS94xYkpULP0YnaIKAWXcqp

Demokracia.com ka raportuar se kompania e tij “SHAK”, në vitin e kaluar në një periudhë vetëm prej rreth 2 muajve ishte paguar nga Komuna e Prishtinës në një vlerë prej rreth 1.5 milionë euro.

Ndryshe nga punëtorët e tij që nuk figurojnë në listat e ATK-së në asnjë muaj si të paguar, vetë Nixha figuron aty se po merr pagë në baza mujore.

Astrit Nixha ka pozitën në këtë kontratë si menaxher i projektit. Sipas të dhënave të ATK-së që ka siguruar Demokracia.com, ai nga SHAK merr pagë që nga muaji gusht i vitit 2023. Ndonëse kompania e tij vetëm në vitin e kaluar ka marrë mbi 2 milionë euro nga Komuna e Prishtinës, Nixha në “Shërbimi i Arkitektit të Kryeqytetit” merr pagë sekondare, ndërsa te kompania “Anarch” SHPK merr pagë primare. Pra, ai me pagë sekondare po i “vjelë” milionat nga Komuna e Prishtinës.

Infrastrukturë

Përballë deficitit prej 19 miliardë eurosh, a është i dënuar megaprojekti Rail Baltica?

Published

on

Zyra Kombëtare e Auditimit të tre vendeve evropiane – Estonia, Letonia dhe Lituania – lëshoi ​​një raport të përbashkët auditimi dhe një deklaratë për shtyp, e cila hodhi dyshime mbi fizibilitetin financiar të hekurudhës ndërvendore të planifikuar Rail Baltica, duke thënë se kostoja e parashikuar fillimisht është rritur ‘katërfish. në shtatë vjet, dhe mund të shkaktojë një deficit nga 10 deri në 19 miliardë euro (11 deri në 20 miliardë dollarë).

Në terma të hapur, raporti tha se përfundimi i projektit në qëllimin e tij aktual nuk është një siguri, dhe ndoshta edhe e pamundur.

Projekti Rail Baltica synon të integrojë shtetet baltike në rrjetin hekurudhor evropian përgjatë një linje 870 km që shkon nga Helsinki në Finlandë dhe Talini në Estoni në veri, në Varshavë në Poloni më në jug. Një konsorcium i Eiffage, Budimex dhe Rizzani de Eccher fitoi një kontratë gati 4 miliardë euro në maj për një seksion linjë 230 km.

Brenda kufijve të tyre, si pjesë e planit fillestar, Estonia do të shihte 213 km ndërtim hekurudhor, Letonia 265 km dhe Lituania 392 km.

Duke iu përgjigjur raportit, Rail Baltica tha se projekti kishte “evoluar ndjeshëm” që nga analiza e kostos-përfitimit të vitit 2017 si rezultat i inflacionit prej 40% në shtetet baltike midis 2017 dhe 2022, zgjerimi i fushëveprimit dhe të dhëna më të sakta.

Ai pretendoi se përfitimet ekonomike të projektit do të tejkalonin kostot, në një total prej 48 miliardë eurosh për shtetet baltike dhe se po kërkon “burime të ndryshme financiare” duke përfshirë investime private dhe kredi, në varësi të buxhetit të ardhshëm të BE-së.

Duke zbërthyer rritjen e kostos, ai ia atribuoi 31% të rritjes parashikimeve më të larta të kostos për shkak të rritjes së projektit midis 2017 dhe 2023, i cili përfshinte lidhje shtesë rajonale të lëvizshmërisë, ndryshime në standardet teknike dhe përmirësime në siguri dhe performancë./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Fiksimi kinez me portet! Ndërtimi i ri në Peru që shqetëson SHBA

Published

on

Në Peru, në bregun e Paqësorit të Amerikës së Jugut, Kina po ndërton një megaport që mund të sfidojë ndikimin e SHBA-së në një rajon të pasur me burime, të cilin Uashingtoni e ka konsideruar prej kohësh… oborrin e saj.

Porti i ujërave të thella Chancay është mjaft i rëndësishëm për Pekinin, saqë lideri kinez Xi Jinping pritet ta përurojë atë në fund të vitit në udhëtimin e tij të parë në kontinent që nga pandemia, sipas informacioneve nga Wall Street Journal.

Chancay, e cila është në pronësi të shumicës nga grupi gjigant China Ocean Shipping i njohur si Cosco, premton të përshpejtojë tregtinë midis Azisë dhe Amerikës së Jugut, duke përfituar përfundimisht klientët deri në Brazil me kohë më të shkurtra tranziti përtej Paqësorit për gjithçka, nga boronicat tek bakri. Kina ka blerë të drejtat për të zhvilluar dhe menaxhuar një zinxhir portesh që shtrihen nga vendet e Azisë Jugore në Lindjen e Mesme, Afrikë, Europë dhe Amerikën e Jugut.

Ndërsa kombet në mbarë botën ‘dridhen’ nga një përmbytje e re e mallrave të lira të prodhuara kineze, porti mund të hapë tregje të reja për automjetet elektrike dhe eksporte të tjera. Kina është tashmë partneri kryesor tregtar për pjesën më të madhe të Amerikës së Jugut.

SHBA shqetësohet se kontrolli i Kinës mbi atë që mund të bëhet qendra e parë e vërtetë e tregtisë globale e Amerikës së Jugut do t’i lejojë Pekinit të forcojë më tej kontrollin mbi burimet e rajonit, të thellojë ndikimin e tij midis fqinjëve më të afërt të Amerikës dhe më në fund të vendosë ushtrinë e tij në afërsi./Media Ndërtimi

Continue Reading

Infrastrukturë

Punimet në stadiumin “Fadil Vokrri” drejt përfundimit

Published

on

Punimet në stadiumin “Fadil Vokrri” po shkojnë drejt përfundimit, ka bërë të ditur Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Kosovës, Hajrullah Çeku.

“Punimet në stadiumin “Fadil Vokrri” drejt përfundimit. Jemi siguruar që të punohet me intensitet e profesionalizëm të lartë. Fusha hibrid e vendosur është teknologjia e fundit e fushave dhe e para e llojit të tillë në Kosovë. Mirëmbajtja do të bëhet me pajisje të veçanta dhe inovative të cilat janë të dedikuara për fushat hibrid”, ka shkruar Çeku në rrjetin social Facebook, duke shpërndarë edhe fotografi të gjendes së fushës.

Gjatë fushatës së kualifikimeve për Euro 2024 Kosova kishte pranuar kritika për gjendjen e fushës./Media Ndërtimi

Continue Reading

Trending