Connect with us

Auto

Automjetet elektrike mjet kyç në tranzicionin drejt një të ardhmeje ‘më të gjelbër’

Published

on

Për sa i përket emetimeve të karbonit gjatë ‘jetës totale’ të një automjeti – duke përfshirë procesin e prodhimit – automjetet elektrike ‘priren të fitojnë’ mbi gazrat e karburanteve fosile, kanë vlerësuar disa ekspertë.

Megjithatë, siç shkruan Newsweek, përcjell Telegrafi, kjo mund të jetë disi e ndërlikuar në varësi të një sërë faktorësh, duke përfshirë ‘mënyrën e prodhimit të energjisë në vendin ku jeton’.

“Ndërsa makinat elektrike funksionojnë me energji elektrike, efektet e karbonit të makinës elektrike kur ajo është në funksion varen nga vendi nga vjen energjia elektrike”, thotë Vera O’Riordan, një studente doktorature në Institutin e Energjisë Detare dhe të Rinovueshme me bazë në Kolegjin Universitar Cork.

“Gjurmët e karbonit varen nga produkti i përdorur në prodhimin e energjisë elektrike.

Energjia elektrike e prodhuar nga burimet e rinovueshme është më e mirë se energjia elektrike e prodhuar nga gazi natyror, e cila nga ana tjetër është më e mirë se energjia elektrike e prodhuar nga nafta, e cila nga ana tjetër është më e mirë se energjia elektrike e prodhuar nga qymyri”.

Ndërkohë një studim i publikuar vitin e kaluar nga Këshilli Ndërkombëtar për Transportin e Pastër, i cili shqyrtoi automjetet elektrike dhe makinat me benzinë gjatë ‘jetës së tyre’, zbuloi se EV-të kanë emetime më të ulëta të gazeve serrë gjatë ‘ciklit jetësor’.

Studimi zbuloi se në Shtetet e Bashkuara, për shembull, emetimet e ‘ciklit jetësor’ për automjetet elektrike janë 60-68 për qind më të ulëta se makinat me benzinë.

Një nga përfitimet e mëdha të automjeteve elektrike ndaj automjeteve me benzinë, përveç emetimeve të karbonit, është ulja e ndotësve lokalë të ajrit, sipas Jenn, përcjell Telegrafi.

“Kur ndodh djegia e lëndëve djegëse fosile, ajo jo vetëm që çliron dioksid karboni (një gaz serrë që çon në ngrohjen globale), por komponime si oksidet e azotit, monoksidi i karbonit dhe grimcat (ndotësit lokalë të ajrit që çojnë në rezultate negative shëndetësore në komunitetet e ekspozuara).

“Këto mund të jenë veçanërisht ndikuese për elektrifikimin e automjeteve me naftë të cilat mund të përmirësojnë potencialisht cilësinë e ajrit në komunitetet që tradicionalisht vuajnë nga cilësia e ulët e ajrit”, ka thënë ai./Media Ndërtimi.

Për sa i përket emetimeve të karbonit gjatë ‘jetës totale’ të një automjeti – duke përfshirë procesin e prodhimit – automjetet elektrike ‘priren të fitojnë’ mbi gazrat e karburanteve fosile, kanë vlerësuar disa ekspertë.

Megjithatë, siç shkruan Newsweek, përcjell Telegrafi, kjo mund të jetë disi e ndërlikuar në varësi të një sërë faktorësh, duke përfshirë ‘mënyrën e prodhimit të energjisë në vendin ku jeton’.

“Ndërsa makinat elektrike funksionojnë me energji elektrike, efektet e karbonit të makinës elektrike kur ajo është në funksion varen nga vendi nga vjen energjia elektrike”, thotë Vera O’Riordan, një studente doktorature në Institutin e Energjisë Detare dhe të Rinovueshme me bazë në Kolegjin Universitar Cork.

“Gjurmët e karbonit varen nga produkti i përdorur në prodhimin e energjisë elektrike.

Energjia elektrike e prodhuar nga burimet e rinovueshme është më e mirë se energjia elektrike e prodhuar nga gazi natyror, e cila nga ana tjetër është më e mirë se energjia elektrike e prodhuar nga nafta, e cila nga ana tjetër është më e mirë se energjia elektrike e prodhuar nga qymyri”.

Ndërkohë një studim i publikuar vitin e kaluar nga Këshilli Ndërkombëtar për Transportin e Pastër, i cili shqyrtoi automjetet elektrike dhe makinat me benzinë gjatë ‘jetës së tyre’, zbuloi se EV-të kanë emetime më të ulëta të gazeve serrë gjatë ‘ciklit jetësor’.

Studimi zbuloi se në Shtetet e Bashkuara, për shembull, emetimet e ‘ciklit jetësor’ për automjetet elektrike janë 60-68 për qind më të ulëta se makinat me benzinë.

Një nga përfitimet e mëdha të automjeteve elektrike ndaj automjeteve me benzinë, përveç emetimeve të karbonit, është ulja e ndotësve lokalë të ajrit, sipas Jenn, përcjell Telegrafi.

“Kur ndodh djegia e lëndëve djegëse fosile, ajo jo vetëm që çliron dioksid karboni (një gaz serrë që çon në ngrohjen globale), por komponime si oksidet e azotit, monoksidi i karbonit dhe grimcat (ndotësit lokalë të ajrit që çojnë në rezultate negative shëndetësore në komunitetet e ekspozuara).

“Këto mund të jenë veçanërisht ndikuese për elektrifikimin e automjeteve me naftë të cilat mund të përmirësojnë potencialisht cilësinë e ajrit në komunitetet që tradicionalisht vuajnë nga cilësia e ulët e ajrit”, ka thënë ai./Media Ndërtimi.

Auto

Mercedes përgatit fabrikat për të prodhuar automjete elektrike

Published

on

Mercedes-Benz po rregullon rrjetin e tij të fabrikave për të prodhuar një gamë të re automjetesh elektrike luksoze derisa përgatitet të kalojë në versionin elektrik deri në fund të dekadës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Mercedes synon të përgjysmojë emetimet e CO2 për makinë pasagjerësh gjatë ciklit jetësor deri në fund të kësaj dekade në krahasim me vitin 2020.

“Ne jemi gati për shkallëzimin e shpejtë të vëllimeve të automjeteve elektrike”, tha Joerg Burzer, anëtar i bordit për prodhimin dhe zinxhirin e furnizimit, duke shtuar se struktura e re pasoi bisedimet midis menaxherëve dhe përfaqësuesve të punëtorëve, transmeton Telegrafi.

Fabrikat në Sindelfingen, Bremen, Rastatt – të gjitha në Gjermani – dhe Kecskemet, në Hungari, do të fillojnë prodhimin e modeleve të reja në segmentet kryesore të luksit, luksit bazë dhe luksit hyrës nga mesi i dekadës, tha Mercedes.

Sistemet e baterive do të furnizohen nga një rrjet prodhimi me fabrika në tre kontinente, tha ai.

“Prodhimi lokal i sistemeve të baterive është një faktor kyç suksesi për ngritjen elektrike të Mercedes-Benz dhe një komponent vendimtar për të qenë në gjendje të përmbushë kërkesën globale për automjete elektrike në mënyrë fleksibël dhe efikase”, thuhet në një deklaratë./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Auto

Red Bull RB17 prezanton një hiperveturë hibride me 1100 kuaj/fuqi

Published

on

Departamenti i teknologjisë së avancuar të Red Bull ka njoftuar se do të projektojë, zhvillojë dhe prodhojë një hiperveturë krejt të re që do të ofrojë një përvojë superiore drejtimi në pistë.

Hipervetura e re do të quhet RB17, pasi Red Bull Racing e kapërceu “në mënyrë misterioze” këtë etiketë nga RB16 2021 në RB18 të këtij viti.

Dizajni është nënshkruar nga Adrian Newey, njeriu pas shumë makinave fenomenale të Formula 1, dhe është gjithashtu krijuesi i modelit mbresëlënës të Aston Martin, Valkyrie, përcjell Telegrafi.

Newey tani po e kthen vëmendjen te modeli RB17, i cili nuk ka gjasa të jetë i ligjshëm për rrugë, kështu që rregulloret nuk do të kufizojnë dëshirën për performancë.

“RB17 do të përmbledhë gjithçka që dimë për krijimin e veturave të kampionatit të Formula 1 në një paketë që do të ofrojë nivele ekstreme të performancës në një pistë të dedikuar me dy vende,” tha Newey.

Deri më tani është publikuar vetëm një skicë, por dihet se RB17 do të fuqizohet nga një motor hibrid V8 që do të zhvillojë më shumë se 1100 kuaj/fuqi. Vetëm 50 kopje do të prodhohen në shtëpinë e Red Bull në Milton Keynes dhe prodhimi do të fillojë në vitin 2025.

Çmimi i veturës do të jetë 6 milionë euro, pa taksa, ndaj klientët do të duhet të kenë të paktën 9 milionë euro në llogarinë e tyre për të hyrë në listën e pritjes.

Ky çmim përfshin qasje në simulatorin Red Bull F1, si dhe stërvitjen në pistë./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Auto

Elon Musk i frikësohet falimentimit të Tesla-s

Published

on

Tesla po përballet me humbje prej miliarda dollarëve nga fabrikat e tyre të reja, problemet me zinxhirin furnizues dhe me mbylljet për shkak të COVID-19.

Këto kanë mjaftuar që shefi ekzekutiv i kompanisë, Elon Musk, në një intervistë të fundit ta përmendë mundësinë e falimentimit.

“Dy vitet e fundit kanë qenë një makth me ndërprerjet e zinxhirit furnizues, problem pas problemi”, tha Elon Musk në një intervistë me një grup pronarësh të veturave Tesla, shkruan CNN.

“Nuk kemi mbaruar ende. Por që mbajtja hapur e fabrikave në mënyrë që të paguajmë punëtorët dhe që të mos falimentojmë është një shqetësim i madh për neve”, shtoi tutje Musk, transmeton Telegrafi.

Ndërsa gjatë intervistës, Musk tha se dy kompanitë që Tesla i hapi gjatë tremujorit në Gjermani dhe Teksas, po i kushtojnë kompanisë humbje prej miliarda dollarëve për shkak se problemet e zinxhirit të furnizimit deri tash i kanë limituar këto dy fabrika në prodhim të ulët./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending