Transporti i pasigurtë i gurëve të mermerit ia merr jetën gazetares shqiptare

0

Ditën e djeshme rreth orës 12:45 ka humbur jetën tragjikisht gazetarja investigative e emisionit “Stop”, Erinolda Isufaj.

Nga një kamion që transportonte gur mermeri ka rënë një gur i madh, i cili zuri poshtë automjetin ku udhëtonte gazetarja me bashkëshortin dhe prindërit.

24-vjeçarja e cila ndodhej në sediljen e pasme ndërroi jetë rrugës për në spital. Erinolda ishte e martuar me Marko Idrizi, 29 vjeç.

Kolegët e saj e tregojnë si një vajzë për t’u marrë shembull. Erinolda kishte pasur plane për të bërë një fëmijë, por fatkeqësisht mbylli sytë përgjithnjë.

REKLAMA