Connect with us

Ndërtim

Rama dhe Pacolli në kantierin e Aeroportit të Vlorës, investimi pritet të rris turizmin në Shqipëri dhe të punësojë 700 punëtorë

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama si dhe koncesionari Behxhet Pacolli vizituan kantierin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës.

Ai ishte i shqipëruar nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku dhe politikani dhe sipërmarrësi Behgjet Pacolli, kompania e të cilit ka fituar një tender për të ndërtuar aeroportin e ri në Jug të Shqipërisë.

Në një postim në Facebook ku ka shpërndarë edhe pamjet nga vizita në kantier, Rama u shpreh se Aroporti Ndërkombëtar i Vlorës “do të transformojë më tej industrinë e turizmit dhe do të rrisë ndjeshëm ekonominë e punësimin”.

Gjatë fjalës së saj, Ministrja Balluku vuri në dukje se ky aeroport do të ketë pistën më të gjatë në Republikën e Shqipërisë, prej 3.2 km, një kusht për kategorinë 4E të aeroportit.

“Ky është i vetmi aeroport në territorin tonë 4E që akomodon edhe fluturime transoqeanike. Volumet e trafikut gjatë 3 viteve të fundit janë shtuar konsiderueshëm pavarësisht pandemisë. Sot në Rinas, para fillimit të sezonit, kemi 58 fluturime në ditë”, tha ajo.

Ministrja theksoi se kontrata për dorëzimin është prill 2024 dhe besojmë se koncesionari do ta kapë afatin.

Ndërkohë, sipas saj, “paralel me ndërtimin, Aviacioni Civil do të vazhdojë gjithë procedurat për sa i përket lejeve dhe procedurave ndërkombëtare, njëlloj siç ndodhi me aeroportin e Kukësit”.

Balluku theksoi se e gjithë mbulesa e sipërme e terminalit do të jetë me panele diellore. “Llogaritet rreth 5.3 megavatorë prodhim energjie, i mjaftueshëm për mbulimin e nevojave të Aeroportit”, tha ajo.

Ndërkohë, Pacolli theksoi se në pikun e punimeve këtu pritet të punësohen 600-700 punonjës.

“Kemi kantierin me hapësira për konferenca, zyra, pika shëndetësore dhe laborator verifikimi të ushqimit. Po ashtu sigurojmë fjetjen për mbi 100 persona. Kemi vend për riparimin e automjeteve. Tani jemi në pikën kur të gjitha projektet janë gati. Ne kemi filluar me klasifikimin e nënkontraktorëve për panelet diellore e konstruksionet e hekurit”, tha Pacolli.

“Shumë shpejt do të ketë lëvizje të mëdha në kantier. Këtë vit kryejmë mbushjen e gjithë territorit të pistës që ndodhet nën nivelin e detit. Pista është zemra e aeroportit. Flitet për një aeroport që krahasohet me aeroportet më të mëdha në botë. I njëjti standard aplikohet sot në aeroportin e Nju Jorkut. Ky do të jetë aeroport i përkryer, me standardet më të larta”, shtoi ai.

Aeroporti i Vlorës pritet të kontribuojë në rritjen e përgjithshme ekonomike të vendit dhe do të transformojë Jugun e Shqipërisë në një hotspot turistik.

Ndërtim

Ndërtimi i objektit kërkimor nënujor, akomodon 20 banorë

Published

on

Proteus Ocean Group, një sipërmarrje sociale e sektorit privat, ka zgjedhur firmën inxhinierike me bazë në Itali Drass Group si partnerin e saj në Ndërtimin e Prokurimit Inxhinierik (EPC) për ndërtimin e Proteus, një objekt kërkimi nënujor.

Drass Group është i specializuar në teknologjitë nënujore dhe hiperbarike dhe do të ndihmojë në konsultimin e Proteus Ocean Group për projektimin, ndërtimin dhe instalimin në vend të projektit.

Thuhet se objekti përmban laboratorë kërkimi për eksperimente në vend, një strukturë të prodhimit video në shkallë të plotë për media dhe programe edukative të transmetimit të vazhdueshëm të drejtpërdrejtë, dhe një pishinë hëne për t’u ofruar studiuesve qasje të pandërprerë në oqean.

Ai do të përfshijë gjithashtu serën e parë nënujore dhe zonat sociale, hapësirat e punës dhe dhomat e gjumit për deri në 20 banorë.

“Frymëzuar nga puna e eksploruesve dhe ndërtuesve para nesh, Proteus do të luajë një rol jetësor në ruajtjen dhe kuptimin e oqeaneve tona, duke çuar më tej shkencën e oqeanit, duke mundësuar eksplorimin dhe vendosjen e lidhjes njerëzore të oqeanit të nevojshëm për të frymëzuar brezat e ardhshëm për të mbrojtur burimin e njerëzimit. jeta,” tha Fabien Cousteau, themeluesi i Proteus Ocean Group.

E vendosur në brigjet e Curaçao, një ishull në veri të Venezuelës, objekti kërkimor synon t’u mundësojë studiuesve, akademikëve, qeverive dhe industrive private, mediave dhe aquanautëve privatë të kalojnë më shumë kohë në thellësi.

Instalimi i Proteus pritet të fillojë në vitin 2025./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Bëhet një zgjidhje e qëndrueshme për ndërtimin detar

Published

on

Aty ku strukturat e betonit nënujorë shihen shpesh si pushtues që dëmtojnë biologjinë detare, krijuesit e ECOconcrete këmbëngulin se përzierja e tyre ka potencialin për të sjellë jetë të re në zonat përreth porteve, valëve të valëve dhe zhvillimeve ujore.

Në një pyetje dhe përgjigje me Construction Europe, Andrew Rella i kompanisë, PHD, përshkruan produktin dhe procesin.

Si e zvogëlon ECOconcrete sasinë e kërkuar të çimentos? Gjithashtu, si prodhohet pa pasur nevojë për kimikatet e pranishme në shumicën e betoneve të përdorura në porte?

Përgjigje: Përzierja jonë, e bërë nga mbi 50% materiale të ricikluara dhe nënprodukte, mund të përfshihet drejtpërdrejt në përzierjen e betonit në një sasi të barabartë me 10% të përmbajtjes së materialeve çimento. Në varësi të dizajnit të përzierjes, shtimi i përzierjes do të rrisë rezistencën në shtypje deri në 10%, gjë që në projekte të ndryshme ka rezultuar në një mundësi për të reduktuar përmbajtjen origjinale të materialeve çimento. Përzierja shtohet krahas përzierjeve të tjera të kërkuara (si superplastifikuesit, futësit e ajrit, ngadalësuesit, përshpejtuesit) për të neutralizuar një sërë faktorësh negativë të betonit standard dhe për ta bërë betonin më mikpritës për jetën detare.

Teknologjia ECOconcrete promovon rekrutimin e specieve kalcitike si barnacles, koralet, gocat e detit dhe algat korale që ngërthejnë betonin dhe krijojnë një shtresë mbrojtëse bio-mbrojtjeje. Bio-mbrojtja mund të zbut forcat hidrodinamike dhe kimike dhe të rrisë më tej jetëgjatësinë e betonit.

Krahasuar me betonin tradicional, teknologjia e ECOncrete ka treguar aftësinë për të dyfishuar biodiversitetin dhe bollëkun e specieve detare, për të siguruar një lavaman aktiv të karbonit gjatë jetëgjatësisë së strukturës dhe për të përmirësuar ndjeshëm cilësinë e ujit./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Projektohet për t’u ndërtuar ura më e gjatë prej 2 km në Skandinavi

Published

on

Arup ka nënshkruar një kontratë me Administratën Norvegjeze të Rrugëve Publike (NPRA) për të projektuar kalimin 2 km të gjatë Julsundet në Norvegji.

Kur të përfundojë, Arup thotë se struktura do të jetë ura më e gjatë e varur në Skandinavi dhe një nga më të gjatat në botë.

Kompania do të punojë në partneritet me firmën norvegjeze inxhinierike Aas-Jakobsen në projektin për të ofruar dizajn të detajuar për urën, e cila pritet të ketë një hapësirë ​​kryesore prej 1,625 m.

Një ekip inxhinierësh të Arup pritet të udhëheqin dizajnin e kuvertës së çelikut ortotropik të urës dhe do të kryejnë një analizë të lodhjes, duke përdorur teknika modelimi dhe nxjerrjeje stresi për të provuar në të ardhmen strukturën.

Projekti i urës bie në kuadër të përmirësimit E39 Ålesund to Molde, i cili në fund synon të krijojë një autostradë bregdetare pa traget në vend.

Jesper Jensen, menaxher i zhvillimit të biznesit të Arup për Skandinavinë, tha: “Në bazë të marrëdhënieve tona të biznesit me Administratën Norvegjeze të Rrugëve Publike dhe Aas-Jakobsen, ky projekt është një hap drejt zhvillimit të projekteve të tjera të mëdha infrastrukturore në Skandinavi.

“Ne po angazhojmë ekspertët tanë globalë për të mbështetur shpërndarjen e suksesshme të këtij dizajni teknikisht sfidues dhe ambicioz, një nga urat më të gjata të varura në botë.”/Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending