Connect with us

Ndërtim

Pas Gjermanisë edhe Estonia do ta ndërtojë një terminal të gazit natyror

Published

on

Sipas raporteve, kompania e investimeve me bazë në Estoni Infortar dhe specialistja e energjisë Alexela do të ndërtojnë një terminal të ri të gazit natyror të lëngshëm (LNG) në Estoni, pa mbështetje financiare nga qeveria e vendit.

Vlerësohet se do të kushtojë rreth 40 milionë euro, ndërtimi i terminalit Paldiski LNG – një dyqan lundrues dhe njësi rigazifikimi – do të ndërtohet në Portin e Paldiskit në vijën bregdetare veriore të vendit në bashkëpunim me Finlandën.

Një pjesë e planeve të përshpejtuara për t’u larguar nga gazi rus, ai do të përfundojë në dy faza – duke filluar me instalimin e një lidhjeje midis kalatës dhe tubacionit Balticconnector, i cili kalon midis Estonisë dhe Finlandës, dhe dhënien me qira të një terminali lundrues.

Infortar dhe Alexela synojnë ta vënë në funksion terminalin lundrues LNG këtë vit, me furnizimin e klientëve që fillon në nëntor.

Kompanitë, të cilat së bashku zotërojnë biznesin më të madh të biometanit në Estoni, OÜ Eesti Biogas, kishin diskutuar për terminalin e propozuar me qeverinë dhe shpërndarësin shtetëror të rrjetit Elering për disa kohë.

Ministri i Çështjeve Ekonomike dhe Infrastrukturës së Estonisë, Taavi Aas, ka konfirmuar se dy kompanitë do ta kryejnë projektin pa mbështetje financiare nga shteti.

Një takim i mbajtur javën e kaluar midis palëve përfundoi papritur dhe çoi në “pretendimet se Alexela kishte kërkuar një subvencion shtetëror prej 40 milionë euro, të cilin kompania e mohoi”, CEO i Infortar gjithashtu konfirmoi se gjërat kanë ecur përpara.

“Për momentin, ai vullnet i mirë duket se është në provë dhe ne do të jemi në gjendje të përfundojmë terminalin në kohë.”

Estonia, e cila ka vendosur të ndalojë importin e gazit rus që kur pushtoi Ukrainën, tani – si vendet e tjera evropiane – po përshpejton planet për t’u bërë e pavarur energjetike.

Kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas, tha së fundmi: “Ne kemi vendosur të rrisim furnizimin tonë kombëtar me gaz dhe të krijojmë një objekt në Paldiski për ruajtjen e LNG-së në mënyrë që një terminal lundrues të mund të përdoret atje nga vjeshta.

“Kjo përfaqëson një mundësi jo vetëm për Estoninë, por për rajonin tonë më gjerësisht, për të shkuar në dimër pa asnjë varësi nga gazi rus./Media Ndërtimi.

Ndërtim

Fillon prodhimi i vinçi për ngarkesa 3000 tonësh  

Published

on

Kompania holandeze e vinçit dhe inxhinierisë së rëndë Huisman ka filluar punën për të prodhuar një vinç me kapacitet 3,000 tonë për vinçat e rëndë BMS të Danimarkës.

Një aplikim parësor për vinçin do të jetë të ndihmojë në ngarkimin e komponentëve të turbinës së erës në themele dhe anije në det të hapur.

Një ceremoni për të shënuar fillimin e prodhimit u mbajt në mes të qershorit në objektin e prodhimit të Huisman në Republikën Çeke. Dy pjesët e para, prej çeliku të klasës S690, u ngjitën së bashku duke përdorur një sistem robotik.

Huisman përdor gjithashtu prodhimin e shtesave me tela dhe hark (WAAM), për të bërë disa komponentë, duke përfshirë blloqet e grepave.

Në thelb është një printer 3D që funksionon duke ndërtuar shtresa saldimi. Duke përdorur këtë metodë, mund të prodhohen komponentë të përmasave të mesme deri në të mëdha, me formë të ndërlikuar nga çeliku me tërheqje të lartë. Një përfitim kryesor i printimit 3D, thotë Huisman, është se ai redukton ndjeshëm kohën e dorëzimit me një çmim për të konkurruar me falsifikimet dhe derdhjet. Cilësia është gjithashtu vazhdimisht e lartë, tha Huisman.

Dorëzimi i vinçit është planifikuar për gjysmën e dytë të vitit 2023.

Ngarkesat deri në 3000 tonë do të trajtohen vetëm në lartësi të reduktuar./Media Ndërtimi,.

Continue Reading

Ndërtim

Pothuajse 50% e punëtorëve të ndërtimit kanë raste të diskriminimit në punë

Published

on

Pothuajse gjysma e punëtorëve të ndërtimit (49%) kanë qenë dëshmitarë të rasteve të diskriminimit të dukshëm në punë me një tjetër 43% dëshmitar të diskriminimit të paqëllimshëm, sipas një raporti të ri nga O.C. Tanner.

Raporti Global Culture 2022 analizoi perspektivat e mbi 1080 punëtorëve nga industria e ndërtimit nga e gjithë bota.

Hulumtimi zbulon se organizatat po ndrydhin mundësitë e rritjes dhe zhvillimit për disa punonjës si me mjete të hapura ashtu edhe të paqëllimshme. Rezultati është se 38% e punëtorëve të ndërtimit janë ndjerë të përjashtuar nga mundësitë e promovimit në organizatën e tyre, me vetëm 61% që besojnë se të gjithë janë në një fushë loje të barabartë kur bëhet fjalë për rritjen dhe zhvillimin e karrierës së tyre.

“Shumë organizata kanë diversitetin dhe përfshirjen lart në axhendat e tyre, megjithatë me kaq shumë punonjës që ndjehen të diskriminuar dhe të përjashtuar nga avancimi i karrierës së tyre, përpjekjet për përfshirje janë qartësisht të dobëta”, thotë David Danzig, Drejtor Evropian, O.C. Tanner.

Llojet e ndryshme të diskriminimit

O.C. Raporti i Kulturës së Tanner këshillon që për të arritur gjithëpërfshirjen, përfshirja duhet të ndërtohet në aspekte të shumta të përvojës së punonjësve, në vend që të shihet si një ‘iniciativë’ e veçantë.

Vetëm 55% e punëtorëve të ndërtimit të anketuar deklarojnë se organizata e tyre është më e interesuar t’i kuptojë ata sesa t’i kategorizojë, dhe më pak se gjysma (48%) mendojnë se mendimet e tyre përfaqësohen në mënyrë të drejtë brenda ekipit drejtues të organizatës së tyre, hulumtimi nxjerr në pah shkallën e problemit në ndërtimi.

Udhëheqësit duhet të hedhin një vështrim të ri në kulturat e tyre organizative dhe të vlerësojnë nëse ata janë plotësisht gjithëpërfshirës, ​​ose nëse diversiteti dhe strategjia e tyre e përfshirjes është thjesht duke dokumentuar mbi të çarat.

Vetëm kur shumë individë unikë përfaqësohen, respektohen, trajtohen në mënyrë të barabartë dhe integrohen në jetën e përditshme të punës, përpjekjet për përfshirje mund të shihen si vërtet funksional./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Hapet autostrada e re në shkretëtirën më të madhe të Kinës

Published

on

Një autostradë e re që përshkon shkretëtirën Taklimakan në Rajonin Autonom të Xinjiang Ujgur në veriperëndim të Kinës, u vu në funksion të enjten.

E pozicionuar në Prefekturën Autonome Mongole Bayingolin të Xinjiang-ut jugor, autostrada, që lidh Yuli dhe Qiemo, është e treta përgjatë shkretëtirës Taklimakan, shkretëtira e dytë më e madhe në botë me rërë lëvizëse, citon “Xinhua”, shkruan Albanian.cri.cn.

Me shpejtësinë e projektuar prej 60 ose 80 km në orë për seksione të ndryshme, autostrada ka një gjatësi totale prej 334 km, ku 307 km kalon nëpër shkretëtirë.

Autostrada ka pasur një investim rreth 261.5 milionë dollarë amerikanëdhe ndërtimi i saj filloi në tetor 2017./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending