Connect with us

Ndërtim

Një objekt i dyshimtë po ndërtohet në Çagllavicë

Published

on

Një objekt ka filluar të ndërtohet në muajin e tretë të vitit 2022 në Rrugën e Kopaonikut në Çagllavicë.

Por disa banorë, që kontaktuan Klanin, dyshojnë se këtu ka korrupsion dhe se objekti po punohet pa leje, njofton Klankosova.tv.

Disa të tjerë u drejtuan në Drejtorinë e Inspeksionit të Graçanicës për të parë nëse puna po kryhet sipas ligjit.

E kjo e fundit, u konstatua nga komunarët që dolën në terren, andaj i ndaluan punimet.

Por me sa duket pronari nuk e ka marrë parasysh vërejtjen e bërë në muajin prill dhe e ka vazhduar punën.

E ky veprim e shtyri të reagojë edhe deputetin e Kuvendit të Kosovës, Abelard Tahiri, që u ankua në emër të banorëve të lagjes ku banon edhe vetë.

Por, komuna i ktheu përgjigje se janë marrë të gjitha masat e duhura.

E më 23 qershor inspektori doli në terren, ku përveç ndalimit të punimeve, dha edhe një urdhër.

Por, rrënimi jo që nuk nisi, veçse ekipi i Klan Kosovës edhe gjatë kësaj jave gjeti te objekti punëtorë, por që u larguan pa dashur të flasin.

E pronari, Armend Mustafa, që nuk ka dashur të flasë para kamerës, i tha Klanit me telefon se po pret të pajiset me lejen, të cilën nuk e ka marrë më herët.

Ndërkohë, në komunë thonë se te objekti është vendosur ndalimi i punimeve.

Dragisha Stojanoviq nga Drejtoria e Inspeksionit të Graçanicës pranon se te objekti mund të shihen punëtorë, porse ata mund të shkojnë t’i tërheqin pajisjet e tyre. Ndërsa zotohet se do t’u japë fund të gjitha ndërtimeve ilegale në Graçanicë./Media Ndërtimi.

Ndërtim

Në çfarë lloj sistemi jetojmë kur dy të punësuar nuk mund të blejnë një apartament 50 metra katrorë?

Published

on

Banesat sociale nevojiten më shumë se kurrë, por jo nga ato që do të ofrohen për të blerë me kredi, por për të marrë një apartament me qira.

Një nga vendimet më të rëndësishme në jetë për familjet e reja është mënyra e zgjidhjes së çështjes së strehimit.

Nga vitet ’90 e deri më sot, mënyra më e zakonshme për ta bërë këtë është blerja e pronave të paluajtshme që janë në treg nëpërmjet një kredie në një nga bankat dhe blerja e pronave të paluajtshme nga programi stimulues i strehimit i njohur si POS.

Duke qenë prezent në biznesin e pronave të paluajtshme për gati njëzet vjet, kam pasur situata të ndryshme të blerjes së pronave të paluajtshme kur kam përshtatur edhe blerësit për të blerë me një kredi, kur kam parë planin financiar për shlyerjen e kredisë dhe shpenzime të tjera dhe sa para u kanë mbetur pas kësaj.

Fjalë për fjalë, në atë shembull të dalësh për pica do të ishte një luks për atë familje.

Pyes veten se në çfarë strukture shoqërore jetojmë kur dy punëtorë (burrë dhe grua) nuk mund ose mezi blejnë një apartament 50 metra katrorë?

Blerja e një apartamenti dhe zgjidhja e çështjes së strehimit është një prioritet i lartë për të gjithë ata që duan të jetojnë dhe punojnë në Kroaci.

Nëse nuk keni trashëguar pasuri të paluajtshme, nuk keni marrë para nga prindërit tuaj ose ndoshta keni fituar llotarinë, mënyra e vetme është të merrni një kredi dhe kështu t’i nënshtroni të gjithë jetën tuaj pagimit të kësteve të kredisë për tridhjetë vjet.

Në atë rast, pyetja është se ku është hapësira për të shkuar në pushime që të gjithë kanë të drejtë? Dhe kështu për tridhjetë vitet e ardhshme!

Opinion nga Vlatko Mrvoš, agjent i shitjes së pronave të paluajtshme, shkruar për të përditshmen kroate Jutarnji.hr/Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

Qyteti privat afër Athinës prej 8 miliardë eurosh është gati të përfundojë së ndërtuari

Published

on

Lamda Development ka njoftuar nisjen globale të projektit të saj të madh të rigjenerimit urban të ndërtuar në mënyrë të qëndrueshme në periferi të Athinës, me hapjen e Qendrës së Eksperiencës Ellinikon.

Qendra e re e zhvilluesit të pasurive të paluajtshme jep një përmbledhje të të gjithë zhvillimit si një model në shkallë 1:625 – më i madhi i këtij lloji në botë.

Projekti i propozuar i qytetit Ellinikon prej 7.9 miliardë eurosh përfaqëson investimin më të madh privat në Greqi dhe ndërmarrjen më të madhe të rigjenerimit urban kudo në Evropë.

I vendosur në vendin e ish-Aeroportit Ndërkombëtar të Athinës, zhvillimi i përfunduar do të jetë trefishi i madhësisë së Monakos dhe do të ndërtohet në faza; e para, duke përfshirë një kullë banimi, do të hapet në vitin 2025, e ndjekur nga një kompleks sportiv, marina dhe elementët fillestarë të sistemit të transportit të qytetit.

Sipas Lamda, deri në 75,000 vende pune mund të krijohen nga zhvillimi “gjatë maturimit të tij”.

Parku Ellinikon do të përfshijë 50 km shtigje biçikletash dhe këmbësore dhe do të përfshijë teknologji duke përfshirë navigimin e realitetit të shtuar dhe sistemet inteligjente të energjisë.

Një lundrim virtual detajon gjithashtu vijën bregdetare të rinovuar 3,5 km dhe zonën e marinës, me një plazh publik 1 km të gjatë.

CEO i Lamda Development, Odisseas Athanasiou, tha: “Lamda Development po sjell në jetë një qytet të ri që e vendos Greqinë në krye të jetesës së zgjuar, qëndrueshmërisë dhe inovacionit që ngre lart komunitetet dhe qytetarët.

Parku i madh Ellinikon do të përfshijë navigim të shtuar të realitetit. Imazhi: Lamda Development

“Qyteti Ellinikon pasqyron një paradigmë të re të jetesës, punës dhe shijimit të jetës buzë detit.

“Ellinikon Experience Center shfaq një projekt me ndikim global që do të gjenerojë gjithashtu vlerë të jashtëzakonshme investimi dhe do të krijojë mijëra vende pune për ekonominë greke. Qendra e Përvojës është një simbol frymëzues i asaj që do të vijë për Greqinë dhe botën.”

Ndërtimi i fazës së parë të The Ellinikon pritet të fillojë vitin e ardhshëm, me GEK Terna të përzgjedhur si kontraktor kryesor dhe sipërmarrjen e përbashkët Mace Jacobs gjithashtu punon në projekt./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Ndërtim

3 miliardë euro investohen për ndërtimin e linjës hekurudhore Napoli-Bari

Published

on

Webuild ka filluar punimet e ndërtimit me vlerë 3 miliardë euro të linjave hekurudhore të shpejtësisë së lartë për linjën e re të Italisë Napoli-Bari dhe përmirësimin e linjës Palermo-Catania-Messina të vendit.

Punimet në linjat Napoli-Bari dhe Palermo-Catania-Messina janë për dy kontrata të veçanta, të cilat iu dhanë një konsorciumi të udhëhequr nga Webuild në 2021 nga Rete Ferroviaria Italia (Gruppo FS Italiane), dhe do të shohin kontraktorin të ndërtojë një total prej 83 km linjë në jug të vendit.

Për kontratën e linjës Napoli-Bari, kompania do të ndërtojë dy seksionet përfundimtare të projektit me shpejtësi të lartë – një ndërmjet Hirpinia dhe Orsara dhe tjetri që shkon nga Orsara në Bovino, të cilat kanë një gjatësi të kombinuar prej 40 km.

“Seksioni Hirpinia-Orsara përbëhet nga 28 kilometra linjë, nga të cilat 27 kilometra do të jenë në tunele, ndërsa seksioni Orsara-Bovino konsiston në gërmimin e një tuneli hekurudhor me dy tuba prej rreth 10 kilometrash dhe një linjë shtesë prej 2 km”, tha. Ndërtimi i faqeve.

Kontrata Palermo-Catania-Messina përfshin ndërtimin e 43 km linjë për dy seksionet e para funksionale të linjës, të cilat kalojnë midis Fiumefreddo dhe Taormina/Letojanni dhe Giampilieri-Taormina.

Me një gjatësi totale prej 28.3 km, seksioni Taormina-Giampilieri do të përfshijë ndërtimin e 25.2 km tunele. Ai do të gërmohet nga tre TBM (Tunnel Boring Machines) dhe do të përfshijë shtatë viadukte dhe dy stacione hekurudhore.

Seksioni i dytë i Webuild në projektin e përmirësimit të Palermo-Catania-Messina do ta shohë atë të ndërtojë 15 km linjë hekurudhore midis Fiumefreddo dhe Taormina/Letojanni.

Punimet në seksion, të cilat synojnë të përmirësojnë aksesin në rajon duke përshpejtuar lidhjet hekurudhore të ishullit, përfshijnë ndërtimin e ndërlidhjes Taormina-Letojanni, stacionin nëntokësor Taormina, katër tunele dhe dy viadukte.

Kontratat për linjat Napoli-Bari dhe Palermo-Catania-Messina janë pjesë e një plani më të madh për të përmirësuar dhe përmirësuar aksin hekurudhor Napoli-Benevento-Foggia-Bari të Italisë në juglindje të vendit.

Duke përfshirë 27 projekte të mëdha infrastrukturore, plani do të dyfishojë seksionet e rrjetit me një binar dhe “të shtojë variante në itinerarin ekzistues për të përmirësuar integrimin e sistemit hekurudhor juglindor me rrjetin e shpejtësisë së lartë”.

Me punimet e përhapura në katër zona – dy midis Campania dhe Puglia, dy në Siçili – Webuild tha se “seksionet e reja do të kontribuojnë në transportin hekurudhor të qëndrueshëm, të shpejtë dhe të sigurt në Italinë jugore”.

Kompania po ndërton gjithashtu seksione të tjera në rrugën Napoli-Bari. Këto përfshijnë seksionin Napoli-Cancello 15 km të gjatë dhe një seksion 18 km midis seksionit Apice dhe Hirpinia, i cili përshkon Apeninet.

Përveç kësaj, “Në linjën Palermo-Catania, Webuild tashmë po ndërton seksionin Bicocca-Catenanuova, i cili do të ndihmojë trenat të udhëtojnë midis dy qyteteve siciliane me një shpejtësi maksimale prej 200 kilometrash në orë”.

Në total, aktivitetet e kompanisë në jug të Italisë aktualisht përfshijnë 15 projekte, me punimet që përfshijnë një numër ishujsh të rajonit dhe mbi 2300 kompani, drejtpërdrejt dhe indirekt./Media Ndërtimi.

 

Continue Reading

Trending