Aktuale

Ndërtimi kaotik në Prishtinë ironizohet në emisionin satirik “Kosherja”(VIDEO)

Published

on

Grandi, Pallati i Rinisë, Biblioteka Kombëtare dhe ndërtimet tjera në qendër të Prishtinës kanë qenë në fokus të ironizimt të skeçit në emisionin “Kosherja” nga dyshja e aktoreve, Egzona Ademi dhe Valina Muqolli.

Komentet e “kullerkave” për arkitekturën e ndërtimeve që sipas tyre e shëmtojnë kryeqytetin kanë shkaktuar të qeshura të audienca e programit televiziv, ku nëpërmjet satirës, trajton dhe shigjeton problematika të ndryshme social-kulturore e politike./Media Ndërtimi.

Trending

Exit mobile version