Merrni frymë thellë! Ju prezantojmë pesë shtëpitë më mahnitëse në botë

0

E vërteta është se gjendja financiare na imponon edhe mënyrën e edhe vendin e jetesës. Gjithsecili që ka një kapital financiar nuk do të rrinte duarkryq dhe ti shikonte këto shtëpi, pa I blerë ato. Por, kur nuk kemi fonde të paktën e kënaqim kureshtjen dhe syrin tone me këto shtëpi që duken kaq të bukura, të përshtatshme, dhe të rehatshme.

Antillia – Mumbai, Indi

Çmimi: 609 milionë funte

Shtëpia e parë prej 1 miliard dollarësh në botë ka 27 kate dhe merr emrin nga ishulli mitik Antillia. I ndërtuar nga njeriu më i pasur i Indisë, Mukesh Ambani, ka edhe disa kopshte lundruese, jo një, por tre vende për aderim të helikopterëve dhe gjashtë kate të dedikuara për parkim.

Digital StillCamera

 

Shtatë Pinnacle – Montana, SHBA

Çmimi: £ 944 milionë

Kjo shtëpizë ski mund të jetë në male, por me çdo kat të ngrohur, ju nuk do të ndiheni të ftohur. Ajo gjithashtu ka një pishinë të brendshme dhe të jashtme, ashensor privat të skive dhe pamje spektakulare.

 

Hala Ranch – Aspen, Kolorado

Çmimi: £ 821milionë

Vendosur në 90 hektarë, kjo pasuri 15-dhoma gjumi ka një berber, sallon bukurie si dhe luginat e bukur dhe malet e Aspen.

Fleur de Lys – Beverly Hills, Los Anxheles

Çmimi: £ 760 milio

Ky pallat i stilit evropian ka një kinema 50 dhomash, sallë vallëzimi, mure mermeri, një bibliotekë dykatëshe dhe një pista drejtimi prej 1,200 metra.

 

Katër Fairfield Pond – Hamptons, Nju Jork

Çmimi: 133 milionë funte

Kjo rezidencë 63 hektarësh ka një dhomë ngrënieje prej 91 ft, dy fusha tenisi, një rrugicë bowling, 29 dhoma gjumi dhe 39 banjo – do të thotë që mysafirët tuaj nuk kanë gjasa të jenë ndonjëherë të kapur të shkurtër.

REKLAMA

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here