Connect with us

Makineritë

Caterpillar prezanton ekskavatorin më të ri prej 48 tonësh

Published

on

Caterpillar ka prezantuar nga gama ekskavatorin më të ri prej 48 tonësh, Cat 350, duke premtuar kosto më të ulëta dhe qëndrueshmëri të shtuar.

Gjigandi i prodhimit të pajisjeve tha se makina e re është në përputhje me angazhimin e saj për të reduktuar gazrat serrë, me potencialin për të reduktuar konsumin e karburantit deri në 13%.

350 ka një motor Cat C9.3B, me fuqi neto prej 9249 kW, duke i dhënë kapacitetin për të funksionuar me kova deri në 3.2 m3.

Një përforcim i gërmimit automatik injekton automatikisht një rritje prej 8% në fuqi për depërtim më të mirë në kovë, gjë që Cat thotë se do të rezultojë në kohë më të shkurtra cikli dhe ngarkesa më të mëdha. Kësaj Cat i ka shtuar ngritje automatike të rënda, duke i dhënë një rritje prej 8% fuqisë ngritëse.

350 premton gjithashtu intervale shërbimi vaji dhe filtri prej 1000 orësh, plus një interval ndërrimi prej 3000 orësh (një rritje prej 50% krahasuar me modelin e mëparshëm), duke reduktuar kohën e ndërprerjes.

Ekskavatori vjen gjithashtu me një gamë të gjerë teknologjish në bord, duke përfshirë një sistem 2D Grade, i cili tregon thellësinë dhe pjerrësinë, plus alarmimin e operatorëve për të rritur efikasitetin.

Përmirësime të tjera teknologjike përfshijnë Grade, Swing dhe Lift Assist, si dhe 2D E-Fence, duke siguruar që makina të funksionojë vetëm brenda parametrave të përcaktuar nga operatori.

Cat thotë gjithashtu se ka përmirësuar përvojën e operatorit me ekskavatorin 350, duke ofruar një levë të programueshme, një monitor me ekran me prekje me rezolucion të lartë me dial.

Ekziston një përzgjedhje e kabinave luksoze ose premium, përkatësisht me ndenjëse me ngrohje ose ngrohje dhe ventilim./Media Ndërtimi.

Makineritë

Hyundai hedh në treg mini-ekskavatorin e ri 8 tonëshe

Published

on

Prodhuesi i makinerive të ndërtimit Hyundai Doosan Infracore ka hedhur në treg një mini-ekskavator të ri në tregun evropian, DX85R-7.

Makina 8 tonëshe me motor nafte Stage V është projektuar për operime në hapësira të mbyllura, me lëvizje të reduktuar të bishtit dhe një kënd të rritur të lëvizjes së bumit prej 60o.

Në të njëjtën kohë, ekskavatori ofron qëndrueshmëri më të madhe, së bashku me një forcë gërmimi në kovë prej 6,7 ton dhe forcë tërheqëse prej 6,6 ton.

DX85R-7 fuqizohet nga motori Doosan D24, me fuqi 48.5 kW në 2100 RPM. Sipas Doosan, kjo siguron një rritje prej më shumë se 9% në çift rrotullues të makinës në RPM të ulët, krahasuar me modelin paraardhës, DX85R-3.

DPF (filtri i grimcave me naftë) i modelit të ri premton gjithashtu një interval pastrimi të hirit prej 5000 orësh – një rritje prej 25% në DX85R-3.

Përfitimet e operatorit

Për operatorët, Doosan thotë se ka rritur si lartësinë ashtu edhe gjerësinë e kabinës për rehati shtesë, ndërsa një derë hyrëse me xham të plotë rrit dukshmërinë anash.

Karakteristika të tjera kryesore për operatorët përfshijnë:

një sistem i përmirësuar i ngrohjes dhe ajrit të kondicionuar (HVAC).

Tastiera e panelit të kontrollit të ajrit të kondicionuar

Ekran me prekje 203 mm

Fshirës panto me sipërfaqe të rritur të fshirjes

DAB Audio

sedilje pezullimi me ajër me ngrohje

levë e rrotës së gishtit

kontrolli ndihmës i rrjedhës në kabinë

Karikues USB dhe prizë 12V

pedale të palosshme

Ekskavatori ka të instaluar si standard sistemin më të fundit të menaxhimit telematik DoosanCONNECT./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending