Connect with us

Aktuale

Në cilat aspekte po çalon mrekullia Hyperloop One

Published

on

Rekordi i fundit i shpejtësisë së Hyperloop One prej 308 kmh  është një hap i rëndësishëm (megjithatë i vogël) drejt tejkalimit të qëllimit të parë të Hyperloop: për të arritur kalim më të shpejtë sesa alternativat e tjera. Por, përderisa hyperloop fillimisht ishte projektuar për të arritur 1,200 km me një mikro-pajisje elegante të ndërtuar për tre pasagjerë, po zhvillohet në diçka krejt të ndryshme.

Në skemën e tij origjinale, Musk (drejtori i projektit) ndriçoi disa probleme të dukshme në fazën konceptuale të disa sistemeve hekurudhore “me shpejtësi të lartë” – domethënë shpenzimet e larta për milje, koston e operimit dhe se propozimet e tjera ishin më pak të sigurta sesa fluturimi me dy shkallë magnitude

Askush nuk mendonte se propozimi do të vinte deri tani vetëm katër vite pasi Elon Musk lëshoi ​​planet e tij fillestare për sistemin Hyperloop. Por me tuba 3.3 metër në diametër, pajisja duket më shumë si versioni i ngarkesës nga koncepti origjinal i Muskut. Shtyllat e hollëatë betonit të planifikuar për gjurmë minimale tokësore do të jenë dukshëm më të mëdha. Meqenëse kjo është më shumë në shkallën e një treni apo autostrade, potenciali përçarës i tubave kompakt do të dukej, mjerisht, i papërmbajtur

Fusha mjedisore e Hyperloop ishte i thjeshtë. Duke pasur shpejtësi, përshpejtim dhe ngadalësim të lartë, dhe një frekuencë e lartë e ndalimeve në dispozicion, do t’u jepte qendrave të popullsisë së botës nxitje për t’u larguar nga mënyrat tradicionale të transportit. Kjo do të nënkuptonte pak gazra serë të emetuara, potencialisht duke ngadalësuar përparimin e ndryshimeve klimatike globale.

Megjithatë, testi i fundit i Hyperloop One tregon rrugë të shumëfishta që ngjajnë më shumë si një udhë lineare sesa një lak, i cili ishte një faktor kyç për efikasitetin e energjisë të sistemit. Pa erë me shpejtësi të lartë që udhëton në një drejtim konstant, forma kryesore e shtytjes do të duket sikur është parazgjedhur për sistemin e levave magnetike, duke lënë jashtë funksionit të ndërlikuar që e bëri Hyperloop të ndjehet jo vetëm inovativ, por edhe të realizueshëm.

Por muajin e kaluar Musk u kthye drejt atij drejtimi të mundshëm, kur njoftoi se tunelet e mërzitshme të mund të krijojnë një tunel vakum Hyperloop mes të Nju Jorkut dhe Uashingtonit, D.C., me një kohë kalimi prej 29 minutash.

Kjo mund të tingëllojë cinike, por – në thelbin e saj – inxhinieria është fizika me kompromis. Dhe ndërsa këto kompromise rrinë, është e vështirë të mbash përpara qëllimin përfundimtar. Por, ashtu si çdo revolucion teknologjik, duhet një angazhim i zgjatur dhe i matur me të metat e botës reale, madje edhe dështimet, për të parashikuar rezultatin përfundimtar.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Aktuale

Rasti ‘Brezovica’, arrestohen 4 persona, dy të tjerë mbeten në arrati!

Published

on

Prokuroria e Ferizajt, ditën e djeshme ka njoftuar se ka bastisur gjashtë lokacione dhe ka arrestuar katër persona, ndërsa dy të tjerë mbeten në arrati pasi nuk ishin hasur në vendbanimet e tyre.

Ndër të arrestuarit është edhe Bekim Pireva i cili është ortak në një biznes në Ulqin më Idriz Thaçin, vëllain e ish Presidentit Thaçi. Kallxo.com ka kontaktuar me avokatin e Pirevës, Arben Shala, por ai ka qenë shumë i shkurtër.

“I vetmi bashkëpunim i yni me z.Idriz Thaçi është në projektin ndërtimor në Ulqin. Të dhënat e kompanisë dhe aksionarëve janë të gjitha publike dhe online”, pati deklaruar Bekim Pireva, drejtor i kompanisë “Premium Bau Ulqin”.

Bekim Pireva, gjithashtu e kishte pranuar se ka qenë aksionar edhe me qytetarë serbë, por kishte deklaruar se ato nuk janë bërë asnjëherë aktive. Ai pati deklaruar se është aksionar me 70% të aksioneve në biznesin “Energy Power” Sh.P.K. me seli në Zubin Potok, në të cilën janë aksionarë edhe Bojan Jakshiq (20% të aksioneve) dhe Millovan Simiq (10% të aksioneve).

“Jemi vetëm tre aksionarë atje në Ulqin, unë bashkë me Arben Jetullahun dhe Idriz Thaçin, që të dy i njoh në Prishtinë kohë më parë. Po, Idrizi është vëllai i Hashim Thaçit, unë kam pas edhe një kompani tjetër me disa serbë të Zupqit por nuk është më sepse nuk kemi mujtë me hapë fabrikën”, theksoi Pireva.

Emisioni KallxoPernime i titulluar ‘Veriu dhe investimet në Ulqin’, të transmetuar vitin e kaluar mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Sipas njoftimit të Prokurorisë në Ferizaj, personat e arrestuar janë me inicialet Xh. B., I. F., Xh. Sh., dhe B. P. Ata janë ndaluar për shkak të dyshimit se të njëjtit kanë kryer veprat penale “Marrja e ryshfetit” “Ushtrimi i ndikimit” dhe “Dhënia e ryshfetit”./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Aktuale

Nexhat Krasniqi mbetet pa pozitën e shefit të Prokurimit në Ministrinë e Infrastrukturës

Published

on

Shefi i Prokurimit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, MMPHI, Nexhat Krasniqi nuk mban më pozitën udhëheqëse të këtij divizioni.

Në një përgjigje të MMPHI për Kallxo.com bëhet e ditur se më datë 24 maj Ndriçim Mustafa është caktuar zyrtar përgjegjës për menaxhimin e Divizionit të Prokurimit.

“Më datë: 24.05.2022, Ndriçim Mustafa, është caktuar zyrtar përgjegjës për menaxhimin e Divizionit të Prokurimit, në kuadër të MMPHI-së, si rezultat i bashkimit të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, me qëllim të koordinimit të aktiviteteve të dy Divizioneve të Prokurimit, deri në hyrjen në fuqi të rregullores së re për organizimin e brendshëm të MMPHI-së”, thuhet në përgjigjen e tyre.

MMPHI nuk kanë treguar se cilat kanë qenë arsyet e largimit të Krasniqit dhe nëse do mbajë ndonjë pozitë tjetër brenda ministrisë ku udhëhoqi divizionin e Prokurimit.

Në emisionin “KallxoPernime” më 27 prill 2022, zëvendësministri i Infrastrukturës Hysen Durmishi ka folur për raportet e tij me tashmë ish shefin e prokurimit Nexhat Krasniqi, ku deklaroi se nuk takohet çdo ditë me të.

“Jo, nuk rri natë e ditë në zyrën time. Në zyrën ku punoj unë, çdo drejtor i departamentit, çdo shef i divizionit, çdo zyrtar që punon në ministri, e ka derën çelur sa unë jam aty. Ai (Nexhat Krasniqi), nuk vjen shpesh te unë. Ai vjen vetëm kur ka nevojë për m’u konsultu me mua. Së pari, unë përveç që jam zëvendësministër jam edhe inxhinier dhe për ashtu unë nuk duhem me bo kurrgjë e veç duhet me pritë kur të ma sjellin ndonjë dokument me e nënshkru”, deklaroi Durmishi.

Durmishi ka thënë se Krasniqi ka ardhur 2-3 muaj në punë para se të vinin në qeverisje, kjo pasi ky i fundit ka qenë i suspenduar./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Aktuale

Anulohet vendimi për miratim të Planit Zhvillimor Komunal të Gjilanit

Published

on

Anulimi i vendimit për miratim të Planit Zhvillimor Komunal, sipas kryetarit Alban Hyseni i hap rrugë plotësim ndryshimit të materialit bazë dhe garanton mundësi zhvillimi për Komunën e Gjilanit.

“Bartja e dy aktiviteteve, atij të mirëmbajtjes dhe sigurimit të objekteve komunale, objekteve të arsimit dhe atyre të shëndetësisë në kuadër të ndërmarrjes “Tregu” siguron shërbime me të mira për komunën dhe i jep fund një problemi shumëvjeçar për të cilin asnjëherë nuk është gjetur vullneti politik për t’u trajtuar dhe zgjidhur.

Falënderoj asambleistët e Kuvendit Komunal të Gjilanit për mbështetjen e këtyre dy propozimeve tejet të rëndësishme për Komunën dhe qytetarët.”, deklaroi kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni./Media Ndërtimi.

Continue Reading

Trending