10 vendet më mahnitëse në botë të cilat janë braktisur

0

Ka vende atje në botë të cilat qeniet njerëzore braktisën shumë kohë më parë, duke e lënë natyrës t’i rimarrë ato në tërësinë e tyre. Ata shpesh bëjnë një pamje që është e frikshme dhe interesante.

Ata na lejojnë të shohim një peizazh të së ardhmes – kur njerëzimi ka lënë ose pushuar së qeni. Ky vend i braktisur, ofron shumë imazhe të tilla që na ndihmojnë të mendojmë për të ardhmen e botës sonë.

Ne duam të ndajmë me ju bukurinë absolutisht misterioze të këtyre vendeve. Hidhni një sy, mendojmë se do të pajtohemi.

Vërtetë mahnitëse!

  1. Rrënojat e një kështjelle të vjetër në Sintra, Portugali

2. Një kishë e braktisur në Detroit, SHBA

3. Një qytet fantazmë shkatërruar gjatë Luftës Civile Spanjolle, Belchite, Spanjë

4. Mulliri i kristalit në Kolorado, SHBA

5. Një tunel hekurudhor i harruar në Paris, Francë

6. Muri “ Sintra” në Portugali

7. Një shtëpi fshati, Norvegji

8. Një anije e braktisur pranë Fuerteventurës, Ishujt Kanarie

9. Hoteli “del Salto”, Kolumbi

10. Mbetejet nga një pallat i vjetër, Belgjikë

/Ndertimi.info/

REKLAMA

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here